Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem érdemes már szoptatnom?

Nem érdemes már szoptatnom?

Figyelt kérdés
Gyakorló anyukák véleményére lennék kíváncsi. A kisbabám már szinte kezdettől fogva pótlást kap a cici mellet, a tejtermelésem igazán be sem indult (nem volt ez meglepetés, mivel már az előző gyereknél is így volt, és egy vizsgálatnál ki is derült, hogy nincs elegendő tejmirigyem - vagy valami hasonló hangzott el -). Ennek ellenére, a kislányom egyáltalán nem utasítja el a cicit, szopik is mindig valamennyit. Egy-két alkalommal lefejtem, hogy lássam kb mennyit tud enni, mielőtt a pótlást megkapja, hát tény és való nem sokat, úgy 30, max 40 milit. Viszont láthatóan igényli ezt a kevés "cicizést" is. A minap, mikor erről beszélgettem egy ismerősömmel, rögtön elkezdte mondani, hogy minek kinlódok én és kinlódtatom a gyereket is azért a kevésért, mikor így is nagyrészt a tápszertől lakik jól? Én elgondolkodtam a dolgon, de arra jutottam, hogy ugyan tisztában voltam már eleve (a fent leírt okokból) azzal, hogy a baba főleg tápszert fog kapni, és Istennek hála nagyobb baja sincs, mint, hogy tápszert eszik, amit szeret és be is vált, de ugyan miért ne kaphatná azt a kevés kis anyatejet is, miközben "wellnessz cicizik"? Vagy tényleg felesleges vajon? Örülnék a véleményeteknek.
2015. jan. 20. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Egyáltalán nem felesleges, amíg elfogadja, én adnám neki.

Mind érzelmileg, mind az immunvédettség szempontjából sokat számít.

2015. jan. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Nekem egész nap összesen volt 30-40 mili és szinte az egész napom elment az etetéssel, fejéssel. Akkor én azt mondtam, hogy hasznosabban is el lehet tölteni a napot és teljesen átálltam a tápszerre. Viszont etetésenként 30-40 mili nem kevés. Ha simán cicire teszed és ennyit ki tud szívni, akkor érdemes. (Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy ahol 40 mili van, ott több is lenne.)
2015. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Szoptasd addig, amíg úgy érzed, hogy szeretnéd szoptatni és nem okoz fájdalmat, "terhet" számodra.. bármennyi is amit ki tud szopizni. Lányommal kb 2 évesen hagytam abba a szoptatását, (nem volt még egészen 2 éves 4-5 hónap kb hiányzott hozzá) mert már fájt, hogy harapdálta a mellem és már főzeléket, levest, gyümölcsöt is tudott enni, tehát változatosan tudtam etetni. Így ezért jutottam arra a döntésre, hogy elválasztom (ami nagyon nehéz volt mindkettőnknek egyaránt) De ha te úgy látod, hogy a babád örül neki még és élvezi ezt a közelséget és meghittségét a szoptatásnak, ne add fel. :)
2015. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
én sem hagynám abba. ha azt a tejet minden gond nélkül kiszopizza, nincs cumizavar, nem sír, neked nem fáj, stb. az én fiam kb 8-10 hetes korától teljesen tápszeres, elejétől kezdve pótlást kap, mert kínszenvedés volt a szopizás. sírásba torkollott már 5perc után, hiába masszíroztam át a cicim,fejtem egy picit stb, hogy könnyebben tudja szívni nem kellett neki, és szépen elapadt ami nagyon rossz volt. nem is az hogy elapadt hanem hogy eltolt magától. tehát én biztos szopiztatnám amíg tudom még ha csak ennyit is tud enni egy evésre.
2015. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, és ahogy leírod én nem azt veszem ki hogy neked ez teher lenne. mint az egyik válaszoló írta hogy mennyit küzdött pár mili tejért, nah az más, akkor én sem kínlódnék. de nálad jól megy. csak annyi hogy szopi után tápszert is kap.
2015. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
En nem hagynam abba. A babadnak a jelek szerint szuksege van ra. Ha nem teher akkor szoptasd amig tudod, erzelmileg is fontos neki. Az osztoneidre hallgass ne masra!
2015. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,magam is úgy gondoltam,hogy amíg elfogadja,addig miért ne. Sajnos valóban nincs több tej (ne haragudjatok,nem figyeltem meg hanyadik valaszoló írta,hogy lenne több is). Illetve természetesen nem tudhatom,hogy mennyire szaporodna ha úgy 24 órában etetném,ez sajnos nem megoldható,tekintve,hogy másik 4 gyereket is el kell látnom,így egész sokat kell rohangálnom.
2015. jan. 20. 14:01
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nagyon jol csinalod igy. Szoptasd amig jol esik mindkettotoknek a tapszer mellett. Sok boldogsagot!
2015. jan. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!