Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hasfájós újszülöttnél melyik...

Hasfájós újszülöttnél melyik szoptatási módszer vált be nálatok, amitől picit jobb lett a babának?

Figyelt kérdés

Igény szerinti,vagy inkább a 3-4óránkénti? Melyik terhelte kevésbé a pici pociját? Colief cseppet kap,de egyelőre nem nagyon használ!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. máj. 1. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Igény szerint szoptattam, és nagyon hasfájós babámnak az Infacol ideig-óráig bevált.
2015. máj. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Egyik lányom szinte pontosan 3 óránként kelt enni, de fájt a hasa...

Másik lányom igény szerint szopizott, de fájt a hasa...

Ez a hasfájós korszakot szerintem túl kell élni, mindegy, hogy hogyan és mikor és mit eszik a baba.

Kipróbáltunk mi is ezt-azt (Infacol, Espumisan, köménytea, masszírozás, tornáztatás, meleg párna), de csak az idő múlása segített.

2015. máj. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jaj,istenem! Csak olyan idegtépő,hogy nem tudok neki segíteni! Csinálok mindent,tornáztatom,stb! Akkor lesz neki jobb,ha fosizik egyet! De akkor sem mindig! Jár az agyam,hogy hogyan tudnám megkönnyìteni a dolgát! De akkor semmi sem válik be,legalább egy picit!

Köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 1. 11:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem most 3 hónapos a kisfiam és úgy néz ki, kb. 2 hete túl van a hasfájós korszakán.

Én mindkét szoptatási módszert kipróbáltam, de a hasfájása szempontjából mindegy volt, így is fájt, úgy is fájt.

Nem volt extrán hasfájós, de nagyon rossz volt így is hallgatni szegényt.


Amit észrevettem és kitapasztaltam leírom, hátha az egyik egy picit segít nektek is.

Az egyik, hogy a szoptatós teámban volt kamilla, amit nem bírt a pocija. Választottam más összetételű teát, ami egyébként egy nagyágyú tejserkentés terén, de most nem ez a téma.:)

A másik dolog, amit én még nem nagyon olvastam, ezért leírom, hogy amikor fájt a pocija, akkor az alkaromon végigfektettem hassal lefelé és úgy mászkáltam vele a lakásban. Nekünk ez nagyon bevált, érezhetően megkönnyebbült.

És van itt egy masszázs módszer, a neve "I Love You", amit én ugyan nem próbáltam, mert sajnos túl későn találtam rá, de hátha nektek még nem késő:

[link]

Meg van itt egy cikk, ami igazából nem nagy segítség, inkább érdekesség, ha van időd elolvasni. Én ez után állapítottam meg, hogy az én babám nem is igazán hasfájós még.

[link]


Azt hiszem ennyi. Ja igen, meg még az jutott az eszembe, hogy egy picit segített neki a melegített szőlőmagpárna. Persze itt most nem a szőlőmagon van a hangsúly, hanem a melegen. Egy melegvízzel töltött palack is segíthet. :)


Remélem hozzá tudtam járulni a fájdalom enyhítéséhez.

És aztán ami utolsó kapaszkodónak szerintem a szemed előtt tarthatsz és suttoghatsz is neki, hogy ne féljen, ez is el fog múlni. Tudom sovány vigasz, de vigasz.

2015. máj. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az igeny szerinti szoptatas nem terheli meg a pocakjat mert akkor es annyit eszik ami neki osztonos. A "hasfajason" a hordozas segithet. Nalunk volt h kezben sem nyugodott meg csak hordozoban mert any anyag is koruloleli es a lqbtartas is olyan mint az anyamehben. Ez lenne az elso amit kiprobalnek a helyedben.

[link]

2015. máj. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!