Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a baj a három óránkénti...

Mi a baj a három óránkénti szoptatással?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy a sárgaföldig le van pontozva, aki nem igény szerint, hanem három óránként szoptat. De mi vele a baj? Mert ugyanakkor azt is láthatjuk itt, hogy aki igényszerint szoptat annak is beáll a babája 2,5-3 óránkénti szopásra magától, tehát tényleg ez a jó nekik. Akkor mi a baj azzal, aki eleve így kezdi és megspórolja a macerát, nyűglődést, tervezhetetlenséget, ami addig tartana, míg végre szerencsétlen baba magában beállítja az optimális időpontokat?
2015. jan. 23. 17:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Kedvesem mert neked a babád beállt már az elsö idötöl még nem jelenti azt hogy minden baba 3 óránként akar enni.


Régen a 3 óránként szoptatás azt jelentette, ha a baba 2 óránként igényelte volna akkor ordittatták 1 órán keresztül.

Nekem elsö lányom már a korházban is 3 óránként evett, míg a második még 5 hósan is 1-1,5 óránként. Szinte mindig szoptattam, mert mire befejezte kezdte elöröl.

2015. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs ezzel mindaddig, amíg a gyereknek is ez az igénye.

Amennyiben egy gyereknek meg mondjuk kezdetekben 2 óránként lenne igénye a szopizásra, te meg akkor is kivárod a 3 órát, mert úgy neked kényelmesebb, meg jobb, na az nem jó!

Ha viszont eleve 3 óránként éhezik meg a gyerek, akkor azért, mert a másik 5 anyuka 2 óránként szoptat, attól neked nem kell, ha a gyereked 2 óránként nem éhes.

De ha éhes, sírdogál előbb is, de te csak azért se adsz neki enni, mert a 3 óra, az 3 óra és szokja csak meg így a gyerek, az valóban nem jó!

Én amikor még szoptattam, akkor mindezt akkor tettem, amikor a fiamon láttam, hogy éhes, mert sírt, és ha adtam neki cicit, akkor egyből rá is kapott és jóllakásig evett és mindez 3 óránként történt. De ha előbb igényelte volna, akkor természetesen előbb is kapott volna. De van olyan, aki ezt sűrűbben igényli, mint 3 óra!

2015. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"míg a második még 5 hósan is 1-1,5 óránként. Szinte mindig szoptattam, mert mire befejezte kezdte elöröl"


Mondjuk, "kedvesem" -ha már ilyen bizalmas viszonyban vagyunk- azt nekem nem fogod megmagyarázni, hogy ez így normális. Ott valamivel gond volt, de ha neked megfelelt a 0-24-es szoptatás, meg hogy az milyen életminőséggel és minden napokkal jár, akkor ámen.

2015. jan. 23. 17:50
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs baj vele. Mindenkinek mas valik be. En mindket gyerekemet igeny szerint szoptattam, egyiket masfel evig, masikat 21 honapig es bizony 1 eves kor utan es volt, hogy orankent tobbszor szoptak, nyugtataskent, pl. fogzaskor, betegsegnel. Sot, ejjel is sokszor ebredtek, vagyis almukban szoptattam. Nalunk ez valt be, pedig az elso gyerekemet az elejen szigoruan 3 orankent szoptattam, ahogy a korhazban mondtak. Egyre kevesebb tejem lett, vegul gyakrabban szoptattam es minden rendben lett. Masodik babanal mar a korhazban is helyeseltek a gyakori mellre rakast. Szerintem az a jo, ha a gyerekunk igenyeihez igazodunk es nem a sajatunkhoz. De ez az en velemenyem.
2015. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Igazából én igény szerint szoptatok,de sztem semmi gond nincs azzal ha valaki 3 óránként szopik! Mi is így kezdtük,csak hát a kislányom nem volt mindig 3 óránként éhes,volt,hogy másfél,de volt,hogy 4 és fél óra múlva éhezett meg. Ezért is tértünk arra át,hogy ő majd szól ha éhes a pici pocca:)

2015. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok..

Most olvastam a hozzászólásokat.

És abszolút egyetértek a 4-es válaszolóval:)

Csak gondoltam leírom :)

2015. jan. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

az én babám az első héten nagyon aluszékony volt, ezért magam keltettem 3 óránként. a csecsemősök meghagyták hogy le ne merjem venni cicirol akar 50 perc utan sem. es barmit csinalt a baba mar ott pattogtak korulottem h keresgel a baba azonnal adjak cicit. az eredmenye hogy lett egy cicifuggo pár hetesem, aki 50-60 percig szopizott, allandoan fajt a hasa mert tul ette magat de nem lehetett elobb elvenni tole mert annyira igenyelte a cumizast.


szerintem nem egeszseges ha az ujszulott minden sirasara cicivel valaszolunk, hiszen 1000 mas dolog miatt sirhat. es nem egeszseges etetestol etetesig szoptatni, mert a babanak nem egy jo kis hasfajas az igenye, hanem dajkalas osszebujas.

csak sokan az igeny szerinti szoptatas moge bujnak ha vigasztalasrol van szo.

en nem mondom hogy hagyjuk sirni a gyereket, de azt viszont lathatjuk hogy az esetek 80%ban ugyis beallnak a 3 orara, ezt elosegithetjuk, ha nem tuszkoljuk orankent a szajaba a cicit minden egyes nyikkanasra.

2015. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Ha a babának van elég gyomortérfogata, hogy megegye egyszerre a testsúlyához számolt napi adag nyolcad részét és az anyának is van elég teje ezt egyben odaadni, akkor tökéletes összhang a 3 óránként szoptatás/fejés.

Nekem hatalmas szerencsém volt, nagy súlyú fiam született, evett aludt és nem tudott szopni, így fejve kapta üvegből az anyatejet. Megette mindet 10p alatt max és aludt tovább. 3 óránként keltettem enni napközben éjjel hagytam aludni. 6 hetes korától végigaludta az éjszakát és mindig megette a súlyának megfelelő adag egy etetésre eső részét. Nekem egy szavam sem lete sem rá sem a módszerre, ahogyan az anyatejes időszakot megoldottuk. Szerintem nincs baj a 3 óránként etetéssel, ha összejön mind a két oldalról és működik.

2015. jan. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én örültem volna, ha beáll a 3 óránként szoptatás, de nem így lett. Igény szerint kapott, mert hamarabb megéhezett. Próbáltam minél tovább etetni, de mindig ő hagyta abba. Ha pedig 2 óra mulva megéhezett, nem hagytam még egy órát sírni. Neki ilyen volt a természete. A hátránya az volt, hogy nehezen tudtunk elmenni itthonról, mert a cumisüveget nem fogadta el. Az előnye az volt, hogy éjjel aludt és nem ébresztett 3 óránként.
2015. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Akkor te mit csinálsz a gyerekeddel? Hagyod üvölteni, mert neked a 3 óránkénti szoptatás a kényelmes? Te is mindig megadott időközönként eszel ugyanannyit? Komolyan az igény szerinti szoptatásra mondod, hogy *nyűg*? Nem nayobb nyűg még 1.5 órán át hallgatni az éhes gyerek üvöltését? Hova akarsz tervezni egy egy hetes gyerekkel? Pár napos korában is 3 óránként tetted mellre? Ha szoptatás után 10 perccel még enni kérne, mert esetleg nem eett eleget, nem adsz neki csak 3 óra múlva? Nem várhatod el minden gyerektől, hogy egyforma legyen. Van aki az első perctől 4 óránként éhes, van, aki mindig 2 óránként lesz az. gratulálok neked
2015. jan. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!