Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan aki elkezdett...

Van itt olyan aki elkezdett valahogyan diétázni, fogyókúrázni szoptatás alatt mert muszáj volt? (Úgy értem az egészsége érdekében mert sok maradt rajta szülés után).

Figyelt kérdés
2015. febr. 18. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
A 160g szénhidrát diéta terhesség alatt sem káros, szerintem szoptatás alatt sem lehet az. Simán lehet vele fogyni, és a tejet sem kockáztatod.
2015. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező terhes vagy még, vagy már megszültél?

Szoptatás alatt nem ajánlják a fogyókúrát, de ahogy az előző is írta, a 160 g szénhidrát diéta jó, mert ebből megkap a szervezet minden tápanyagot és nem apad el a tej. De érdemesebb a terhesség alatt követni ezt a diétát, mert aki max 12 kilót hízik, azon nem marad egy gramm felesleg sem. (Amúgy ne várd magadtól, hogy a szülés után azonnal visszanyered a kilóidat, ehhez általában még akkor is kell pár hét, ha csak keveset híztál. A szervezetnek regenerálódnia kell. De ha beindul a tejed, párosával mennek majd le a kilók. Nekem legalábbis így volt.)

2015. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!

Már nem vagyok terhes, 6 hónapja szültem. Sajnos nálam nem úgy működtek a dolgok mint Nálad kedves 2-es, a terhesség során nem is híztam olyan sokat (16 kg-t), de utána nem ment le, sőt a szoptatás alatt még jött föl 4 kg :(. Mivel előtte sem voltam olyan vékony (nem voltam kövér sem, de nem 40 kg voltam, hogy ne legyen gond az a 20 kg plusz) most rettenetesen érzem magam, de nem csak lelkileg, hanem fizikailag is, ezért lenne sürgős megszabadulni ezektől a kilóktól. Fájnak az ízületeim, nincsenek hozzászokva ekkora terheléshez. :(

Kipróbálom ezt a 160 g-os diétát.

A dologban az extra, hogy a babám tejfehérje allergiás, tehát nem eszek semmi olyat amiben tej van, így az összes édesség is kilőve, mégis híztam/hízok :(.

2015. febr. 18. 12:02
 4/10 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Igen, van aki olyan fajta, hogy hízik a szoptatás alatt. De ennek meg az a jó oldala, hogy szoptatás után mennek majd le a kilók maguktól. (Míg nekem mind visszajöttek, amit a szoptatás alatt leadtam. Ne nem lettem kövér, de már nem ehetek mindent össze-vissza büntetlenül.)
2015. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, remélem lemegy majd. Borzasztó rossz így :(. És félek is a mindenféle szövődményektől (cukorbetegség, stb.).
2015. febr. 18. 12:42
 6/10 Gabi86 ***** válasza:
Nekem is vannak plusz kg de még szoptatok nem fogok fogyozni max a testedzést kezdem el ha lehet majd még utána akatok olvasni.én úgy olvastam(arra már nem emlékszem hogy semmien fogyókúrát nem lehet e elkezdeni vagy csak a drasztikusabbakat),de ilyenkor méregamyagok szabadulnak fel és az belemegy a tejbe.szerintem inkább kerüld a fehér kenyeret édességeket,csak vîz(semmi cukros lötyi) sok zöldség gyümölcs többször egyél keveset.hát ennyi jutot eszembe.szerintem ezzel is lehet fogyni.én nem tudom megvonni magamtól ezeket,ezért marad a sport.aztán majd meglátjuk.
2015. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En terhesseg alatt osszesen 8kgt hiztam tehat csak a babat es a velejarokat, terhesseg utan le is ment szinte rogton, de mostanra 10kgt hiztam szoptatas alatt:( 9 honapos a baba. Egy hete probalkozok a fogyassal, annyi hogy feher kenyer helyett barnat eszek, nem eszek edesseget, nasinak gyumolcsot, zoldseget es joghurtot eszek. Mellette tornazni is probalok. Drukkolok neked is!:)
2015. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egészséges táplálkozás mellett nem fogsz hízni, ügyelni kell a megfelelő arányú szénhidrát-zsír-fehérje és kalóriabevitelre.
2015. febr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én vagyok a tipikus esete annak, aki ha egy kicsit is mozog, vagy diétázik, rögtön apad a teje. Nekem a 2. terhességem után megmaradt a cukorbetegségem (dietetikus szerint előtte is valszeg már lappangott, de azt hittük, még csak IR), így tartanom kellene legalább a 180g-os diétát, (160-as lenne az optimális), de egész egyszerűen ha tényleg odafigyelek, számolgatok, akkor két-három nap után elkezd apadni a tejem. A mozgással ugyanez, elkezdtem kétnaponta 40 perces volumen edzéseket, de szintén tejgyilkosnak mutatkozott. Van rajtam kb 10-12 kg felesleg, ami lelkileg engem is romba döntött, egész egyszerűen utálom a testemet. Most az a cél, hogy ne menjen feljebb a mérleg nyelve, ez eddig sikerült is. A kislányom most 4 hónapos, szeretném még szoptatni egy ideig. Ha majd már előrébb járunk a hozzátáplálásnál, áttérünk a tápszerre, akkor újra diétázom, intenzívebben sportolhatok, és valószínűleg újra gyógyszert kell szednem a diabéteszre, ha nem inzulin lesz a vége. Akkor majd mennek le a kilók, mint az első terhességem után, ott is kellett a gyógyszer a diéta mellett.

Természetesen ez nem mindenkinél van így, én így jártam.

2015. febr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mayra ***** válasza:
Paleo....11kg fogytam 3 hónap alatt. Ezzel nem ártassz a babádnak ha még szoptatod sőt hasa sem fog fájni. Most is azzal próbálkozok majd, szerdán szültem.
2015. febr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!