Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyre kevesebb a tejem. Mit...

Egyre kevesebb a tejem. Mit tehetnék, hogy újra sok legyen?

Figyelt kérdés

37. héten született császárral a babám január 19én. Első babánk :)

Amíg kórházban voltunk a szopizás nem ment könnyen, minden alkalommal nővérek segítettek nekem, mert lányom nem akarta elfogadni a cicimet, de "közelharc" árán sikerült egy kis anyatejet szopiznia.

Ahogy hazaértünk már sehogy nem ment a szopi, minden lehetséges pózt és formát próbáltam, hogy elfogadjon, de mindig kiköpi, így úgy döntöttem, nem idegeskedek mert az csak árt és fejem neki a tejem és cumisüvegböl kapja. Így eszik rendesen.

rendeltem bimbòvédőt hátha azzal menni fog.

De 3 napja alig tudok fejni valamennyit is .

Eddig szinte ömlött a tejem, de most már a harmadát is alig tudom kipréselni magamból, nagyon félek, hogy elapad.

Mit tudnék tenni?

Elkezdtem inni Naturland szoptatós teát is, hátha segít. sok folyadékot iszok vitaminos pezsgőtablettákat, narancslevet illetve szénsav mentes ávizet.

Mit tehetnék még, hogy újból meginduljon és annyi legyen mint az elején?


Köszönöm a válaszokat!


2015. febr. 1. 07:47
 1/2 anonim ***** válasza:
61%
Én is így jártam, sajnos a fejés nem olyan hatásos mint ha a baba szívja ki a cicit. El kell fogadni vannak ilyen babák akik ha fejen állsz sem fogadják el az anyuka cicijét. Már könnyen beszélek mert 1 éves múlt a fiam. De akkoriban nagyon sokat sírtam, hogy rossz anya vagyok, hogy éhen hal a babám stb. Butaság!!!!! Ha nincs tej akkor tápszer kell ennyi. Egyáltalán nem lesz betegesebb a babád, nem lesz kövérebb, nem leszel ettől rossz anya ha nem szoptatsz. El kell fogadni és nem a sok ős anyát hallgatni , hogy "mindenki tud szoptatni", "szoptass igény szerint", "igyál 5 L naponta", "40 nap mire elapad a tej" stb. Próbálj meg minden praktikát, amivel elvileg lehet szaporítani a tejed, ha nem jönnek be akkor se essél kétségbe! Kár ezt a szép időszakot idegeskedéssel tölteni, inkább legyen annak a babának nyugodt anyukája és kapjon tápszert, mint hogy görcsösen nyomkodod a szájába a cicidet, fejed a melled mint egy gép, és vedeled az állítólagos csodateákat.
2015. febr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még annyit tehetsz, hogy újra beszélsz egy szakértővel, szopis tanácsadóval, védőnővel. Mutasd meg, hogy szoptatsz. A sikeres technika néha aszerint is változik, ahogy a baba növekszik, erősödik, meg ahogy alakul a melled, a bimbód a szoptatástól.

Ha elkaptok egy jó módszert, és rendesen szopni kezd a baba, újra sok tejed lesz.

Ha pedig nem sikerül így sem, akkor add üvegből, míg tudod, utána pedig igyekezz nem idegeskedni, és nem kudarcként felfogni. Kitartás!

2015. febr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!