Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hogyan tudnám elérni, hogy több tejem termelődjön? Ikreket szoptatok,6 hetesek, épp ma. Próbálok sokat inni, homeós bogyót szedek, iszom a Karamalz-t és alkoholmentes söröket, mégis úgy érzem, hogy csökken a tej mennyisége.

Figyelt kérdés
A nagylányom csak 3,5 hóig szopizott, mert megjött az első mensim. Fejni akkor sem tudtam és sajnos most sem. Semmi nem jön, egyszerűen semmi. Az elejétől kapnak pótlást a lányok, mert nincs annyi tejem. Eddig 20 ml-től egészen volt, hogy 80 ml-t is szopiztak, persze nem egyformán. Most napok óta azt tapasztalom (bár nem minden etetésnél), hogy nagyon hamar abbahagyják a szopit, utána feszengenek, és játszanak, húzkodják a mellbimbómat. Én már ilyenkor tiszta ideg vagyok. Az lehetséges, hogy megjön a mensim azt érzik ők is? Most kb. 1,5 hete múlt el a szülés utáni vérzés, de tegnap már vérezgettem, lehet ez az első mensim, vagy csak vissza-visszatér a vérzés a szülés után? Szóval mit tudnék még kipróbálni? Segítsetek!

2015. febr. 3. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
rajtam a mothermilk plus tabletta segített, és jó sok szoptatós tea meg rengeteg szénhidrát, pl ha vacsorára bevágtam egy fonott kalács felét, másnap ömlött a tejem.
2015. febr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Azt tudom, hogy a tabletta nem olcsó, de előbb-utóbb lehet beruházok rá. Az meg igaz, hogy amikor eszek az általában úgy van, hogy akkor, amikor van rá időm, és azt is gyorsan, és szinte mindegy mit, csak valami legyen bennem. Akkor is ha nem esik jól. És ez biztos nem jó így.
2015. febr. 3. 18:37
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem is ikreim vannak, fél éves korukig nagyrészt anyatejet kaptak. nekem is a motherlove more milk vált be, és a pizza. esküszöm, annyi tejem volt a házi pizzától, hogy ömlött. és a relaxálás. muszáj!! és a sok sok sok sok víz.
2015. febr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Utánajárok a tabinak és veszek, már az ára sem érdekel. Ma váltok új teára próbálok ki, és még többet próbálok inni. Hát házi pizza? Örülök, hogy van segítségem, lelkiismeret furdalásom lenne, ha még pizzát süttetnék anyósommal. Valaki írta valahol, hogy kell a szénhidrát, hát a pizza az az...
2015. febr. 4. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:

most a lényeg a tej, és biztos szívesen segítenek be, de amúgy is csak egy tipp volt, ha szeretnéd kipróbálni, nekem bevált. igaz, most küzdök is a kilókkal, de a tej...az ömlött :)

a laktoherb tea se volt rossz egyébként. nekem a sör nem jött be :/

2015. febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!