Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet így is biztosítani a...

Lehet így is biztosítani a babának az anyatejet?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekem, de úgy gondolom, nem bírnék szoptatni. Nagyon érzékeny a mellbimbóm, egyéb téren sem engedek vele semmit kezdeni, mert irritáló, ha bármi/bárki hozzáér. A gondolattól is kiráz a hideg, hogy azt egy baba szopja, még akkor is, hogy tudom, ez a rendeltetése.

Viszont nem akarnám az anyatejtől megfosztani a gyerekemet. Fejőgéppel lehet annyit tejet biztosítani, hogy elég legyen? Úgy gondolom, az annyira nem zavarna, mert magamnak csinálom, a saját érintésem más valamelyest, vagy jobban elviselhető.


2015. márc. 2. 23:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

a szopizás nem lesz irritáló nyugi (tudom miről írsz)

eleinte fájhat, dehát a fejőtől is..

ha helyesen szopizik, semmi baja nem lesz a mellednek, mellbimbódnak, ebben segítenek a nővérek


a babának a szopiás a mindene, ne vedd el tőle, elég baj az, ha valaki rákényszerül. ne pont a te babád nélkülözzön, ha nem muszáj.

2015. márc. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem a mellem alakját féltem a szoptatástól, ilyen önző sosem lennék.

Csak úgy gondolom, nem menne. De boldog lennék, ha ez megváltozna, csak félek, hogy nem.

2015. márc. 3. 00:23
 3/19 anonim ***** válasza:

én sem az alakjára értettem, hanem sokan félnek hogy kisebesedik, begyullad, aztán meg a tejcsatorna gyulladások..ilyenere gondoltam.



amúgy a félelem ellen a legjobb, ha mindennek utánanázel,ismereteket gyűjtesz, ha már ismered, tudod, nem fogsz félni

2015. márc. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

ugyanígy volt mint te. a férjem tockost kapott valahányszor hozzáért. a bimbóm tabu számára, söt utálom ha a mellhez érnek, néha illene megnézni a mellet csomó ügyben de képtelen vagyok rá. a szoptatástól jobban féltem mint a szüléstől. a kórházba betáraztam az összes fajta bimbó vedő összes méretét (ilyen is van tudtad?)

aztán éjjel hozták a babát, azt se tudtam hol vagyok és rám rakták.... Valahogy köddé vált minden félelmem. seperc megtalálta a bimbóm, elkezdte szívni. sajnos elég ügyetlenke volt, így éreztem azért, de 10-es skálán max 3-as (a férjem néha rosszabbakat művelt). Aztán feltettem legközelebb a bimbóvédőt. így már szinte nem is éreztem. Aztán ahogy beindult a tej, egyre tövbb lett, a melleim feszültek, semmit se vártam jobban mint a szoptatást. mintha lenne egy nagy pattanásod, ami feszül viszket, és végre kinyomhatod. Nem, fejőgéppel lassabb és nem tudod annyira kiszivatni.. egyébként a napi egy fejés is lezsibbaszt, elfárad a kezem, unalmas...nem birnam napi 8szor csinalni. meg hát annyira cuki szopi kozben :)

2015. márc. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
egyébként 7 hós és még mindig szoptatom.
2015. márc. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam, hogy ez az érzés mástól sem idegen.

Rákerestem erre a bimbóvédőre (amúgy nem, nem hallottam róla még), tehát a baba ezen keresztül szívja a mellet? Ez jó dolog, persze buta vagyok, hogy nem gondoltam rá, létezhet ilyen. Ilyennel már nem hangzik annyira rosszul.

2015. márc. 3. 00:39
 7/19 anonim ***** válasza:

amúgy a babának nehezebb azzal, mert erősebben kell szívnia, és hát napi 8szor, fél-egy órákon át..


amúgy ki pontozott le??első

2015. márc. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én felpontoztam mindenkit, nekem minden válasz hasznos volt.
2015. márc. 3. 00:50
 9/19 anonim ***** válasza:
Csak megsúgom, a mellszívó sokkal kellemetlenebb érzés, mint amikor a baba szopja a mellbimbód.
2015. márc. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

bimbóvédőből amúgy én a Medelàt javaslom, de több féle méret van (közepes szokott jó lenni). minden márkának más az alakja/tapadása, sajnos lehet hogy több félét meg kell venni mire rátalálsz az igazira. egyebkent sterilizalhato a mikroban.

engem óvtak a bimbóvédőtől mert hogy majd cumi zavart okoz meg hogy nem fog vele enni :) mint irtam 7 honapos, még midnig 4szer szopizik:) igaz mostanaban kezdi elhagyni a bimbovedot valahogy ujabban anelkul jobban megy. talan fogy a tejem mostmar.

es pont hogy ettol nem lett szerintem cumizavaros, mivel megszokta hogy altalaban muanyagon keresztul sziv mindegy neki h cumisuveg vagy cici. sokszor etettem uvegbol is es nemvolt gond.

2015. márc. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!