Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek hogy legyen tejem?

Mit tegyek hogy legyen tejem?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám. A kórházban csak úgy folyt a tej. Hazajöttünk akkor is volt, minden szoptatás után szépen el is aludt így tudtam hogy eleget kapott, mert elaludt. De néha fejem, mert fáj a szoptatás és egész nap tudok lefejni vagy 20 ml-t legjobb esetben 50ml-t. Így sajnos tápszert kap, amivel eddig semmi baj nem volt, elsőre elfogadta nem hányt tőle és nem is fájt hasa, de nem tud kakilni, és segítenem kellett neki. Azóta se tud, hiába erőlködik. Szeretnék neki tejet adni, de egy szoptatásra elegendő sincs. Mit próbáljak ki? :(
2015. máj. 18. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Tedd többször mellre a picit! Egyél sokat és igyál napi 3-4 L folyadékot és pihenj amikor csak teheted.
2015. máj. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a fenti tanácsok betartása ellenére se lenne elég a tejed (mint nekem), próbálj ki másik tápszert.

A lányomnak a dm tápszertől volt ez a baja, váltottunk hippre, azóta teljesen rendbe jött.

2015. máj. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a legeslegbiztosabb módszer a rengeteg fejés és szoptatás. ilyenkor a szervezetnek vennie kell,hogy kevés a tej és többet kell termelnie. hacsak nem tejmirigyhiány áll fenn de az nagyon ritka. viszont ez egy lassú folyamat. én mikor szaporítottam minden alakalommal egy órát szoptattam mindkét mellből,aztán adtam csak pótlást,azután pedig fejtem fél órát függetlenül attól,hogy jött-e valami vagy sem. mikor elhagytam a tápszert,egy nap kb 11x szoptattam ,hogy meglegyen az adagja. 3hét alatt elég lett,később lett plussz is. napi 140mlről lett kb 1200-1300 szóval azt tudom mondani ez a legbiztosabb módszer. de lassan megy,nekem szoptatási tanácsadó mondta az anyatej 10-mlről 10-mlre növekszik,na hát ez így van. az leegendő folyadék,tápanyag is fontos ilyenkor. mikor fejsz,szoptatsz ne görcsölj rá,az gátolja a tejleadó reflexet. ha fejsz,ne nézd jön-e valami nézd a babát vagy tv-zz olvass. a pótlást miből adod? én medela calmából adtam mikor cumizavaros lett,azzal vissza is szokott. milyen tápszert kap? milumil komfort az lágyítja a székletet. meg masszirozd,tornáztasd minden nap.
2015. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a melegvizes zuhanyt. Zuhanyozd kellemesen meleg vízzel a cicidet, és közben masszírozd át. Fejés helyett inkább pihenj, többet érsz vele. Amikor csak lehet, tedd mellre a babát. A szoptatások között meg pihenj, amennyit lehet, és igyál minél több folyadékot. Tudatosítsd magadban, hogy ha nem megy, az sem a világvége.
2015. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!