Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik nagyon akartak, de végül...

Akik nagyon akartak, de végül nem tudtak szoptatni, hogyan doldoztátok fel lelkileg?

Figyelt kérdés
A fiammal mindent megpróbáltam. Megvettem az összes csodaszert,fejtem,szoptattam igény szerint,stb,mégse indult meg a tejem. Most 3napos a kislányom,és egyelőre megint úgy néz ki,hogy nem lesz tejecske. Annyira szar érzés. Hogy lehet túljutni a lelkiismeretfurdaláson?
2015. ápr. 20. 06:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nekem akkor lesz nagyobb lelkiismeret-furdalásom, ha a második babamat sem fogom tudni szoptatni. Mert elhatároztam hogy a 2.-nál még inkább beleadok mindent.


A pici fiamat kb. 1,5 hónapig tudtam szoptatni. Az egész teste tele lett apró kiutesekkel, állítólag tejfeherje allergiaja volt. Hiába iktattam ki az étrendembol már szinte mindent, nem javult, csak romlott a helyzet. Neki speciális tápszer kellett. Így en inkább megnyugvast éreztem, hogy végre azt kap ami jo neki....

2015. ápr. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Miért kellene ezért lelkiismeretfurdalásodnak lenni?

Van, aki nem tud szoptatni, de erről nem tehet. Ugyanolyan jó anya vagy, mint az, aki tud szoptatni.

2015. ápr. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanaz volt, mint az első válaszolónál, csak az én fiamnak nem kiütései voltak, hanem véres hasmenés, meg állandó hányás, görcsök. Akkor megnyugvás volt hirtelen, hogy gyógytápszer mellett jól van, nincsenek tünetei, aztán mégis gyötört a lelkiismeretfurdalás, hogy ha kezdetektől nem fogyasztok semmi tejeset, talán ma is szoptathatnám. 8 hónapos, engem még mindig bánt a dolog. Még fél éves korában is agyaltam, hogy valahogy (szoptaníttal, vagy bárhogy) vissza kéne csalogatni a tejet. Nekem sok tejem volt, fagyasztottam is belőle rengeteget, csak nem volt rá szükség. 2 hónaposan álltunk át tejfehérje és tejcukor mentes tápszerre, mert nála mindkettőt ki kellett iktatni.
2015. ápr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 nap után azért ne add fel még. Annyit legyen cicin amennyit akar, hogy ingerelje a tejtermelést. Ha kell napi 15-20 órákat is ... Es felejsd el a csodaszereket: Egy csodaszer van a víz... Napi sok-sok liter.(Meg persze a normális mennyiségű kaaja és a kitartás.)
2015. ápr. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Beindulhat még, de ha mégsem, akkor mi van? A tápszerek már nagyon jó minőségűek, ugyanolyan szépen fejlődik tőle egy baba, mint az anyatejtől.

Pontosan mi okozza a lelkiismeretfurdalást nálad?

2015. ápr. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem cumizavaros lett a fiam, mire beindult atejem. Rossz érzés nagyon, fejem neki, de tápszert is kap. Az anyatejet, és azt a bensőséges kapcsolatot semmi nem múlja felül. Feldolgozni nehéz, próbálom a maximumot kihozni az adott helyzetből.
2015. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!