Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csökkenteni szeretném a...

Csökkenteni szeretném a tápszeres pótlást. Milyen léptékben lehet? Hetente kevesebb, naponta kevesebb? Mennyivel.2,5 hónapos a baba és kb.200ml tápszert kap naponta.

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem miért szeretnéd csökkenteni?!
2010. febr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert ez pótlás az anyatej mellet, és inkább a tejet favorizálnám. Azt nem tudom, hogyan biztonságos csökkenteni a tápot.
2010. febr. 18. 17:42
 3/4 anonim ***** válasza:
ja-ja értem, bocsi. Az tök jó, ha van tejcsid. Nekem is volt az elején, mikor tápszerrel pótoltam, de aztán váltottam és sűrűn cicire raktam, akár 1,5 óránként is, be is indult rendesen a tejcsi. A kérdésedre a válasz, naponta csökkentsd a tápszert és szerintem úgy, hogy először cicire rakod, aztán ha ott elégedetlenkedik, kevesli akkor kínáld meg tápszerrel. Kitartás! További jó babázást!
2010. febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
Ahogy jobbnak érzed: naponta vagy etetésenként néhánytíz milivel kevesebb tápit adj neki, úgy, hogy lehetőleg ne maradjon túl éhes, ne legyen dugig a pocak. Közben pedig tedd sűrűbben mellre (nyilván gyakrabban is fog jelentkezni, ha éhesebb) és mindig a szoptatás legyen az első. Ha szükséges, egy alkalommal szoptasd két mellből is, így gyakrabban éri inger a mellet. Ha éjjel is felébred, nyugodtan tedd mellre, ez kifejezetten jó szaporító (éjjel termelődik a legtöbb prolaktin hormon, ami a tejtermelést működteti)! Ha nem kel fel és van elég energiád, pár napig megpróbálhatsz 1x-1x felkelni és valamennyit fejni, de ez nem feltétlenül szükséges. A játszócumit tedd el, ha használod - lehetőleg minél többet legyen mellen, mert a gyakrabb ingerlés (kereslet) fogja növelni a termelést (kínálatot).
2010. febr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!