Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A baba mennyivel több tejet...

A baba mennyivel több tejet tud kiszívni mint amit lefejek?

Figyelt kérdés
Most váltottuk ki az első étkezést, ezért elkezdtem lefejni az ebéd időben a mellemet. Azt tapasztaltam, hogy csak 80 ml tej jött le 15-20 perc alatt...lehet hogy szegénykémnek hetek óta nem is volt elég a tej? Vagy ennek ő képes kiszívni a két, háromszorosát? mivel annyi lenne egy adagja egy 6 hónapos babának...
2015. jan. 15. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy többet tud kiszívni, mint amit a mellszívó. De hogy mennyivel többet, arra szerintem nincs mód megmérni.


Az biztos, hogy nem éhezett hetek óta a babád, mert akkor sírt volna, fogyott (vagy legalábbis nem gyarapodott) volna.


Én soha nem nézegettem, mennyit kell ennie egy babának, nem stresszeltem magam ezzel. Evett, nem sírt, aludt és hízott szépen, akkor minden rendben van.

2015. jan. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez függ a mellszívód hatékonyságától, a melledtől és a babádtól. De igen, előfordulhat, hogy ő kétszer annyit képes kiszívni. Ha nem lett volna elég tejed, akkor annak lettek volna jelei, pl. nem megfelelő súlygyarapodás, vagy a babád gyakori elégedetlensége.
2015. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát 200-300 gramm körül hízott már csak az utóbbi hetekben, viszont jó kedvű volt éjjel-nappal (éjjel is elkezdett ébredezni, ezért kezdtük el a hozzátáplálást) gondolom akkor azért már érezte h valami nem oké :(
2015. jan. 15. 14:24
 4/5 A kérdező kommentje:
mármint 200 gr/hó
2015. jan. 15. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem nem szív le többet egyszerre, csak lassabban és hosszabb ideig szivja a baba, mint a mellszívó és a tejnek van ideje előre jönni mélyebbről, míg a melszívó hirtelen megcsapol és fél óra múlva már megint szívhatnád le, ami közben előrejött. A baba azt kivárja, ha nem elég neki, ami összegyűlt.

Én egyébként végig fejtem és nem volt megfelelő mennyiség egy fejésre, mindig tároltam el egy adagot és kiegészítettem azzal etetés előtt a frissen fejt adagot.

2015. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!