Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van/volt valaki hasonló...

Van/volt valaki hasonló helyzetben? A 3 hónapos kisfiam egy héttel ezelőttig aludt éjjel 7 órát egyhuzamban, most pedig éjjelente háromszor is szopizik.

Figyelt kérdés

Körülbelül 7 hetes korától elaludt este 8-9 óra között, és legközelebb csak hajnali 4 és 5 között ébredt. Volt 4-5 nap 10 hetes korában, amikor napközben egymást érték a szoptatások, volt, hogy fél óra sem telt el kettő között. Ekkor ezt aként könyveltem el, hogy biztosan most van a fejlődési ugrása. De most, hogy így 12 hetesen éjjelente ennyiszer ébred, így nem vagyok már biztos benne. Az érdekelne, hogy szerintetek mitől lehet ez a változás?

Egyébként napközben 2-3 óránként kér enni, egy-egy szopizás úgy 45 percig tart. A tejci megfelelő mennyiségéért az első két hónapban nagyon megdolgoztam. És még a mai napig bennem van az aggodalom, hogy vajon elég-e neki. Azt nézve, hogy hízik, jó kedvű, és néha kíváncsiságból ha megkínálom szopi után akkor vagy egyáltalán nem fogadja el, vagy épp csak egy picit.

Viszont most az éjjeli ébredésekkel újra felkelt bennem a kétely, hogy lehet, hogy kevés neki napközben a tejci? Mert így az éjjeli evések alkalmával nagyon belakmározik még. Ez plusz 2 evés minimum, napközben pedig nincs változás. Biztos, hogy éjjel több a tejem, mert ugyanúgy 2-3 óra telik el az evések között, de nappal nem hallom ilyen hosszan-intenzíven nyelni.

Szerintetek mi lehet az éjjeli evések hátterében?



2015. máj. 2. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok hulyeseget irni... de en azt hiszem 3 honapos kor korul is van fejlodesugras...Mintha olvastam volna nemreg...
2015. máj. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha mégiscsak most van a fejlődési ugrása és nem 10 hetes korában volt, akkor lehetséges, hogy az a plusz 2-3 éjjeli evésben ki is merül?

Másoknál azt olvastam, hogy olyankor megnő a babák étvágya, és az addigi tejmennyiség már kevés nekik, ezért hamar megéheznek és így nagyon sűrűn szeretnének szopizni, amivel egy pár nap alatt elérik, hogy több tej termelődjön.

2015. máj. 2. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Legy turelmes, etesd ahanyszor kell, aztan meglatod, hogy beall-e a kereslet-kinalat. Ha ugy tunik nem eleg a tejed, sir, ingerlekeny, nem tesz magara, kerd ki vedono vagy haziorvos velemenyet.
2015. máj. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen most erre van igénye. Nálunk 3x mindig evett éjjel többnyire ennyi idősen pedig volt hogy 5-6 orat is aludt egyben éjjel. 4 honaposan romlottak el jobban az éjszakák, egyrészt azert mert már sokkal többet mozog es felébred a saját mozgására, másrészt sztem azert mert nappal annyi minden érdekli h kevesebbet eszik és éjjel tud nyugodtan hosszan szopizni. Most 5 hónapos es 8 kg, szóval tuti nem kevés a tej. Fogzás is beindul 3 honapos kortól es a mozgás fejlődés is , ezek miatt is kelhet éjjel.3 gyerekes
2015. máj. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Esetleg, ha valakinek van még ötlete, örülnék, ha írna.:)

2015. máj. 3. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!