Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet az, hogy egyesek...

Hogy lehet az, hogy egyesek szoptatástól híznak, mások meg fogynak. Mitől függ?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 21. 15:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Van, aki a csokitól meg mekis kajától hízik, van akin meg sem látszik bármennyit eszik...
2015. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

szerintem ez így ebben a formában nem igaz...

ha valaki többet eszik mint amennyit elhasznál, az hízik. ha valaki kevesebbet eszik mint amennyire szüksége van a szervezetének akkor meg fogy.

a szoptatás kemény meló a szervezetnek, kalóriát használ fel. tehát ilyenkor több táplálékra van szüksége, ugye nem csak amiatt hanem mert a tejet is abból állítja elő a szervezet.

most van aki emiatt zabál, az nyilván nem fog fogyni, sőt hízni is... van aki meg annyit eszik mint terhesség alatt/előtt, az meg nyilván fogyni fog...

2015. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

szerintem ez csak kontroll kérdése..aki szoptat, több kalóriát használ el, a sok ébrenlét, és maga a szoptatás miatt. Van aki emiatt kényszeresen megeszik éjjel egy zacskó kekszet, mondván hogy kell a kalória, vagy sok gyümölcslevet iszik, ami cukros, de ugye tejet csinál, vagy sok tésztafélét eszik, mert valóban attól több a tej.

Én 10 kg-ot fogytam a szoptatással, de csak az első pár hétben engedtem meg magamnak ilyesmiket, utána már nagyon oda figyeltem, hogy maximum annyi kalóriát vigyek be, amennyit elhasználok, és azért tornáztam is a szoptatás mellett.

2015. ápr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Van 2 példám.

2 ismerős.

A: Kb 95 kg. Szoptat. Eszik. Nagyon sokat és nem válogat. Csak hízik, hízik... Azt mondja, hogy ő mindent meg akar adni a babának, nem fog azért nem megenni valamit, hogy ő ne hízzon.

B: Kb 60 kg. Szoptat. Eszik. Odafigyel, hogy egészséges dolgokat egyen. Nem salátán él, ne értsétek félre. Csak nem eszik meg 3 kg kaját egyszerre. És az ő babája is szépen fejlődik, nincs lemaradva semmiben.

2015. ápr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Első babámnál többet híztam a szoptatás alatt, mint egész terhesség alatt. De az is igaz, hogy folyamatosan nagyon éhes voltam, és hiába próbáltam egészséges ételeket enni (pl. alma), mégis felszöktek a kilók. Második babámnál egészen máshogy volt, nem voltam egész nap éhes, és nagyon hamar le is fogytam.
2015. ápr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
én duci voltam, terhesség végére fogytam 5 kg-ot, szulés után már -14 kb-bavoltam, elkezdtem szoptatni fogytam..nem ettem tobbet, viszont ittam vagy 4 l vizet naponta.
2015. ápr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13%
Genetika kérdése ez is. Van, aki a terhességtől fogy, más meg hízik.
2015. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6. vagyok, a fiam pedig 3800 grammal szuletett, a fogyás ellenére is.
2015. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
Akkor leírom az ellenpéldát, nem a zabáláson múlik, vagyis nem mindenkinek.. A terhesség alatt is egészségesen ettem, odafigyeltem nagyon. Nem híztam, csak annyit amennyit a szülőszobán hagytam (hozzátenném nagyon hajlamos vagyok a hízásra). A szoptatás elején gyakorlatilag nem is ettem, csak ha hoztak szüleim/férjem, de nyilván akkor is egészségeset hoztak, meg kb azt a pár kaját amit ehettem. (Húsleves+csirke körettel..) Nasizni se időm se energiám nem volt, nem tudom ki az aki éjszaka csak úgy kekszet rágcsál, mint itt valaki írta, én a gyerekkel a kezemben jártam fel-alá. Na mindegy. Szóval feljött kb 10 kiló az első 3 hónapban. Nyilván tartalékolt a szervezet, mivel nem ettem eleget, pláne nem zabáltam, most már szoptatás után vagyok és láss csodát olvad le ez a +10 kiló, pedig nem teszek érte semmit, csak abbahagytam a szoptatást. Úgyhogy aki annyival elintézi, hogy biztos zabál, az egy kicsit néha gondolkodjon el komplexebb dolgokon is!
2015. ápr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szerintem is aki hízikm az olyan dolgokat eszik amit a szervezet nem tud energiaként hasznosítanim vagy egyszer eszik sokat nem tartja be a gyakran keveset szabályt.
2015. ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!