Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet nincs ovulációm szoptatá...

Lehet nincs ovulációm szoptatás mellett?

Figyelt kérdés

Még szoptatok, gyermekem elmúlt 1 éves. peteérésem van, a 14.ciklusnapon 21mm-es domináns tüsző. a szúró fájdalmat a petefészekben a 18-19.napig éreztem. a vérzésem a 27.napon jött meg. Ha nincs tüszőrepedés, azt honnan tudhatom meg? hormonvizsgálat kimutatja? melyik hormon a felelős?


most ezt találtam az lll oldalán:

"A legtöbb asszony a szoptatás alatti terméketlenséget egy nagyszerű ráadásnak tekinti. De néha ez túlságosan is hatásos, és az az asszony, aki ismét terhes akar lenni, nehezen tudja ezt elérni azalatt, amíg szoptat, annak ellenére, hogy visszatért a menstruációja.


Egy olyan asszonyról számoltak be, akinek a mensese 18 hónappal a szülés után következett be. A fia még egy évig szopott, és annak ellenére, hogy megvoltak a peteérés jelei, nem tudott teherbe esni. Felkeresett egy meddőségben jártas szakembert, és az felfedezte - és a kutatások is igazolták -, hogy még egy ovuláló szoptató asszony is terméketlen maradhat egy ideig a szoptatás okozta finom hormonváltozások következtében. Hetekkel azután, hogy teljesen elválasztotta a fiát, terhes lett. Azok az anyák is, akik két évet szeretnének hagyni a két gyermek születése között, néha hiába próbálkoznak, ha a szoptatás alatti terméketlenségük elhúzódik jóval a csecsemő egyéves kora után is."


2014. dec. 22. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, oxitocin.
2014. dec. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Uh-on meg tudják nézni. Én nemrég voltam, mivel normális prolaktin szint mellett, van minimális tejcsorgásom (szültem már). Nekem látta a doki a megrepedt tüszőt!
2014. dec. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
akkor el kéne menni 2 uh-ra egy ciklusban? hogy lássuk azt is,hogy megrepedt-e a tüsző?
2014. dec. 22. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!