Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csökken le újra és...

Miért csökken le újra és újra, hétről-hétre a tejem?

Figyelt kérdés
Babám 12 hetes, csak anyatejes, és az a problémám, hogy minden héten lecsökken a tej mennyisége. Átalussza az éjszakát, kb. 8 órát. Eleinte még keltettem, s szopizott éjszakánként, de aztán ahogy láttam szépen fejlődni, hagytam aludni éjszaka. Így bedurrantak a melleim, érezhetően kevesebb lett a tejem. Kb. 2 napig óránként mellen tartottam és visszajött a tej. Gondoltam akkor fel kell kelni éjszaka, hogy lefejjem a melleimet, így fent tartom a tejtermelődést. Egyszer fejtem éjszaka, de pár nap után így is lecsökkent a tej. Újabb maratoni szopizás következett, visszajött a mennyiség, majd gondoltam hogy akkor inkább felkelek többször is, 2-3x is, s lefejem többször is. Ez szintén pár napig tartott, majd újra lecsökkent a mennyiség. Azt a tanácsot kaptam, hogy inkább a babám szívja ki a tejet, s legyek vele egy szobában, mert hogy a 6. héttől visszamentem Apával aludni. Jó, gondoltam akkor, ha az az ára a folyamatos tejtermelődésnek, hogy együtt aludjak a Babámmal, akkor így is lesz. 1 hétig éjszakánként 2x szopizott mindkét mellemből, érezhetően elég sokat is, de most újra lecsökkent a tejem. Ezt (és az említett) esetekben is az mutatja, hogy alig nyel, pedig mindig hallom, nem jön a tejleadó reflex, pedig normál napokon mindig érzem, ha leveszem a mellemről, keservesen sír, és nyomásra sem jön szinte semmi. Most is vissza fogjuk tornászni a mennyiséget, nem adok kiegészítést, cumi sincs, a súlya szépen gyarapszik, tehát nem erre irányul a kérdésem. Hanem, hogy így hogy a Baba szopizik éjjelente, igény szerint etetem, akkor mégis miért jön elő ez a tejcsökkenés minden héten? Elég fárasztó, hogy most már nem tudom hányadjára kell maratoni szopikat tartani. És ez nem a növekedési ugrás, hiszen tényleg minden héten ezzel szembesülök. 5 nap van tej elég, bőven, folyik is,2 napig meg szinte csak cseppek.
2014. dec. 21. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egy ördögi kör, amibe keveredtél. Ha éjszaka keltegeted a babádat, hogy egyen, akkor a szervezeted azt érzi, hogy több tejre van szükség, és többet termel. Utána meg ha nem keltegeted, akkor úgy érzi, hogy most már kevesebb tejre van szükség, és akkor meg kevesebbet termel. Az igény szerinti szoptatás azt jelenti, hogy ha a babád éhes, akkor megszoptatod. Persze ha nagyon feszül a melled, akkor le kell fejni, nehogy begyulladjon, de egyébként fölösleges éjjel, pláne többször felkelni fejni! Néhány napra szükség van, hogy beálljon a kereslet-kínálat, addig tedd mellre a babádat, amikor Ő igényli és Ő kéri, akkor is ha úgy érzed, hogy most kevés a tejed. Ha a babád is úgy érzi, akkor jelezni fogja, és gyakrabban kéredzkedik a melledre. Lehet, hogy mikor jobban hallod hogy nyel, meg jobban folyik a tejed, akkor egyszerűen túl sok van a melledben.
2014. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az a baj, hogy nem áll be a kereslet-kínálat. Amikor 8 órán keresztül nem érte inger a mellemet, se baba se mellszívó, akkor is lecsökkent, s most hogy éjszaka is evett egy hétig, így is lecsökkent.
2014. dec. 21. 23:50
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

3 hónapos korra áll be a cici - és ekkor szűnik meg a csepegés, kockára dagadás, estére látványos "fonnyadás" ha igény szerint szoptatsz.

én mindvégig együtt aludtam a gyerekkel, sőt, az én kisbabám folyton cicin volt. (nem tévedés - le se vettem, csak ha elaludt, osontam el mellőle pisilni, tenni-venni. egész nap az ágyban voltam vele, 3 hós koráig!!!!)


szóval ha a melledből indulsz ki, ne tegyed, mert 12 hét után tök más, mint korábban. megtanulta kezelni a cici és a tejmirigyei a helyzetet. miért is ne így tenné? az emberi evolúció 5 millió éves, csak profi szintre fejlődött ez is, nem? :)


a gyerek is profi szintre jutott 3 hónaposan, úgy tud már szopizni, hogy már nem is okoz fájdalmat. profi lett a gyerek is. tán csendesebb is. úgy szívja a cicit, mintha mekispohárból szívószálon keresztül inná a dzsúszt :)


ne aggódj, kedves anyuka, szoptassál IGÉNY szerint = azaz, amikor a gyerek éhes, unatkozik, szomjas, fél, sír, ha feszül a cicid, ha jól esik egy kis bújci - tehát anya&baba igény szerinti szopi... szóval igény szerint adj, és igény szerint már ha mindketten igénylitek, még 2 évesen is igénynek megfelelő mennyiségű, minőségű tej lesz. ez is 5 millió éves fejlesztés eredménye :)


a kevés tej - kevés súlygyarapodás... nem más a mutatója.


a cicin való sírásnak ezer más oka lehet. az elegendő mércéje csakis a súlyfejlődés.


igen, 3 hósan van növekedési ugrás.


az ébredések nem csak az éhségtől vannak. van fog miatt, front miatt, sőt, ha nem elég álmos, és fel-fel ébred...


az én kisfiam 19 hós, tegnap éjjel 4x kelt szopizni - de mondjuk náthás, és az eldugult orra ébreszti. de előtte 1 héten keresztül átaludta az éjszakát... pedig jönnek a szemfogai. de korábban meg ha fogak jöttek, felébred éjjel 5x is.


nincs jelentősége.


figyeld a gyarapodást.és igény szerint szoptass :) és bizz magadban :) meg az evolúcióban, na :)

2014. dec. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
attol h a melled puha nem csöpög, még nem lesz kevesebb a tej, mert a nagy része szoptatas kozben termelodik. csupan beall a kereslet-kinalat, kevesebb raktarozodik a mellben de ez nem is baj. em minden reggel egyszer fejek, es azt 24 oraig a hutobe tarolon, esetleg lefagyasztom, igy szinten tudom tartani a tejen, ha ehesebb a baba akkor megeszi, ha nem akkor megy a agyasztoba. ha ejjel kel napokig persze h tobb lesz a tejed.
2014. dec. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :-)

Tehát, ha a baba nem igényli az éjszakai szopizást, akkor ne is menjek odahozzá? De így ha kimarad 8-9 óra az negatívan befolyásója a termelést, hisz már egyszer így lecsökkent a tejem. S ha éjszaka nem eszik, akkor napközben meg egész nap rajta lóg.

Az oké, hogy ha puha a mell, akkor is lennie kéne tejnek, de az ilyen napokon a baba csak nyammog, csócsálja a cicimet, pisi alig van, tehát nyilvánvalóan alig megy befelé is valami.

2014. dec. 22. 08:40
 6/7 anonim ***** válasza:

A tej mennyisége reggel sok és délelőtt is több.

Délután már kevesebb,este meg olyan mintha nem is lenne benne.

Ha igény szerint szoptatod persze.

Tehát ne keltsd fel éjjel-azért nem kel fel mert elégedett.

Ha úgy érzed,hogy kevesebb a tejed esetleg egyél szénhidrátot meg fehérjét.

Én csokit vagy tojást szoktam enni ilyenkor-nah meg inni sokat.

Az ivás úgy néz ki nálunk,hogy szoptatás előtt és akár alatt is iszok.

Egyébként pedig mindig változik a tej minősége is-így kevesebb is elég a babának.

Ha éhes akkor tedd a másik melledre is így jól fog lakni(nálunk ez este szokott lenni)

2014. dec. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha 3-4 óránál több eltelik 2 szopi közt, megjöhet a menzesz és az okozhat apadást, ezért én kelteném éjszaka, de nálunk se jött be pl. 2 óránként keltegetni, mert annyira lefárasztom, hogy még annyit se szopik.
2015. márc. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!