Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pár napos baba majdnem minden...

Pár napos baba majdnem minden etetés után röttyent egyet a pelusba, miközben már alszik. Kicseréljem, vagy várjam meg, míg zavarja?

Figyelt kérdés
Elég sűrűn előfordul, hogy eszik, elalszik, majd röttyent egyet, néha pár perc után még egyet. Kipróbáltam, hogy mikor kezdi el zavarni, de nem igazán zavarja. Most dilemmázom, hogy hagyjam aludni, vagy ébresszem fel a pelenkacserével. Anyatejes még egy hetes sincs. Tegnapra tisztult ki teljesen az a salak, ami a méhben került a beleibe.
2014. dec. 14. 12:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Én tisztába tenném,mert kicsípi a kis fenekét a kaksi.
2014. dec. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Én kicserélném. Szét fogja marni a bőrét, ha hosszú időre benne hagyod.
2014. dec. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%

Ez miért kérdés???


Te szívesen aludnál több órát a sz.arban? Nem hiszem el, h egyáltalán felmerült benned, h nem cseréled ki a pelenkáját...

2014. dec. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell rosszindulatú lenni.. van hogy amúgy is eltelik egy kis idő míg észreveszik h bekakilt a gyerek és nem azinnal cserélik ki.

Amúgy mennyit alszik ilyenkor?

2014. dec. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

Azért kérdés, mert az elsődleges szabályok között van, hogy alvó babát nem keltünk fel.


Természetesen mérlegelni kell az elsődleges szabályok között, ha ütik egymást, de egy kezdő anyuka hadd kérdezze már meg. Inkább, minthogy rosszul válasszon.

2014. dec. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én ha tudom h mondjuk 15-30 percet aludna akkor hagynám, de egy ilyen picike sokkal többet alszik viszont 2-3 óra alatt viszont tényleg kicsípi a popsiját, úgyh óvatosan de kicserélném, vagy inkább nem hagynám elaludni gyorsan kicserélném és utána altatnám.
2014. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a letámadásokat soha nem értettem itt, azért nem tettem olyan rosszat. Valahogy akkor majd rászoktatom, hogy ne aludjon el, de az a gáz, hogy van, hogy szopi után rögtön bealszik és rá 10-20 percre röttyent be. Még nagyon össze-vissza van az etetés, azért kezd kialakulni. Van néha, hogy 1 óra telik csak el az etetések között, de ez kezd eltűnni, egyre nyúlik az idő. 2-4 óra az átlag, első este itthon 6 órát aludt egybe, aztán az elmúlt két este meg 4 óra volt a leghosszabb. Általában éjfél környékén van az "utolsó" etetés, aztán jön a nagy szünet, előtte meg kábé 2 óránként. De ma már hosszabbodnak a szünetek, úgy tűnik. Akkor nincs mit tenni, meg kell próbálni óvatosan kicserélni, mert ő ellenne a pelusban.
2014. dec. 14. 14:21
 8/18 anonim ***** válasza:
Nyugodtan cseréld ki ha nagyon álmos úgy is vissza alszik.:) Jó babázást. 4hós fiúcska anyukája ;)
2014. dec. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
14%
Nem érdekel, le lehet pontozni. Akár kezdő anyuka, akár nem, ennyi emberség mindenkibe kell hogy szoruljon, h nem hagyja szó szerint a kakában a gyerekét. Én még egy idegen öreget vagy magatehetetlent se hagynék, nemhogy a saját gyerekem... nem érdekel, mit írnak a könyvek, hogy jó-e felébreszteni a babát vagy sem, biztos jobb, mint órákig!!! pácolni az ürülékben, hátha kicsípi a fenekét vagy felülfertőződik, főleg, ha kislány.
2014. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
9-es, te nem vagy normális.
2014. dec. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!