Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már előre nagyon félek, hogy...

Már előre nagyon félek, hogy nem fogom tudni szoptatni, járt már valaki így?

Figyelt kérdés
Mikor az első babám megszületett vért izzadtam, hogy szoptatni tudjam legalább egy kicsit. Az első 2 hónap abból állt, hogy ha ébren volt cicin volt, ha meg aludt akkor fejtem. Egyeztettem szoptatási tanácsadóval, szedtem bogyókat, ittam a szoptatós teát, napi szinten kb 5 litert, ittam alkohol mentes sört, szóval én voltam a szoptatásért megküzdő anyuka mintapéldája. És sajnos így is csak annyit értem el, hogy lett végül egy bizonyos mennyiségű tejem, de több nem, ez már elég hamar kevés lett a babónak, szegény volt, hogy másfél órát szopizott, de még így sem lakott jól, de már beájult a fáradtságtól, de egy óra múlva keltette újra a pocakja. A végén már a tanácsok ellenére győzött az anyai ösztön és megetettem tápszerrel, öröm volt nézni az az elégedett pofit és végre 2 hónap után először jól kialudta magát, és nem keltette fel az éhes pocakja egy óra után. Viszont ez ugye beindította a folyamatot, hogy minél több tápszer annál kevesebb tejcsi, és mire 4 hónapos lett teljesen el is apadt...De azért azt mondom, hogy még az is sokat számított h 4 hónapos koráig szopizott. Namost ismét babát várok, kicsit több mint 1,5 éves lesz a nagy mikor megszületik. Az nyilvánvaló, hogy egy 1.5 éves gyerek mellett nem fogom tudni azt a tortúrát végigcsinálni mint az elsőnél. Igazából nemtudom hogy lesz, nem akarom, hogy a picurka rovására menjen a dolog, és ne tudjon szopizni, de azt sem akarom, hogy a nagyobb rovására menjen és vele meg ne legyen semmi időm foglalkozni az állandó szoptatás, fejés miatt. Mit gondoltok? Hogy lenne a legjobb?(bocsi h hosszú lett)
2014. dec. 30. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy jártam mint Te. Csak nekem még fájt is a szoptatás, plusz fejéssel se jött több két cseppnél (gépi szívóval se). Három hónapos volt a gyerek, mire sikerült idegbetegnek lennem ettől az egésztől, plusz híztam 4 kilót a "szoptatós" cuccoktól.


Ugyhogy elhatároztam, ha lesz második, tutira nem fog stresszelni ez a dolog. Kap tápszert és kész. :) A másik is azon nőtt fel (6 éves) és semmi baja sincs attól, hogy alig jutott neki anyatej. Szerintem a stressz a legnagyobb mérgezője ennek a dolognak. (mint mindennek). Ne stresszelj ezen, ha nem jön össze, még mindig ott a jól bevált tápszer, amiből bőséges a választék.

2014. dec. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is, ne parázz! lehet, hogy most simán beindul a tejed, légy már optimista!

Meg fogod találnia az egyensúlyt, ne félj, de ne görcsölj előre, mert a feszültség mindkét gyerekednek árthat!

Tudom, mit beszélek, nekem a legkisebbem születésekor volt egy 15 hónaposom, egy 2 év 8 hónaposom meg egy 5,5 évesem. Még a fejemen is ugráltak, amikor szoptattam.

2014. dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem leszek népszerű, lepontozós válaszom lesz :)

Szeritnem ne ellenségként tekints a tápszerre. Ha szükséges akkor nincs mese kell és kész. Nem mindenki tud szoptatni (én sem tudtam) de nem dől össze a világ van rá mód hogy jól lakjon az gyerek :)

Biztos megint megpróbálsz mindent és lehet sikerül is, előre nem hiszem, hogy meg lehet mondani mennyi tejed lesz. Inkább a nagy gyerekeddel foglalkozz és majd a picivel, ezt úgy értem, hogy ne az evés legyen a központi témád, hanem hogy jól ellegyetek.

Nem fog a pici rovására menni a dolog ha nem szoptatod, magamat írom példának, tápszert kaptam és nem vagyok allergiás felnőttként sem. Szóval nem méreg a tápszer, de ha kell akkor a lehető legjobb megoldás.

2014. dec. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Adj neki tápszert, nem értem, minek ez a vérizzadás az anyatejért. Én nem kínlódtam vele, szoptatni nem akartam, fejtem amíg tudtam, aztán tápszert kapott, boldog kiegyensúlyozott, egészséges baba.
2014. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne stresszelj, hat a masik baba is megnott, nem?:)

Vigyel be sok folyadekot (2-3l, viz, zold tea, leves) es rakd sokszor cicire, akkor is ha keves van. Kereslet-kinalat dolog. :)

De ha nem sikerul, az se a te hibad, ahogy az elsonel sem!

2014. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Még csak két hete vagyok anyuka, úgyhogy nincs valami nagy tapasztalatom, azt a kicsit viszont hasznosnak gondolom megosztani.

Terhesség alatt végig úgy álltam a kérdéshez, hogy 16 éves koráig fogom szoptatni a kislányomat, ha akarja, ha nem. :) Ugyanakkor azt is eldöntöttem, hogy ha nem jön össze, nem vagyok hajlandó ezen görcsölni, se a gyerekből se magamból nem akarok emiatt idegbeteget csinálni.

Megszültem, és sajnos annyi vért vesztettem, hogy napokig el sem indult a tejelválasztásom, pedig a kislányom az első pillanattól nagyon ügyesen szopizott, de semmi. Ráadásul a kórházi körülmények is inkább dolgoztak ellenünk mint az érdekünkben. A négykilós gyerekem két napig csak cukros vizet kapott, gyakran üvöltött az éhségtől, a vizet meg egy idő után kibukta. A szívem szakadt meg érte. Aztán amikor besárgult, a csecsemősök végre úgy döntöttek, hogy adnak neki tápszert. Attól a pillanattól kezdve olyan hálás vagyok a tápszerért, hogy az leírhatatlan. Hogy az én szegény kis éhező gyerekem végre kicsit jóllakott! Ez maga volt a boldogság. Mire hazaértünk, lett tejem, de a gyerekem már nem fogadta el a mellemet, hiszen megszokta, hogy nincs benne semmi. Nagyon aranyos védőnénik van, nagyon megnyugtatott, hogy nincs ezzel semmi baj, és azt javasolta, próbáljam meg félálomba cicire tenni, akkor hátha elfogadja. És ez bejött! Azóta semmi gond a szoptatással, azt leszámítva, hogy a mellem nem tudja, mekkora gyereket szültem, így egyelőre nem termel elég tejet. Én ezt minden fenntartás nélkül egészítem ki tápszerrel, mindketten nyugodtak és elégedettek vagyunk, és az eddigi részeredményünk az, hogy napról napra több a tejem, és két éjszaka telt el úgy, hogy a kicsim nem fogadta el a tápszert.

Úgyhogy szerény tapasztalatom szerint úgy volna a legjobb, ha nem idegeskednél, és nem éreznél teljesítménykényszert, mert az biztos, hogy nem segít. A lényeg, hogy jóllakjon a baba, akár így, akár úgy. És ha emellett még teszel is azért, hogy legyen tejed, előbb utóbb szerintem tuti a siker.

2015. jan. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!