Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hiába fejem nem jön a tej,...

Hiába fejem nem jön a tej, mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Sajnos be van teljesen sebesedve a mellbimbóm, ezért a védőnő azt ajánlotta hogy pár napig ne szoptassak hanem a lefejt tejet adjam oda 2 hetes babámnak.

A jobb mellemből szépen kiürül a tej de a balból nem. Hiába fejem alig jön belőle valami és érzem, hogy tele van.

Míg a jobb mellemből több helyről jön a tej ( gondolom értitek) addig a balból csak egy helyen. Mi lehet ez? Hova lehet fordulni ha baj van? Mit lehet vele kezdeni? Maszírozás nem segít. Már nagyon fáj.


2015. máj. 18. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
valószinü elzáródott a tejcsatorna..
2015. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom jó meleg vízzes törölközővel takard be vagy állj be a zuhany alá és folyasd. Közdben maszírozd finoman.
2015. máj. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg ha van mikrozható vagy melegíthető zselés párnád az is jó legyen fő hogy melegen tartsd 10-15 percig. Remélem segít majd ha nem akkor kérj segítséget.
2015. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem is volt egyszer ilyen, zokogtam a fájdalomtól úgy feszített és nem jött. végül amit ez előző írt, az segített. beálltam a zuhany alá, jó meleg vízet engedtem a cicimre, majd pár perc múlva már nyomásra jött. így persze lefolyt a lefolyón a tej, de nem bántam, annyira jól esett, hogy kiürült. utána már tudtam azt is fejni. próbáld ki, hátha neked is segít
2015. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Védőnőt hívd fel.
2015. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen..tejlázam volt. Először is jó meleg zuhany alá álltam, aztán mellszívóval ésa kezemmel is fejtem nem adtam fel. Ahol érzed hogy csomók vannak azok a trjmirigyek azokat masszírozd körkörösen. A j9bb melled is fejd közben. És igyál meg egy nagy pohár vizet.
2015. máj. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Lehet, h hasznos lenne egy bimbovédő, nekem a medela nagyon bevált. Mármint persze arra, h kevésbé sebesedjen ki a későbbiekben. A fejésre pedig valoban ezt a melegvizezést mondják legtöbben, drukkolok, h sikerüljön.
2015. máj. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tedd mellre a babád! Nála jobban semmi nem tudja kiszívni! Én egy ilyen elzáródás miatt kerültem kórházba (emlőtályog lett belőle, mert nekem nem volt duzzadt és nem is fájt/azt hittem elapadt), aztán egyszercsak hatalmas duzzadt csomó...pirosodás, fájdalom. Műtéti úton nyitották fel és ürítették ki.
2015. máj. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha semmi nem használ,kell antibiotikum. nekem 3szor volt gyulladva,egyszer kellett. melegítő párnát pl. lansinoh tegyél a mellszívóra úgy fejj. előtte zuhanyozz forró vízben és masszirozd át minnél jobban. és sokat szoptass a babák nagyon ügyesek. ha fáj is,minnél többet próbáld űríteni. jegeléssel óvatosanaz gátolja a tejtermelést. ha túl vagy rajta,csökkenhet abba a melledben a tej,de pár nap plussz szoptatással fejéssel túl leszel rajta. bár nekem a legrosszabb után 1 másfél hétig kevés volt.
2015. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!