Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » KÉRLEK SEGÍTSETEK! Koraszülött...

KÉRLEK SEGÍTSETEK! Koraszülött babám mellett valahogy be kellene indítani a tejem! Szoptatni nem tudom egyelőre! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
SOS. Előbb jött a babám, most inkubátorban van. Onnan nem szabad kivenni, igy szoptatni se tudom. Nyilván a tejem sem fog igy beindulni. Azt mondtak próbáljam mellszivoval beindítani. Hogy kell azt? Sikerülni fog? Esetleg masszirozam? Szedjek valamit? Hogyan stimuláljam a baba nelkul, hogy elinduljon? KÉRLEK SEGÍTSETEK!

2015. ápr. 24. 04:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudod hogy kell használni a mellszivot? Rajta kell hogy legyen a tájékoztatón. Melledre teszed, hogy légmentesen zarjon, és nyomod a gimbit/húzod a kart, attól fuggoen hogy milyen fajta.
2015. ápr. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a legtöbb, amit tehetsz, hogy megnyugszol. Tényleg.
2015. ápr. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lazits, kell szules utan kb 4-5 nap mire rendesen beindul. Esetleg egy szoptatos teat ihatsz naponta, vagy azt a amalataitalt amit kismamaknak csinalnak. Es mellszivo, orankent, max ketorankent, mert kell a gyakori es hosszu stimulacio.
2015. ápr. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 aHermann ***** válasza:

Szia!

Először is próbálj egy kicsit megnyugodni! Tudom, hogy nem egyszerű.

Én is hasonló helyzetben voltam a naggyal. 34. héten kikapták belőlem, ő is inkubátorba került. A tested egy kicsit lassabban reagál a változásra, hiszen a babát nem tudod mellre tenni, kell pár nap míg beindul a tej (nekem kb 3. napon indult be - utána dőlt belőlem). Vegyél egy mellszívót. Előtejed akár már lehet is, az is fontos a babának. A használati utasításban minden benne van, nyugi.

2015. ápr. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! először is NYUGALOM. Tudom hogy nagyon nehéz, mert biztosan kavarognak benned az érzések. Az összes érzés közül egy a fontos: a babámért tegyek meg mindent. Most ebben helyzetben túl kell lépni azon, hogy korábban jött, el kell tenni minden rózsaszín álomképet és a feladatra kell koncentrálni. Később ráérsz rendezgetni a gondolataidat.

Hányadik hétre született meg a babád? Minél hamarabb jött a tested annál kevésbbé van még felkészülve a szoptatásra, ezért több időre van szükséges ahhoz, hogy tejed legyen. Kezdd azzal, hogy kell egy mellszívó és hozzá való sterilizáló. (Mindegyikben ott van a használati útmutató. A korán a nővérek segítenek a fejésben, elmagyarázzák stb.) NAGYON FONTOS HOGY STERIL LEGYEN MINDIG MINDEN!!!!!! A korán megmondják, hogy a babád mikor eszik, mennyit eszik, gyaníthatóan három óránként - ha táplálható. A mennyiség alig lehet több pár mililiternél, szóval itt minden egyes cseppre - de így ahogy mondom - oda kell figyelni!!! Neked is ezekhez az időközökhöz igazodva kell fejned. Az időközöket be kell tartani. ÉJSZAKA IS! És innentől kezdve idő, türelem és fizikai adottság kérdése is. Ha elsőre sikertelen vagy is, ne keseredj el, ez természetes, nagyon sok türelem kell hozzá. A babádnak a tejci most olyan mint egy védőoltás. Hízni valószínűleg nem ettől fog, de nagyon fontos ellenanyagokat szerez meg általa, ezért kell akár erőn felül is próbálkozni.

Amivel még segíthetsz, azok a szoptatósteák és homeopátia. (Gyógyszertárban adnak olyan homeopátiás bogyót ami segíti a tejci beindítását és egy másik ami a kiürülést segíti. Ez utóbbi a phitolacca americana... az első nevére nem emlékszem.) Ami nagyon fontos még, hogy akkor lesz tejcid, ha eszel, sokat iszol, és MEGPRÓBÁLSZ NEM IDEGESKEDNI!

Biztosan csalódott vagy, mert korábban érkezett és meg is ijedtél, lehetnek fizikai fájdalmaid és el is vagy keseredve. Ezeket az érzéseket én is ismerem. Nagyon felkavaró, de ezt most kell elfogadni, minél előbb, annál jobb. Hidd el, ha már egyszer megszületett, hogy nem lehet jobb helyen annál, mint ahol most van és mindent meg fognak tenni érte. Te is tegyél meg érte mindent!!!!! Kitartás!

2015. ápr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ne aggódj,ha még nincs tejed. én a szülőszobán mellre tehettem,mégis csak aznap mikor haza mentünk a kórházból volt tejem,addig semmi. nem muszály rögtön első nap ömlenie,attól még lehet. próbálj ne rágörcsölni,szerintem nálam is az akadályozta. tudnod kell,ha mégsem sikerül,jogosult vagy ingyenes anyatejre. persze,a tiéd most a legjobb neki,de lesz teje ezen ne stresszelj. ilyen helyzetben a legjobb mellszívót érdemes választani. én is ezt használtam,nekem és még sok más nőnek nagyon jól bevállt.

[link]

ezt a mini manóban tudod kölcsönözni. venni kell hozzá szívófejet,azt teszed majd a melledre,egy tölcsér,meg a palackok amibe folyik majd a tej. vegyél duplafejeset,ami 2 tölcsér,2 palack mert azzal egyszerre fejhetsz 2 mellett. egyrészt időt takarítasz meg vele,hiszen feleannyi idő alatt megvagy,másrész jót tesz a tejtwermelésnek,az ilyenkor felszabaduló tejtermelést segítő hormonokból így több van. fejj annyit amennyit tudsz. minnél gyakrabban. ha már lesz elég,jó lesz 3-4 óránként is,de a szaporítás/indítás időszakában sűrűn érdemes. pl. óránként,vagy 2 óránként. alkalmanként 20-30 percet akkor is fejj ha nem jön semmi,mintha ugye szoptatnál ugyangy rá kell ilyenkor szánni az időt. nem baj,ha nincs semmi! nem baj ha napokig! majd lesz hidd el. ha pár csep sárgás színűt látsz,az már jó! az a kolosztrum,vagyis előtej.rengeteg ellenanyaggal van tele.csak pár csepp,de annál értékésebb. vigyázz rá,adasd be a babádnak csővel,cseppentővel amivel adhatják. ha fehér színűt látsz,az már a rendes tej. ne ess kétségbe ha kevés,nekem is 5grammokat szopott a kórházban,de lett bőven elég. csak legyél kitartó. mellbimbókrémet vegyél,és használj minden szoptatás után. levegőztesd is. előszőr nagyon érzékeny lesz,de majd megedződik ezért óvatosan a mellszívóval,nehogy max fokozaton kezd! lehet állítani az erejét,azért írom. fejés közbe másra figyelj,ne nézd görcsösen,jön-e. minden fejés előtt jól masszirozd át,ezt a csecsemősnővérek megmutatják. megkérheted őket,fejjenek kézzel téged az első napokban párszor. az még hatékonyabb. de nagyon fájdalmas :s viszont ők kipréselik ami van. melegítheted is,pl. melegítőpárnával. én lansinoh párnát eszkábáltam a mdela mellszívóra,mikor be volt gyulladva,nagyon jól jött. melegbe ugye jobban folyik a tej. igyál sokat,lehetőleg vízet.egyél rendesen,tök mindegy van-e étvágyad. na nem hányásig,de attól,hogy nem vagy éhes,még kell enned. ne ess kétségbe,elég stimulálással,és megfelelő mellszívóval igenis lehet növelni és fenntartani a tejet.

2015. ápr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy mellszívót, nekem az avent kézi nagyon bevált. Kapható hozzá sterilizáló is. Kezdetben 2 óránként fejjél, és pontosan tartsd az időt, és éjszaka is állitsd be az órát és kelj fel fejni. Rá kell illeszteni a mellre a szivókorongot és egy karral vákumot csinálni. Fejd addig az egyik melled mig jön belőle akár egy csepp is, s tedd át a másik melledre a mellszivót, mindig mindkét mellet fejd. Nézd meg mennyi tej gyűlt össze , jegyezd meg a mennyiséget. A tejet szaporitani úgy lehet ill a mellett ingerelni, hogy amikor végeztél mindkét mellel, akkor vissza rakod a mellszivót arra amelyikkel kezdted, mert amig a másikat fejted addig az előzőben is termelődött. Ezt a váltogatást többször meg lehet csinálni, és üresre fejni a melleket. Először két óránkánt , később lehet 3 óránként is, kezdetben az a lényeg hogy gyakran de szabályos időközönként, éjjel-nappal üresre fejni mindkét mellet, és ha üres akkor még párszor szivhatsz rajta a mellszivóval, hogy ingerlődjön ill ha kevés a tej mennyiség, akkor a megjegyzett mennyiségnél próbálj 1 ml-rel többet kipréselni, aztán a következőnél még egy ml-rel többet.
2015. ápr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segített, ha mellszívás közben a babáról odatettem elém egy fotót és azt néztem. Tudom, elég furán hangzik, de azóta hallottam ezt egy szoptatási tanácsadótól is, állítólag beindítja a baba látványa a tejleadó reflexet.
2015. ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5-ösnek és neked: az a homeopátiás szer Urtica Urens.
2015. ápr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon koszonom a választ!


Első: természetesen tudom, hogy kell használni a mellszivot, csak nem tudom elképzelni, hogy hogy lesz ebből a baba nelkul tej :(


Megpróbálok nem idegeskedni, csak nagyon sajnálom a babámat es ezt az egész helyzetet :((


Ma hoz be nekem a férjem mellszivot es akkor elkezdem 2 óránként ingerelni, illetve valami tejserkentot is hozatok vele.


Remelem hogy beindul valamennyire.


Valaki kérdezte, hogy hanyadik heten született: 35. hétre lett meg :( engem tegnap műtöttek, tudom korai is lenne még a tejci, csak tegnap megijedtem.


Sajnos nem tudok nagyon próbálkozni se még a babával mert még üvegből is nehezen eszik :( talán késobb.

2015. ápr. 24. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!