Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti mit csináltok azzal a...

Ti mit csináltok azzal a lefejt tejjel, amit a babátok nem eszik meg rögtön? Érdemes egyáltalán fejni, ha úgyis megmarad?

Figyelt kérdés

Ti miért fejtek pluszba?

Ha igény szerint szoptat az ember, akkor elvileg nincs szüksége tartalékra, vagy azért hasznos?


2015. máj. 3. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
jól jöhet később a lefejt tej pl betegség esetén vagy ha már nincs annyi tejed. van aki tejleadó pl én is ( én sajna csak fejni tudom neki :( ) később főzelèkekbe is jól jöhet..
2015. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha van rá időd és erőd, akkor fejjél csak.


Nekem nem volt egyik sem a harmadik babánál, ezért nem fejtem. Sosem fájt, feszült a mellem, és 20 hónapja szoptatok.

Hozzátáplálásnál egyenesen a mellből fejtem a kész főzelékbe a tejet, amennyi kellett hozzá.

2015. máj. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első néhány hétben - míg be nem állt a kereslet-kínálat - volt pár alkalom, hogy fejnem kellett pl. 2 szoptatás között. Ezt követően akkor fejtem újra, mikor a gyerkőcöm elkezdte átaludni az éjszakát és reggelre nagyon "megteltem", illetve a hozzátáplálás megkezdésekor frissen a főzelékbe. Nem árt lefagyasztani pár zacskóval végszükség (betegség, hirtelen elapadás stb.) esetére.
2015. máj. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szóval mehet a fagyasztóba :)

És a Ti babátok megitta a visszaolvasztott tejet is?

2015. máj. 4. 11:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Muszáj volt neki. :) Egy betegség kapcsán nem szoptathattam 1 napig, ezért a lefagyasztott tejből kapott. Nagyobb gondot jelentett, hogy a cumisüveg idegen volt számára...
2015. máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
első választadó vagyok. Igen szerencsémre elfogadja. De bizony számolni kell azzal is hogy lehet nem fogadja el később.. ha sok van érdemes leadni. Én már nem fagyasztgattam mert 3,5 L sok lett volna így lettem leadó.
2015. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Én sajnos (?) attól igen messze állok, hogy tudjak leadni is. Napi egyszer tudok fejni, este, a babuci elalvása után kb két órával, hogy a következő ébredéséig legyen még idő, hogy tudjon mit kiszopizni. Így egy nap kb 150ml -ert tudok eltenni.

Elképzelésem sincsen, hogy mások hogyan tudnak minden szopi után még fejni is. Most nem a mennyiség miatt kérdezem, hanem, hogy időben hogy oldják, oldod meg. Mi van addig a babával?

És a 3,5 litert azt hogy érted? Egy nap annyi van pluszba?

2015. máj. 4. 16:16
 8/8 anonim ***** válasza:
3,5 L úgy értem hogy 2 nap alatt annyi van pluszban. Én az elejétől mit írtam is csak fejve tudom adni neki. Amíg kisebb volt eljátszott a szőnyegen vagy aludt.. most hogy nagyobb már nehezebb dolgom van. Rengeteg időt elvesz a fejés van hogy 2 óra mire lefejek mert közbe a fiamat pakolgatom A pontból B pontba. Este elaltatom is ilyen tájt állok neki ilyenkor 1 óra alatt végzek. tedd csak el mert az is bőven jó főleg ha később elő kell venni. Arra figyelj 6 hónál tovább ne tárold A fagyasztóban.
2015. máj. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!