Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt tejcukor...

Szoptatás alatt tejcukor érzékenység vagy tejfehérje allergia! Nem tudom melyik van 9 hetes kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Kizárólag anyatejes,10-11szer eszik,igény szerint.Tünetek a következők:2 napos korától minden szoptatásnál kakál.Széklete aranysárga,de híg,sokszor NYÁLKÁS.2 hét alatt csak 150 grammot hízott,sokat pukizik,ekcémás a buksija és a karja,néha az arca.Nem siros,szépen alszik.

Orvoshoz szerdán megyünk.Volt valakinek hasonló?Vajon laktóz vagy tejfehérje érzékeny lesz?



#tejcukor érzékenység #tejfehérje allergia #Laktoz intolerancia #csekély sulygyarapodas #NYÁLKÁS szeklet.
2015. márc. 1. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdező tejmentes diétát tartasz?
2015. márc. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kb 1 hónapja tartok,mikor egyáltalán nem ettem tejes dolgot,akkor volt a legnyálkásabb a széklet.De 3 napja próbára megettem egy amerikai palacsintat,másnapra nagyon ekcemas lett a buksija!Tehát nagy összefüggés mintha nem lenne.Tudom,hogy 3 hét kell legalább.

De azon gondolkodom,hogy ha a laktóz lenne a hibás,akkor egyfolytában lenne tünet,nem?mert ugye az mindig jelen van az anyatejben?Nála hol jobb,hol rosszabb,hol jobban hízik,hol szinte semmit 2 hétig.

2015. márc. 1. 18:38
 3/7 anonim ***** válasza:
én laktózérzékeny vagyok, soktól volt ekcémám, de nem tudom tejfehérje érzékenységnél is lehet-e. kb. 3 hét mire a tejfehérje kiürül a szervezetből. a laktóz pedig ott van a tejben,de nem mindegy,hogy mondjuk 4g körül,vagy 8. bizonyos mennyiséget még én is elbírok, de van egy pont amit már nem. lehet,hogy az orvos mindkettő diétára kiír téged,ami nagyon nehéz, mert olyankor húst,zöldséget és gyümölcsöt ehetsz csak, de húst is csak mértékkel,szóval nagyon kemény a diéta. esetleg adhatnál neki laktózlebontó cseppeket, vagy elvihetnéd kilégzéses ételallergia vizsgálatra.
2015. márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sandrachnologic ***** válasza:

Szerintem tejfeherje lesz inkabb, de én elvinnem allergologushoz. ;) ha pesti vagy a Svabhegyen javaslom, háziorvos ad beutalót, ott 2-3 hetes babáknak is csinalnak mar vizsgálatot.


A teljes tejmentes diéta elkezdesenek pillanatától szamitva 3-6 HONAP a kiurulesi idő a szervezetből. Tünetet van, akinek csak 2 nap múlva produkál.


Tejfeherje allergia tünete lehet az ekcéma, a zöld kaki kisbabaknal, nyálkás szeklat, gyakori felsoleguti hurut stb.


Tej-tojas-szoja allergiás kisfiú anyukaja

2015. márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Utolsó!Hát téged sem irigyellek!Honnan van ez a sok allergiás gyerek?Hát megáll az eszem!A 4 éves fiamnál is ugyanígy volt,de nála csak 8 hónapos korában derült ki,hogy a tej a baj,és akkor már pont nem szoptattam.Azóta sem iszik tehén tejet,mert hasmenése van tőle,esetleg kecske tejet,abba kevesebb a laktoz.Ő is bizonyos mértékig tolerálja.Mégegyszer köszönöm!Meg várok tapasztalatokat.
2015. márc. 2. 19:50
 6/7 sandrachnologic ***** válasza:

Nalunk én tejallergias vagyok, igy szoptatás alatt nem volt gond. Onnantól hogy tápszert kapott jottek a tünetek es minden orvos hülyének nézett :( 3 (!!!) eves lett mire valaki komolyan vette egy orvos, amit mondok. Csak addigra mar asztmás lett a gyerek meg minden baja van... :(


Nem tudom egyebkent, hogy honnan van a sok allerrgias gyerek, de szerintem az egyre egeszsegtelenebb életmód stb. En most terhes vagyok a tesóval, nem kecsegtetnek jo esélyekkel, 80%, hogy a masodik gyerkonk is allergiás lesz. De mar ugy vagyok vele, hogy tartjuk a diétát, szedjük a gyógyszert, ennel nagyobb baja sose legyen, kinoheto meg ha sokára is, de legalabb nem rákos vagy ilyesmi!!!

2015. márc. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem is azt mondta az orvos az elsőnél,hogy nyugi,biztos nem tej érzékeny,mert azok nem így néznek ki(eleinte jól hízott),de egy anya érzi,ha vmi nincs rendben!Úgyhogy ő is belátta elég hamar,hogy nekem lett igazam.

Sok sikert és egészséget a második kisbabához!

2015. márc. 2. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!