Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy vegyem rá a babámat,...

Hogy vegyem rá a babámat, hogy az egész mellbimbót (udvarral együtt) a szájába vegye?

Figyelt kérdés

Nem nyitja ki eléggé a száját, így csak a hegyére harap rá. Az egész bimbóudvar kint marad. Szívja így is, de nagyon fáj nekem, csócsálgatja a bimbót, ami kihorzsolódott.

Szerintem így nem is tudja jól kiszopizni.

Miután ráharapott a végére, már kis sem tudom venni a szájából, hogy megigazítsam.


2010. febr. 12. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Várd meg ameddig akkorára nem nyitja a száját, mint egy kisfecske amikor éhes! Meg fogja tanulni, csak kitartás! Mondogads neki hogy nagyra nyissa! Mekkorák vagytok?

Egyébként úgy tudod kivenni, hogy határozottan az egyik ujjaddal a szája szélénél a vákumot megtöröd, így elengedi! A mostani állás szerint ne folytasd sokáig, mert nagyon fog fájni! Ha sebes, a Garmastan nagyon jó rá!

Boldog babázást!


3 hetes kismama

2010. febr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyomd össze úgy a bimbód, hogy könnyebben be tudja kapni, persze azért várd meg, hogy nagyra tátsa a száját, mintha ásítana. Nekem egyébként már a 2. nap kisebesedett, vettem rá krémet, de azóta is bimbóvédőbel szoptatok.
2010. febr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálta, születése után 2 hétig. Aztán fogtam a bimbóudvart a bimbó mellett oldalirányban, összecsíptem és húztam oldalra elfelé, mint a csúzligumit. :) Remélem, el tudtad képzelni. Így megnyúlt az egész bimbó és mikor ráharap, automatikusan többet vesz be a baba belőle. Hú, remélem érthető voltam. :)
2010. febr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy hónaposak vagyunk, ikrek. :) Szóval dupla megerőltetés a bimbóimnak.. :(

A Garmastant én is használtam, nem éreztem, hogy használt volna. Szerintem a nagy igénybe vétel miatt. Egyébként nincs a dobozra írva, én letöröltem szopi előtt. Nem maradhat a bimbón a krémből szoptatáskor, ugye?

Ha sokáig várok, hogy nagyra nyissa a száját, ideges lesz és bömbölni kezd, onnantól türelmetlenebbül próbálja bekapni...

Utolsó: hosszirányban nyomod össze és az oldalad felé húzod a mellbimbót? Lehet nem jól értem...

2010. febr. 12. 13:23
 5/9 anonim ***** válasza:
A Garmastant le kell mosni, a Bepantent nem. Én 2 hétig úgy rohangáltam otthon, amikor sebes volt a cickóm, hogy egy pólót kivágtam elöl (hogy a hátam ne fázzon), hogy ne érje semmi. Annyira fájt, hogy nem bírtam volna elviselni, ha valami hozzáér.
2010. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én is Bepantent használtam, nem mostam le. Most vagyunk két hónaposak, és már nem kell krémeznem, hiphopp elmúlt a bimbóérzékenység. Úgyhogy fel a fejjel! Nekem se nyitotta-nyitja ki a száját a baba rendesen, hiába várok én az ásításra, abból ordítás-stresszelés lesz, amúgy meg sokszor már akkor is jár a szája, mintha már szopna, mikor mellre rakom. Én bimbóvédővel operáltam az elején, nekem a mellbimbóim se voltak tökéletesek. Aztán attól úgy kiemelkedtek, hogy utána jobban be tudta kapni a cicit védő nélkül is. Aztán meg ha csak a bimbót kapja be, bele szoktam igazgatni neki az udvart is, néhány szívás után valahogy belekerül neki rendesen. A bimbóösszenyomás meg úgy megy, hogy a szabad kezed mutató- és középsőujja közé fogod a bimbóudvart, így összenyomódik, úgymond felveszi a kis szája formáját, ha már az ő kis szája nem veszi fel a bimbó kerek formáját :) (persze a szája vonalának és az összenyomott bimbónak párhuzamosnak kell lenni)
2010. febr. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én vagyok a "csúzligumis". :) A bimbót magát nem érinted egy pillanatig sem. A bimbóudvar bőrét a bimbó mellett megcsippented (a belülre esőt), és húzod a szegycsontod irányába. Így vízszintesen elnyúlik az egész bimbóudvar. És így tartva adod a szabadon levő bimbót a szájába, amíg nem csinál vákumot. Nekem maga a bimbó összenyomása azért volt sikertelen próbálkozás, mert mindig útban voltak az ujjaim és így sosem tudta bekapni a fiam. Pedig a kórházban így mutatják. Aztán én magam rájöttem erre a B verzióra. Hát remélem, el tudtad képzelni... :)
2010. febr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már értem. Tegnap óta ezzel a technikával szopizunk. Így tényleg sikerül majdnem mindig bekapnia az udvart is. Még gyakorolni kell... De most meg a nagy vákumtól a bimbóm hegyét szívták sebesre... Na mindegy, több bajom már nincs, kenem a Garmastannal, remélem elmúlik.
2010. febr. 13. 11:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Jaaaaj de örülök, hogy sikerült a technikám! :) Hát én is tudom, milyen érzés a sebesre szívott mellbimbó... Brrrr!!! Mintha kisollóval vagdosnák a bimbóidat! Nekem egyszer kettényílt a mellbimbóm és tele lett a fiam szája vérrel, csak úgy bugyogott kifelé! ÁÁÁÁÁ!!! Na, lényeg, hogy el fog múlni, megtanulja minden baba. Nekem már az sem fáj, ha ki-be szívogatja a bimbómat, akár egy spagettit! :) Üdv!
2010. febr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!