Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék? Nagyon fáj a...

Mit tehetnék? Nagyon fáj a szoptatás! Ki van sebesedve a bimbóm.

Figyelt kérdés

Kell a pótlás, mert nem mindig elég a kislányomnak a tejem, kb. fele-fele arányban tápszeres-anyatejes. Ennek ellenére próbálom minél többször szoptatni, de borzalmasan fáj. Az első 2 hétben nem tudta egyáltalán bekapni a bimbóm, mellszívóval fejtem és úgy adtam neki cumisüvegből. Most 2 napja elkezdtem inni a citromos alkoholmentes sört, lett egy csomó tejem, illetve a tejserkentő kapszulát is szedem. Sokszor ha szopizik, 2-3 perc után belealszik. Utána persze sír, mert éhes. A tápot mindig gyorsan megeszi.

Bimbóvédőt nem tudja bekapni egyáltalán, azt nem használhatom.

Kenem Garmastan-nal, az jó is a kisebesedett bimbómra, de minden szoptatás során újra kisebzi.

Ennek így "kell" lennie? Vagy valamit rosszul csinálok?


2015. febr. 25. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bóraxos/bórvizes törlés segít távol tartani a gombás fertőzést, mert attól is kisebesedhet/kirepedhet. Egyébként meg sokféle krémmel, sőt vajjal is lehet kenni (sokak szerint a disznózsír a legjobb).
2015. febr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 LadyLoss ***** válasza:

A garmastannal az a baj, hogy bevarrosítja a sebeket a bimbón és mikor újra a baba szájába kerül, akkor felszakadnak a sebek ami borzasztóan fáj. próbáld mással kenni. Pl. nemes egyszerűséggel lanolinnal, de van lanolinos boltban kapható kenőcs, vagy egyéb más tipusú kenőcs,ami inkább puhán tartja a bimbót. Ezenkívül próbáld máshogy is mellre tenni. Fekve, hónalj tartásban, félig hanyatt fekve. Sokat tudna segíteni egy szoptatási tanácsadó, vagy a védőnő. Nekem pl a védőnő semmit nem értett hozzá, pedig meglett többgyerekes anyuka volt maga is. És hát van akinek könnyebben alkalmazkodik a melle, van akinek nem. De ha cumisüvegből kapja a pótlást, akkor azért is fájhat ha szopik, mert máshogy kell a bimbóhoz és máshogy a cumihoz formálnia a nyelvét,és ezzel kisebzi a bimbódat. Azért issza meg pikk pakk a cumiból a pótlást, mert abból ha kell ha nem folyik. Míg a szopáshoz aktívnak kell lenni. Szoptasd annyiszor ahányszor megéhezik, meg fog erősödni annyira, hogy ne aludjon be. Cumisüveg helyett esetleg SNS készülék, ujj etetés, vagy medela calma etetőfej. Ha elszánt vagy, sok mindent ki lehet próbálni.

Kitartás, én is így voltam!

2015. febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én avent mellbimbókrémet használtam mindih rendbe tette pár nap alatt. arra is figyelj,hogy hagyd levegőzni a gyógyulás miatt, ha van szoptatós mnelltrartód könnyű megoldani csak lecsatolod és úgy hagyod valameddig. melltartóbetétből minnél puhábbat használj,szerintem a liberós és a dm-es babylove.s a legpuhább de a dm-es nagyobb és van ragasztócsíkja. figyelni kell a mellrehelyezésre,ha nem kapja be teljesen a nyelve folyamatosan smirglizi a mellbimbót ami előszőr nem tűnik vészesnek,de 2-3 olyan nap után csillagokat látsz tőle. mikor nekem már nagyon vérzett és sírva szoptattam egyik estétől másnap estig csak fejtem,hogy javuljon kicsit,így is lett de ezt már tényleg utolsó megoldásnak tartogattam. amikor ügyesebben kapja be a baba,és a te melled is edződik már szinte nem is fogod érezni,hogy szopik,csak addig kell kitartani. nem csinálsz semmi rosszat egyébként,ha nemrég kezdtél szoptatni egyszerűen csak még érzékeny a mellbimbód. figyeld,hogy az egészet és a bimbóudvar egy részét is bekapja-e a baba,abból van a felsértés ha nem. érintgesd az arcát,állát a melleddel,és mikor szép nagyra tátja a száját gyorsan húzd rá.
2015. febr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100% tiszta lanolinnal kend. nekem egy nap alatt rendbe tette. bimbovedobol milyet probaltal?
2015. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Nekem is a lanolin segitett. Par nap alatt rendbehozta.
2015. febr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, sok anyukának az első napokban kisebesedik a mellbimbója. Ha nem hagyod abba a szoptatást, gyorsan megedződik majd a bőröd, és elmúlik a probléma. Addig kenegesd, hogy gyorsabban gyógyuljon.

Ha először cumisüvegből kapta az ételt, könnyen felháborodhat, elfáradhat hogy mellből lassabban jön, ha szeretnél szoptatni, gyakrabban tedd a melledre, hogy a mellből evést is meg tudja tanulni.

2015. febr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sztem a sebes bimbón mindenki átmegy. Én az eslő 2 hétben sírva szoptattam annyira fájt. Nekem a ďm-es bimbóvédő vált be, szoptatások után bekentem és meztelenül voltam. 2 hét után meg egyszercsak abbamaradt.


Kitartás. Pár hét és megszokja a melled az igénybevételt.

2015. febr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Medela bimbóvédőt vettem, nem jó neki.

Köszönöm szépen! :)

2015. febr. 26. 10:42
 9/12 anonim ***** válasza:
medelából is több méret van mindet próbáltad?
2015. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nem baj ha nem kéri a mellbimbóvédőt aztán meg nem szopik anélkül.nekem mondták a kórházban,hogy használjak az lett belőle,hogy iszonyat sokáig tartott mire anélkül is szopott. aztán állandóan azt a nyamvadt mellbimbóvédőt felrakni,sterilizálni akárhol vagyok... és úgyanúgy fájt azzal is a szoptatás.

3as

2015. febr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!