Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Használ, vagy használt itt...

Használ, vagy használt itt valaki SNS Szoptanít készüléket? Tényleg meg tud vele a baba tanulni szopizni?

Figyelt kérdés

A kislányom most két és fél hetes. Mivel nagyon besárgult, nagyon aluszékony volt, és emiatt nem akart szopizni, így az anyatejet cumisüvegből kell pótolnom. Sajnos azonban nagyon rá is szokott a cumisüvegre, és nem hajlandó szopizni a ciciből, még mindig ráalszik.

Olvastam itt, hogy többen használták, és jól visszahozta a tejcijüket ami apadni kezdett, de olyan hozzászólást alig, hogy a babájuk megtanult e vele szopizni. Szóval véleményeket kérek érdemes lenne megvenni? Tényleg meg tud vele tanulni egy gyerek szopizni?



2015. ápr. 21. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyobbik lányom 6 hetesen abbahagyta a szopást, utána nem volt hajlandó mellből elfogadni az anyatejet. Előtte sosem látott cumit, cumisüveget, így cumizavara se lehetett.

Nem változott rajtam semmi, mindent végig zongoráztunk. Az akkori védőnőm mondta, hogy iszonyat ritkán, de előfordul ilyen. Az ő 35 éves pályafutása alatt én voltam a második anyuka, akinek a gyereke így hagyta abba a szopást.

Így én fejtem neki 3,5 hónapos koráig, és simán elfogadta a tejemet úgy.

A védőnőm tanácsára vettem ilyen készüléket, de semmit nem segített.

Mondjuk az én lányom alapból, ha már meglátta a mellem vagy csak evés időben oda raktam, elkezdett üvölteni, sírni. Nem volt hajlandó egyáltalán szopni.

Így nekünk nem jött be és felesleges volt.


Viszont a ti esetetekben adnék neki egy esélyt, aztán lesz, ami lesz.

Annyira gyereke válogatja ezt is, hogy nem lehet beskatulyázni, hogy "Na, Pistike tuti megtanul így szopni, mert 100ból 101 gyereknek sikerül!".

2015. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én csak azt tudom mondani,hogy anno én is gondolkoztam ilyenen,hogy vegyek-e. ő is sárgult,nem szopott jól,kapott cumisüvegből,aztán már vísítva tolta el a mellem. én 3 hetes korában vettem ezt:

[link]

másnap már szopott szépen.

az sns-ről annyit,hogy azt látom mindenhol hogy úgy adják el,hogy kipróbált,egyszer használt,párszor használt,alig használtat adnak el. akkor örültem,hogy nem vettem meg,mert ezek szerint másnak se vált be.

2015. ápr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én mindkét lányomnál használtam.

Ez a készülék arra jó, hogy a baba kitartóbban szopizzon, és ne hagyja abba, ha már nem jön tej a mellből. A gyakorlástól lesz egyre jobb a technikája, erősödik a szopás intenzitása.

Nyilván a több inger több tej termelését hozza magával, de nekem fejnem is kellett, hogy szaporítsak.

Első kislányomnál nem vált be, hypotón, gyenge izomzatú baba volt, nem a technikával volt a gond.

Második lányomnál bevált, neki rossz volt a technikája, és ha nem jött könnyen a tej, hajlamos volt abbahagyni az evést. Másfél hónapig használtam az SNS-t, utána belejött, jó lett a vákum, nem cuppogott, öt percről feltornáztuk a szopási időt negyed órára. Utána nem kellett a készülék.

Tisztítani macerás, a kényelmes felhelyezését, és a csövecske bebűvölését a baba szájába meg kell tanulni, de ha ezeket bevállalod, érdemes kipróbálni. Az árát én sokallottam egy műanyag tárolóért és néhány vékony gumicsőért.

2015. ápr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy szerintem irreális az új ára, hogy a helyedben én használtan is megvenném.
2015. ápr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!