Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás vs....

Igény szerinti szoptatás vs. órarára pontosan?

Figyelt kérdés

Kinek hogy megy? Szeretnék tapasztalatokat hallani azzal kapcsolatban, hogy ha igény szerint szoptat az ember, nem fog-e egy idő után a gyerek az 1 óránkénti éjszakai szopizásra szokni, illetve nem fogja-e cuminak használni anya mellét? Baj, ha nyugtatónak használja és nem evésre? Úgy vagyok vele, hogy a kérdésben szereplő egyik végletbe sem szeretnék esni, mindkettő ijeszt. De a LLL által kiadott könyv most megingatott. Ha nyugtatónak nem vagyok ott, csak etetőnek, ha tényleg éhes, akkor kevésbé lesz kiegyensúlyozott? Illetve ha ott vagyok, bármikor, amikor csak akarja a cicin létet, akkor nem kerül-e a gyerek főnök szerepbe a családban - ami nyilvánvalóan senkinek, főleg a bébinek nem jó.

Írjatok, ti hogy tapasztaltátok?



2015. ápr. 4. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Biztos mindkettőt lehet jól és rosszul is csinálni...

Amikor én szültem, 97-ben, itt nálunk még nem volt rooming-in rendszer, a lányomat három óránként hozták szopni, ezt folytattuk otthon, és 10 napos korára órát lehetett állítani hozzá :)Soha nem szopott éjjel, tízkor evett, mielőtt lefeküdtem, és hatkor először, mikor keltem. Piszok jól beállt a napirendünk, bátran mehettünk vásárolni, bárhova, mert tudtam, mikor akar újra enni... kiegyensúlyozott, boldog gyerek volt, elég gyorsan fejlődött, egyedül menni nem akart, előbb beszélt... :)

NEm altattuk, letettük, elmotyogott magában, álomba szórakoztatta magát. ÉS kezdettől külön szobában volt :)

2015. ápr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ezt neked kell eldönteni,én csak a tapasztalatomat tudom leírni.

amíg óra szerint szoptattam,nem volt elég a tej. 2/3 részben tápszert evett,talán picivel többet is. mikor ráálltam arra,hogy igény szerint szoptatok,meg fejek plusszba,elég lett neki a tej. plussz fejésekkel nagyon sokat el is tudtam neki tenni, a fél liter megvolt plusszba. most 2,2és fél decit tartok fenn plusszbaő meg szopik mellette. az elején nehéz volt,mert marha sokat kellett szoptatnom,az egész napon rá ment. de ahogy nőtt a tej,úgy ritkábban kellett. ma 3-4 óránként kell szoptatnom, szoptatások után mindig fejek.

ha van elég tejed,és a baba úgy kéri,akkor nagyon jó óra szerint,szabadabb vagy :-)

értelemszerűen ha sűrűbben kéri,nem hagyod éhezni. ha meg kevés a tej,akkor az igény szerintivel még lehet elég,de akkor tényleg úgy kell csinálnod. remélem segített valamit :-)

2015. ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok,kimaradt a többi kérdésed :-)

nem szokott az éjszakai szoptatásokra rá sőt NEKEM kellett keltenem amíg pici volt. kb 6hetes koráig ő kelltett,aztán még két hétig én őt. aztán hagytam aludni,helyette fejtem.

úgy plusszba nem cumizott,én 1órákat szoptattam amíg kevés volt a tej,aztán mikor elég volt,gyorsan végzett. picinek azon el,talán 3-4 hónapos koráig.

most 7 hónapos,tök nehéz szoptatni,mert állandóan elenged,elfordul,nyúlkál ha valami a kezemben van,ha ott van valaki odafordul szóval kb 2 hónapja van az,hogy pont,hogy már csak gyorsan habzsol valamennyit aztán mással foglalkozna. ha siet kb 3perc alatt kivégez egy mellett... már én erőltetem,hogy azért ne 3 percet már. amúgy kb 10-15 perc alatt megvagyunk szóval nem csüng rajtam. picinek jobban,de az egy olyan időszak,arról szól :-) majd visszasírod azt is :-)

2015. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*azon aludt el. (4 hónaptól meg magától,csak letettem ő is mormogott aztán szundi)
2015. ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kettő között egy arany középút. Hasfáfos volt a lányom igy nem tettem óránként cicire mert akkor csak tul ette magát hiszen csak a megnyugtatás miatt szopizott. Igy kb 3 óránkénti evésre álltunk be, de nem pontosan. Volt hogy két és fél volt hogy 3és fél óránként evett. Ő nagyon jó evő volt és volt tejem is bőven. Én a Napirend hive vagyok (lehet benne csuszás de nagyjából ugyanazok az időpontok). 5 hónapos volt amikor elkezdett fogyni a tejem akkor probáltam minnél többször cicire tenni de mohó volt és mivel azonnal nem kapta meg az adagját üvöltött. Egy ideig szenvedtem vele de aztán kapott pótlást és visszaállt a 3 akkor már néha 4oránkénti evésre. A napirendet mindig az igényihez igazítottam igy a mai napig jol működik (14hónapos már). Sajnos a fejemet nem tudtam visszatornászni semmivel igy fél éves kora ota tápszeres. De semmit nem csinálnék máshogy. Figyeld az igényit és megnyugtatásra nyugodtan használj mást is( ringatás, cumi,éneklés). 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat, ha mégis felkel elég csak kivenni ringatni egy kicsit és általában alszik tovább. Nekem nem szimpatikus a minden nyikkanásra cicit tömök a gyerek szájába, de ez csak a véleményem. A legfontosabb hogy neki és neked is megfeleljen a rendszer. Egyébként egy kiegyensúlyozott, barátságos kislány és némi orrfolyáson kívül beteg sem volt még.
2015. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
fejemet=tejemet
2015. ápr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is az arany középút híve vagyok.

Igény szerinti szoptatással kezdtem volna, de az én gyerekem úgy döntött, hogy ő igény szerint 24 órát tölt a cicin, rám csatlakozva mint a Szojuz űrhajó. Aztán egy 4 órás maratoni szoptatás után úgy döntöttem, hogy ebből elég. Ha evett, utána 2 órán át legalább nem volt kaja. Végén teljesen magától beállt a 3, majd a 4 órás szoptatásra, egy idő után órát lehetett volna igazítani hozzánk.

2015. ápr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatitokat.
2015. ápr. 4. 15:46
 9/14 anonim ***** válasza:
Sztem babafuggo is. En ugy mentem a korhazba h.a suttogo szeint nevelem majd a fiamat. Na azota maglyara azzal a konyvvel :) - legalabis nalunk. Fiam cicin alszik el iszonyu sokat hordoztam :))) 1,5 eves. Velemenyem ezekrol: szoptatas igeny szerint: ezt igenyelheti 3 orankent is egy baba de annal surubben is. Enyem surun igenyelte es sztem fontos es jol tettem h.megadtam neki. A mai napig szopizik igeny szerint. De fontos h.csak tolem keri. Apukajaval es nagyszulokkel szuperul elvan nyitott kisfiu. Cicit csak tolem ker. Mas is meg tudja nyugtatni. Szoval en utolag is ugy erzem jol csinaltam es a tesonal is igy fogom. Hordozas: alig aludt napkozben allandoan ebredt. A hordozas sokat segitett nem kellett allandoan altatni. Ugy kielegitettem ezt az igenyet h.ha szeretnem sem tudnam hordozoba tenni ellok ha latja h.hagyjam beken vele.Pedig annyit volt benne h.azt hitem ugy maradunk orokre:) Bar bocs ez nem volt kedres. Javaslom az elveszett boldogsag nyomaban cimu konyvet. Ahogy a ferjemmsl elolvastuk minket magaval ragadott. Azota tokeletesen egyeterunk h.mit h.csinaljunk.
2015. ápr. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsóhoz a kérdéseim:

Végül akkor hány óránként szopizott? Meg volt azért egy a napirend, vagy ahogy esett, úgy puffant, mindig máshogy? Neked nem volt túl fárasztó, kiszámíthatatlan? Mennyi idős kora óta alussza át az éjszakát?

Ha volt napirendetek, mi következett mi után (főleg alvás etetés összefüggése érdekel)?

2015. ápr. 7. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!