Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bedugult tejcsatorna, amit...

Bedugult tejcsatorna, amit nem tud a babám kiszívni, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nem először fordul elő,de eddig mindig kiszívta, melegítem, masszírozom, úgy tartom, hogy az álla a csomó felé legyen,gyakran teszem mellre, de nem megy neki. 6 hónapos nagy, erős baba, egy napja küzdünk, egyre jobban fáj, és már pirosodik. Volt valakinek hasonló? Hogy fog az a csomó eltűnni, ha nem tudja kiszívni?
2014. dec. 12. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Szívd ki mellszívóval.
2014. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem megy azzal sem sajnos, kézi van csak
2014. dec. 12. 13:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát vagy szerezz be egy elektromos mellszívót, vagy kézzel ess neki, és addig masszírozd-nyomd, ameddig be nem indul! Vigyázz, komoly mellgyulladás lehet a vége! Én 40 fokos lázzal feküdtem, amikor mellgyulladásom volt, és a leghatékonyabb módszer - természresen a szoptatás mellett - a kézzel történő fejés volt. Akkor még nekem is csak kézi mellszívóm volt, sz.art sem ért. Kézzel fejtem, valamint a férjem elrohant venni nekem egy elektromos mellszívót, és helyre jöttem. Nézd meg neten a kézi fejés helyes technikáját! És szoptasd sokat a babád, hátha beindul! Írj, hogy hogy vagy!
2014. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miközben a baba szopizik folyamatosan masszírozd a csomót jó erősen, nem baj, ha fáj, nekem eddig mindig sikerült így kimasszírozni. Tudom milyen rossz, ne várd meg míg begyullad, kézi szívóval nem fog menni, mert nem marad kezed a masszírozáshoz és a szívóereje is gyenge.
2014. dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sok sok masszírozás és ha nem marad más, próbálja meg apa jó erősen megszívni masszírozás közben, ne várd meg míg begyullad, mert az kegyetlen.

És nekem is csak az elektromos mellszívó volt jó.

2014. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a négykézláb szoptatást, vagy Apa is segíthet.
2014. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szívja ki a férjed. Jó, ez most undinak hangzik, de hidd el, segít :)
2014. dec. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, a férjem már mondta, hogy segít, de én ettől nagyon idegenkedem, de lehet, hogy beadom a derekamat, muszáj lesz. Most egy kicsit mintha jobb lenne, még az esti szopi hátra van, utána megyek a zuhany alá fejni, masszírozni. Írok még, hogy mi lett!
2014. dec. 12. 19:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs rajta elzáródás?

Nekem többször előfordult,hogy egy hártyaszerű benövés lett az egyik tejcsatornámon (hogy mitől,ne kérdezd) és addig,amíg ki nem szúrtam egy steril tűvel,nem ürült ki belőle a tej.Ha ez lenne egy fehér kis pontszerűséget kell látnod egyik nyílásnál.Üdv

2014. dec. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hát sajnos nem segített semmi, elzáródást én nem láttam, de nem javult semmit, úgyhogy szombaton elmentem a védőnőhöz, aki megnézte, azt mondta ő sem lát elzáródást a bimbón, van ilyen, és ha nem fáj, akkor ne izguljak, el fog múlni, akár két hét is lehet. Most talán kisebb, de még ott van, viszont azóta nagyon fogy a mennyiség, most a kettőből együtt van kb. annyi, mint 3 napja egyből. Gyakran teszem mellre, és remélem, hogy visszajön,

emiatt most jól el vagyok keseredve,de próbálok pozitívan gondolkodni!!!

Nagyon nem szeretném még abbahagyni:((((

2014. dec. 14. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!