Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg elrontom így az...

Tényleg elrontom így az önálló alvását?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányom, nyugis baba alapvetően. Ébredés után pelenkát cserélünk, utána szopizik. Szopi után most már egyre többet nézelődik, ébren van, utána látom hogy kezd álmosodni.

De nem alszik el ringatásra, vagy a susog-ütöget módszerrel. Általában az van, hogy ismét mellre teszem (1,5 órával az előző szopi után), szívja 5-6 percig, és erre nyugszik meg annyira, hogy utána már elég picit még a mellkasomon ringatni és betehetem a kiságyba. 1,5-2 órákat alszik egyben, de van hogy 2,5-3-at is.


Csak sok helyen olvasom, hogy nem jó ha a baba összeköti a szopizást az alvással, mert később nem fog megtanulni önállóan elaludni.


Tapasztalatokat várnék, hogy azoknál, akik altatás előtt még mellre tették a babát, hogy alakult később az alvási szokás?


2014. dec. 17. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Igen, elronthatod. Ha beteszed az ágyába, nem kell sem ringatni, sem ütögetni. Elalszik majd magától is, még akkor is, ha nyöszörög egy kicsit.
2014. dec. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én babám cicin aludt el 8 hós koráig. Most 13 hónapos, önként hagyta abba a szopizást és most annyi az altatása, hogy leteszem, megsimogatom a homlokát és kijövök a szobájából. Nem volt semmi praktikánk, azt adtam neki, amit a szívem diktált, az volt a fontos, hogy nyugodt legyen és boldog. Nem susogtam ütögettem (bár tudom, én is olvastam, de nonsense).
2014. dec. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

szia. én csak.saját tapasztalatom mesélhetem el. lanyom 5 honapos. az elso honapban mint minden baba eves utan.bufozett es mar a vallamon aludt tehat nem kellett altatni csak bberaktam.az agyba es kesz.

2. honapja hasfajassal telt. itt csak cicivel.tudtam.elaltatni, utalta a babakocsit, ringatast, mindent.

3. honapra elmult a hasfajasa es megerett annyira az idegrendszere, hogy ringatasra sot neha teljesen magatol a kisagyba eltudott aludni. aztan a 4. honapban ez elromlott. nagyon anyas lett. ujra.kovetelte a cicit es egy ido utan még ez sem volt elég, mellette kellett fekudjek mert kulonben felkelt. (este es ejszaka mindig is cicin aludt el azzal.sose volt gond, kb at is alussza az ejszakakat). en hulye bele is mentem a jatekaba, ha csak velem tud aludni nem baj addig legalabb en is alszom.

na ez igy jo is volt csak epp en ket nap alatt bucira aludtam volna es utana jol jott volna az a ket ora szabadido magamra, amit egyutt alvassal toltottunk. aztan egy ido utan.mar igy se tudott elaludni, akkor ujra probaltam ringatni, ketsegbeesetten ciciztetten egesz nap aminek az lett az eredmenye h kb el sem faradt, sot ujra ebredni kezdett ejjel is.

ez volt még egy hete is. hétfőtől azonban uj eletet kezdtunk. csak enni kap cicit. a napi rendje uj, tobb seta tobb jatek alvas magatol kb. a Ferber modszerrel (csak en ki is veszem az agybol ha sir).ég csak ez a 3. nap de ujra atalussza az ejszakakat, reggel 15-20 perc alatt elalszik magatol. a delutani alvas még kemeny ott majd egy orat sir mire elalszik de naprol napra kobnyebb az is.


ugy gondolom ha ezt 4. honapba kezdtuk volna el akkor sok faradtsagtol kimeltem volna meg magunkat.


neked azt tanacsolom h 3-4 honapos koraig hagyd, azelott.nem is javasoljak egyik ilyen modszert sem aminek az alapja az h egyedul aludjon, mert nemnis kepes ra. de amint tapasztalod a cici fuggoseget,azonnal lepj, es nagyon fontos h 4-5 honaposan mar legyen korulbeluli napi rendje. biztos fel fog borulni parszor de ha egy honapig nyugodtabbak voltatok tole, mar megerte.

2014. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! Tanulságos volt!
2014. dec. 17. 12:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontottad el de igenyelni fogja sokaig. Enyem 16 hos cicin babakocsiban hordozoban fittlabdan ringatva altatom. Ot le kel nyugtatni extra energikis segitenem kell neki kikapcsolni. Szivesen teszem nem faradtsag nekem.
2014. dec. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

3 hetes babától van szó!!! Ilyen picúrt még nem lehet elrontani, ő teljesen ösztönlény. Lehet akár éhes is ilyen sűrűn. Attól mert ennyi idősen cicin alszik el, nem lesz semmi baja, ha még egy évesen sem megy másképp, akkor már kezdhetsz félni:)!

Nekem két gyerekem van, az első hónapokig úgy aludt el, aztán már nem kellett neki, és simán magától. A pici még csak fél éves, ő is cicin alszik, nem izgulok emiatt.

2014. dec. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kislányom 4 hetes és cicin alszik el. Én nem bánom, nem félek, hogy juj, majd úgy marad. Nem láttam még 16 évest, akit szoptatnak. :)

Van egy 4 éves kisfiam, őt sem kényszerítettem soha semmire. Úgy altattam, ahogy éppen akkor neki volt jó. Őt nem csak szoptattam, így annyira nem is ragaszkodott a cicihez, de őt pl, ölben ringatva altattam 1,5 éves koráig. Mégis egyedül alszik el, a saját ágyában már 2 éves kora óta.

Most sem aggódok, így kényelmes a kislányomnak és kényelmes nekem is. Nem bánom, hogy cicin alszik el, ezek vissza nem térő pillanatok. Egy pillanat alatt elmúlik a babakor, és nem szeretném azt érezni, amikor visszatekintek, hogy nem élveztem ki minden pillanatát. Nem küzdéssel és egy 3-4 hetes baba "nevelésével" fogom öltetni ezt a rövid, értékes időt. :)

2014. dec. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6 hétig az enyém is így aludt, ha nem akkor ordított. Aztán 7 hóig egyedül, most foga jön, fotelban ölben ringatom. 8 hós.

Szerintem csináld úgy, ahogy jónak érzed, a te babád!

2014. dec. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!