Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit eszik egy 4-5 napos...

Mennyit eszik egy 4-5 napos császáros baba?

Figyelt kérdés
2015. jan. 21. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Amennyit egy normál úton született baba! :D Nem az határozza meg az étvágyát és a mennyiséget, hogy hogyan bújt ki az anyukája pocakjából, hanem hogy az anyukának mennyi teje van, mikor sikerül a szoptatást megfelelően összhangba hozni. :) Ha egyáltalán nincs tej, akkor a tápszer mennyiségét gondolom az orvos megmondja, szerencsére nekem sosem volt rá szükségem. Szoptatsz, vagy tápszeres a babád?
2015. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50 ml korul, kb a testsuly 10%+100 mlt. vagyis egy 3500 grammos baba 450 ml korul, ha 8-szor szopizik egy nap akkor 50-60 ml atlagosan.. de függ attól is hogy a tejed milyen, az én babám 2 hónaposan se ette meg még a 10%-ot se, mégis hízott ezerrel.
2015. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Enyémeim 60-80 gr között ettek ilyenkor.
2015. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

40 grammot ettek a lányaim (2-3 óránként), 2230 és 2970 súllyal születtek

de nem függ attól, hogy született, amúgy :)

2015. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Nikkita ***** válasza:

Végtére is igaza van a kérdezőnek, befolyásolja. De csak mert a császáros anyukáknak nehezebben indul be a tejtermelődés, evidens, hogy a kicsinek (általában) kevesebb tejci jut. Elvileg 40-80 ml közt a normális, de nem minden etetésnél eszik ugyanannyit. Ha csak épp szomjas és nem éhes, mindjárt kevesebbet szopizik.

Ha van otthon mérleged, ásd el jó mélyre! Csak idegeskedni fogsz amiatt, hogy most miért ennyit, most meg miért annyit evett. És elmegy a tejed. A védőnő hetente meg fogja mérno a kicsi súlyát, az bőven elég. Amíg azt látod, hogy jól lakik és van elég pisis-kakis pelus, feleslegesen otthon számolgatni a grammokat.

Persze más tészta a tápszer, de mint azt már írták, azt majd az orvos meghatározza.

2015. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ez sem törvényszerű, én császáros voltam, 2 nap múlva volt tejem, másnak meg nem, aki természetesen szült, de persze az átlag az, hogy a császárosoknak nehezebben indul, ez igaz :)

nálunk a kórházban mérni kellett már

2015. jan. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nikkita ***** válasza:
Igen, a kórházban nekünk is kellett mérni. Alig vártam, hogy hazaérjünk, a teát kiöntsem és akkor és annyit szoptassak, amikor arra a kicsinek szüksége van. Egyik szobatársam majd' belezavarodott, ha nem annyit evett a kicsi, mint előtte.... :)
2015. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Úgy tudtam hogy ilyenek szopnak...de ha már eszik akkor

LEGALÁBB FÉL KILOGRAM SZALONNÁT HAGYMÁVAL kenyérrel.

2015. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!