Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetek, hogy ne puffadjon...

Mit tehetek, hogy ne puffadjon a kisfiam?

Figyelt kérdés
4 hónapos csak szopik, bár elkezdtük kóstoltatni vele a tejpépet amiből szinte semmit se eszik. (A hasfájás a kóstoltatás előtt kezdődött.) Nem értem hiszen pont ilyenkor szokott elmúlni a hasfájós időszak. Nálunk meg most kezdődött el. Éjszaka sokszor kel mert pukizik, húzgálja a lábát. Adtam neki édeskömény teát amiből szinte semmit se iszik, tornáztatom, simizem ami hat is, de nem olyan vicces óránként kelni éjszaka. Valaki tud segíteni mit csináljak?
2015. máj. 20. 11:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nekem pokoli hasfájós volt,aztán meg refluxos lett. az orvosunk azt mondta,ó hát semmi baj a súlya jól fejlődik,makkegészséges minek aggódni. aha... 8 hónapos korában megelégeltem,elvittem magángasztroshoz,ott mondták,hogy allergiás a tehéntejre. és sokkal jobban van azóta,mióta én nem eszem olyanokat. igaz,kevés dolgot lehet,mert tejport,tejsavót se lehet az meg marha sok mindenben van. ne legyen igazam,de ha nem múlik el 1-2 hónapon belül,vigyétek el ti is. az édeskömény tea van akinek csak ront a helyzeten,ne erőltesd. alaposan büfiztesd,mindig várj meg több büfit
2015. máj. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál! Tejet nem is iszom és próbálok figyelni hogy kerüljem a tejes dolgokat is , de megpróbálok még jobban odafigyelni. Ami a fura, hogy eddig nem volt ilyen problémánk. Nem teljesen értem, hogy honnan jött. Volt mostanában mellgyulladásom és sokszor szopizik azóta is. Arra is gondoltam, hogy lehet túl sokszor vagy a tejemmel lett valami!?
2015. máj. 20. 12:03
 3/17 anonim ***** válasza:
virsli. a legtöbb sonka. néhány szalámi. összes chips. fehér kenyér. tejes zsömle. szinte az összes péksütemény. vaj kivéve delma lightliga light. túró,joghurt,sajt. ropi. delikát. kakaópor,kakaó. csoki. túrós tészta, egyes főzelékek,palacsinta tészta, sajtos-tejfölös, stb stb. ezekben mind van. és még rengeteg mindenben. plussz hetek mire regenerálódik a szervezete, nem számít ha pl. pár napja nem ettél ilyet. de reméljük ő csak még nem nőtte ki a klasszikus hasfájást hiszen még 4 hónapos,még ráér. mennyire rossz a helyzetmennyit sír egy nap és mennyire? a gyulladástól max csökkenhet a tej de baja az nem lehet hidd el.
2015. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
az Espumisant mi 7. hónapban tudtuk elhagyni, a védőnő szerint szedhető hosszú távon is, mert nem terheli a szervezetet és májat, nem olyan mint egy gógyszer
2015. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Akkor jóformán semmit sem ehetek! :D

Igazából ha napközben nyűgös akkor tornával és simivel könnyen kezelhető a dolog vagy ha hasra fektetjük. Eddig nem volt hasfájós, egy hete vettem észre mivel éjszaka sokszor kel és csak cicin alszik vissza közben meg nagyokat durrogtat. Tegnap este 20:30tól csak 23:00ig aludt aztán két órát fent volt. Sosem csinált még ilyet. Forgolódott rugdosott és a cici sem használt csak a kaki után lett nyugodtabb. Mostanában 2 óránként ébred éjszaka, de az első kelés éjfél utánra szokott esni. Valami baj van csak nem tudom mi.

2015. máj. 20. 13:04
 6/17 anonim ***** válasza:
akkor nem hiszem,hogy erről van szó,mert rosszabb lenne,meg nem csak mostanában hanem pici kora óta. nem ettél valami olyat ami neki nem lehetett jó? vagy büfizik rendesen? kakilni milyen sűrűn szokott,erőlkődik vele?
2015. máj. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mostanában 2 naponta kakil. A sorozatos mellgyulladás miatt Lecitin port ajánlottak. Ez az egyetlen dolog ami új, szóval mától nem eszem, mert lehet ez okozza a gondot. Tanácstalan vagyok, de mindent bevetek hogy ne fájjon neki. Úgy sajnálom szegénykémet. Attól fájhat a pocija hogy mostanában sokat szopizik? Azaz gyakran? :(
2015. máj. 20. 13:21
 8/17 anonim ***** válasza:
hát nem hiszem,hacsak nem falja tele magát minden alkalommal. tudod mennyit eszik? a port nem ismerem,hogy milyen nekem tablettát írtak mikor begyulladt
2015. máj. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyit eszik, de kiszívja a ciciket rendesen. Nem tudom hogy kellene ciciztetni, mert egy ideig 3 óránként etettem, de most mivel éjszaka csak cicin alszik vissza van hogy 1,5-2 óránként eszik. Próbáltam csak vizet adni neki, de roppant mérges lett tőle.
2015. máj. 20. 13:32
 10/17 anonim ***** válasza:
:D nagy méregzsákok ha valami nem tetszik nekik :-) és napközbe milyen időközönként eszik?
2015. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!