Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ekcémás folt van a mellbimbómo...

Ekcémás folt van a mellbimbómon. Szoptathatok így?

Figyelt kérdés
2014. dec. 2. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem fogzáskor lesz ekcémás. Az első alkalommal nem tudtam mit kell tenni ezért vérzett, viszketett és sebes lett. Bőrgyógyászaton a szteroidos krémet ajánlották szoptatás elhagyása mellett. Én természetesen szoptattam tovább.

Ami nagyon fontos ne hagyd kezeletlenül!!!

Nálam a dm-ben kapható 100% tiszta lanolin tartalmú mellbimbó krém vált be! (Talán Lanolish a neve de megnézem)

Remekül hidratál, gyorsabban gyógyítja a sebeket és nem muszáj lemosni szoptatás előtt!

2014. dec. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én így szoptattam mindkét gyereket...csak bírni kell, mert fájdalmas.

Az első gyerekkel a Bepanthen PLus megoldotta. A másodikkal már nem volt hatásos. A szteroidos krém elmulasztotta ugyan ideig-óráig, de nem akartam használni folyamatosan. A lanolinos krém nagyon jó, és a tiszta shea vaj is. A kislányomat így szoptattam egy fél évig, aztán lassanként elválasztottam. Aztán magától elmúlt.

Ja és kaptam egy tippet egy LLL szoptatási tanácsadótól, amit nem volt erőm kipróbálni: teljes fehérje és szénhidrát mentes diéta. (ez nagyjából lecsót jelent, hónapokig különböző formákban).

Sok sikert és kitartást neked!

2014. dec. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Vagyok.

A krém neve: Lansinoh ( 2000 ft)

Egyébként én egyáltalán nem használtam a szteroidos krémet, nem mertem.

Egyébként nekem a kezeim és a lábaim is ekcémásodik. Erre nagyon bevált a Sanatopic intenzív krém (ezt csak ekcémás területre mert nagyon zsíros) és Esténként Souducrem-mel kentem (ez lehúzta a gyulladást). Van a Sanatopicnak egy pumpás hidratálója ami általános testápolásra kiváló. A kiafiamat isbezzel kenem alkalmanként.

2014. dec. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
pwersze szoptass, én is azt tettem, és akkor múlt el, vagyis elkezdett javulni, amikor már megkezdtük a hozzátáplálást 6 hósan. Majd egyre jobb lett, minél kevesebbet szoptattam. Én is kaptam szteroidos krémet, nem kentem rá, nekem a sudokrém vált be szoptatások között.
2014. dec. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!