Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Első babámat várom, annyi...

Első babámat várom, annyi mindent olvastam már a neten, de erre nem találtam választ, remélem itt segit valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Szóval... vettünk már MAM-os cumisüveget olyat, amihez nem kell külön a sterilizáló, szeretném is ezt a márkát használni,természetesen ha elfogadja majd a baba is.

Mellszívóról viszont az Avent-os kéziről olvastam eddig a legjobbakat, szeretnék is venni a biztonság kedvéért, hogy ne kelljen apára bízni, ha esetleg mégis kellene. A kérdés: a cumisüvegnek és a mellszívónak egy márkának kell lennie, vagy hogy van ez? Mármint gondolom a tej az üvegbe megy majd közvetlen.

Bocsi ha hülyét kérdeztem.. :D



2015. márc. 14. 18:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Nálam nem volt semmi sem egy márka jóformán.

Persze, ha valamihez kiegészítőt akarsz venni, akkor ugyanaz a márka kell, de alapból nem kell egyformának lennie a mellszívónak és cumisüvegnek.

Nekem Canpol mellszívóm volt, és Tommee Tippee-s cumisüveg. Amikor lefejtem a tejet, csak átöntöttem a cumisüvegbe. Nem volt baj, hogy nem egyforma márka.

2015. márc. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Akkor csak elég ha le van fertőtlenítve a mellszívós üveg és amibe átöntöm? Abba tárolhatom ami alapból jár hozzá?

Köszi a segítséget :)

2015. márc. 14. 18:59
 3/25 A kérdező kommentje:
Egyébként milyen kiegészítőre gondolsz?
2015. márc. 14. 18:59
 4/25 Ditta323 ***** válasza:
Babyone vagy milyen mellszívóm van (1*2* ha használtam) MAM-os üdítős cumisüveg, babyone vizes cumisüvege és MAM-os cumi :) Semmi gondja nincs velük.
2015. márc. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Ja még egy: ugye az üveg amit szeretnék használni, ahhoz nem kell külön sterilizáló, de igy kell vennem hogy tudjam az aventes dolgokat sterilizálni, vagy nem?
2015. márc. 14. 19:01
 6/25 anonim ***** válasza:

Ha kifőzöd a cuccokat, az is épp eléggé fertőtlenít.

Nekem pl. nem volt sterilizálóm.


Amúgy olyan kiegészítőre gondoltam, hogy van pl. a mellszívó és lehet hozzá külön venni mondjuk tartozékokat (de az adott márkához csak adott márkás tartozék szerelhető). Na de ez nem kötelezően megvásárolandó.


Ha lefejed a tejet aventos mellszívóval, simán átöntheted mamos üvegbe. Nem lesz gond.

Tejtárolók meg ezerfélék vannak. De szerintem ez sem fontos, hogy ugyanolyan márka legyen.

2015. márc. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Szuper, aranyos vagy, köszönöm a választ :)
2015. márc. 14. 19:15
 8/25 anonim ***** válasza:

elsősorban azért ne cumisüvegre készülj, hanem cicire :)

de nálunk is ezek a márkák voltak, a fejőhöz van kis tárolópohár, abba megy a tej, abban lehet tárolni is, onnan öntöd át.

mikrós sterilizálóba pl. minden márka belemegy, csak a mikróba férjben bele, cselesek

de van sterilizáló folyadék is, vagy kifőzöd

az anyatejet viszont csak forró vízbe állítva szabad melegíteni!

a cumisüveg meg nagyon jó, nagyon hasznos, hogy önsterilizáló, nekünk is bevált

2015. márc. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy megkérdezem, de miért akarod cumisüvegből etetni? Nem szeretnél szoptatni?

Én nem rontanám el a babát a cumival. Akárhogy formázzák, olyat úgy sem tudnak produkálni, mint a női mell. Mindig kéznél van, és el lehet sajátítani a szoptatás olyan formáját, hogy más észre sem veszi, mit csinálsz. Nekem is első baba, úh nem a fellegekbe beszélek. Szerintem csak magadnak okozol bonyodalmat.

Nekünk egy db cumisüveg van, arra az esetre, ha az apjával itthon kell hagynom.

2015. márc. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Felbosszant egy kicsit, hogy minden ilyen kérdésnél jön egy olyan ember aki a szoptatás mellett kampányol, hol ott senki nem mondta hogy nem akarok!!! ha nem is akarnék, ahhoz se lenne senkinek semmi köze!

Feltettem egy kérdést, miszerint ha mellszívóra kerülne a sor,mert valamilyen oknál fogva nem tudok szoptatni, milyen üveg kell! Nyilván nem tudom a szívóról etetni a gyereket, üveg is kell hozzá!

Ja csak hogy tudd nekem is egy üveg van, pontosan azért is ha az apja lesz vele itthon se legyen baj, mivel ő nem fog tudni szoptatni bármennyire is szeretne! De mivel neked is van, és pont ezzel az indokkal nem értem miért kell egyből belekárogni meg elitélni.,

2015. márc. 16. 17:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!