Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10hónapos kisfiam fő étkezései...

10hónapos kisfiam fő étkezései szoptatásból állnak. Alig eszik főtt kaját, ha eszik pár kanál és viszlát. Hogy szoktassam le a ciciről ha kistesót szeretnénk?

Figyelt kérdés
2015. márc. 25. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
nem kell leszoktatni,sokan szoptatnak terhesen is. vagy nincs meg,azért? egyébként nehéz menet lenne,ha alig eszik mástz. szerintem várj még egy kicsit,szoptass még,addig pedig próbáld új ízekkel ismertetni. semmit nem eszik? próbáltad a házit,és a boltit is? nekem csak pár dologból eszik házit,a boltit bezzeg nem győzi enni. próbáld te is mindkettőtcsinálj neki te magad is enni,vegyél neki egy hippes főzeléket is. hol tartotok,mit evett eddig? mindenből csak pár kanál? husit evett már? próbáld meg pl. a sütötökös csirkét. sárgarépafőzeléket is nagyon szeretik,meg lehet próbálni azt is egy kis pulykával. vagy ha tényleg sehol nem tartotok, adj neki anyatejjel kevert gabonapépet, szokja a kanalazást. aztán akkor kezdd az elejéről,kostoltass,csak lesz valami amit megeszik. aztán aprénkánt kiváltogatod az étkezéseket, azért ne túl gyorsan,ne egy hónap alatt az összeset :-)
2015. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

6 hónaposan kell gyümiket ennie(2 hétig egy félét, másik 2 héten másikfélét) először egy-ték kanállal, hó végére már eheti tízóraira fél adaját

7 hósan már ki lehet váltani és bevezetni az ebédre a főzeléket, 7 hó végére ez is kiváltva

8 hósan kiváltható az uzsonna, a tejtermékek bevezetése kapcsán

1 év felett is megmarad a reggel-eti szopi, vagy át lehet térni tejitalra, cumisüvegre/pohárra


napi 5 étkezés az ideális 6 hó felett már biztosan(de alatt is javasolt)

a szervezetének szüksége van norál ételre már 10 hónaposan jócskán, a kálium, és a vas miatt is főleg! (különben vérszegény is lehet)plusz a mozgáshoz rengeteg energia kell, a gyomrának javarészt tökéletesen kell már emésztenie.


csináld normálisan, másik babánál ne cseszd el

2015. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*jah meg lehet nem ízlik neki, próbáld üvegessel, az általában bejön
2015. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

igen,nálunk is így volt. pár dolog amit megeszik ha én csinálom,inkább az üvegest

1es

2015. márc. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

az üveges kaját még egy kanállal se.

abból eszik amit én főzők neki. pár kanál azt viszlát és kéri a cicit. tudom hogy van a hozzátáplálás hogy mit mikortól kell adni. azért szeretnénk hamar hogy ne legyen nagy korkülömbség. szoptatás terhesség alatt én úgy olvastam hogy vetélést okozhat. vagy tévedek? volt már egy vetélésem ezért nem szeretnék kockáztatni. cumisüveg cumi attól öklendezik

2015. márc. 25. 18:43
 6/7 A kérdező kommentje:
eddig a korához képest mindent kostolt.azt megunja.
2015. márc. 25. 18:43
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

a la leche ligások szerint sem szükséges az elválasztás. mindenesetre akár akarsz szoptatni,akár nem valamit kéne ennie. már csak a vas miatt is. vaspótlás nem kell neki? legalább egy kis anyatejes gabonapépet,vagy tejpépet hajlandó enni? abban van plussz vitamin. és semmit nem eszik? sárgarépa főzelék? sütötök? barack? alma? husi? semmit? én az ívással küszködök így,olyan egy kis tejfaló,hogy az istennek se fogad el semmit. jó még ráér, de azért nem bánnám ha a 40fokra végre inna valamit,ne kelljen már 20percenként szoptatnom nyáron. meg addigra már biztos ki lesz váltva még egy evése. hát nem egyszerű beléjük küldeni amit nem akarnak az biztos. medela calma üveget próbáltad? abból úgyanúgy kell enni. vagy itatópoharat? mamnak van 4,meg 6+-os itatópohara is. terhesség alatt le csökkenhet a tej, nézni kéne valamit amit elfogad. tomee tippee? persze hátha nem,de ha mégis,ne állj ott úgy,hogy még inni se iszik semmit.

2015. márc. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!