Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tudom, hogy szörnyű vagyok,...

Tudom, hogy szörnyű vagyok, de egyszerűen utálok már szoptatni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hét hónapos a kislányom. És egyszerűen csak cicizne. Alig akar mást enni, max gyümölcsöt, de kiváltásról csak álmodozom. :(

Nem tudom mit tegyek :(


2015. jún. 13. 07:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Szoktasd le róla. Tápszer, hozzataplalas és ne rakd mellre, ha nem akarod.
2015. jún. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Így van,ahogy az első írja.7 hónap nagyon szép idő így is.Nyilván a sok anyatigris miatt érzed magad szörnyűnek,akik mindenhol azt mondják,hogy szoptass,szoptass,ameddig csak van tejed.Ezekkel ne foglalkozz.Én sosem görcsöltem erre rá,úgy voltam vele,megpróbálom,de azért nem mindenáron.Eleve érzékeny a mellem,szopott,elég volt neki,de nem tettem minden nyikkanásra mellre.Mellszívót sem használtam.Aztán mikor kevés volt neki,olyan 3 hónaposan,tápszerrel pótoltam,lassan el is apadt.Azt tedd,ami neked a legjobb.A babának nem az anyatej a legfontosabb,hanem egy boldog anyuka,akin nem érzi meg,hogy már elege van az egészből.:)
2015. jún. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sokféle cumisüvegből többféle tápszert próbáltam.

Cumizni sem hajlandó maximum az ujját, de inkább az én kisujjamat szopja. Bébiételekből is csak pár kanállal eszik, aztán köpi ki és az istennek se nyelne le egy falatot.

Próbáltam sokféleképpen etetni, volt hogy az apját állítottam csatasorba, de csak meglát és könyörög.

Ilyenkor elég szaranyának érzem magam, hogy egy alapvető dolgot kér és én nem akarom megadni neki :(

2015. jún. 13. 08:04
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Nem a szoptatastol lesz valaki jó anya és annak hiányától szar.... Ha így lenne, én tökéletes anya lennék, lévén 3 évig szoptattam a gyerekemet, mégsem vagyok tökéletes, sőt.

Ne hagyd magad. Ha cumisuvegbol nem akar enni akkor kispohar, vagy kanalazva. Ha éhes, enni fog. Alapvető az, hogy enni kapjon, nem az, hogy anyatejet. A lényeg hogy tarts ki. Ha nem akarsz szoptatni, hagyd abba. Mondjuk az még kérdés, hogy miért nem akarsz - kényelmetlen vagy úgy gondolod nem elég neki mint táplálék? Esetleg próbálkozhatsz lefejt tejjel.

Első voltam

2015. jún. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Ez sajnos sokszor ördögi kör. Lányod érzi, hogy Te nem akarod, kiborul tőle, és annál jobban akarja. Sajnos nem tudom, mi a megoldás. Talán ha nagyon-nagyon sokat ölelgeted evések között.
2015. jún. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Van tejem, két és fél óránként szoptatok kb.

Van mozgásfejlődési elmaradása napi két órát tornázunk, +játszunk. KB nyolcszor szoptatok, napi majdnem öt órát.

Egyszerűen terhessé vált. Néha úgy érzem nem tudok mozdulni se. Kínkeservel lefejeltem egy adagot, de azt sem fogadta el. Mintha tényleg maga a szopi kéne neki, nem mint táplálkozás.

Így is fél nap rajtam lóg, eléggé ragacsbaba.

2015. jún. 13. 08:57
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Készíts neki főzelékeket stb, és azt add neki. Mozgásfejlődése is lehet attól, hogy nem eszik, csak szopik.

Ne adj neki szopni, legfeljebb csak reggel-este. Ha éhes lesz, akkor fog mást is enni.

2015. jún. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Ha máshogy és mást nem fogad el, akkor valóban nem éhes, hanem csak cicizne, ha éhes lesz enni fog. Lefejt tejjel próbáld esetleg bekeverni a zöldségeket, gyümölcsöket a szoptatást pedig csökkentsd le, napi 3-4-re ahogy kényelmes.
2015. jún. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

"Mozgásfejlődése is lehet attól, hogy nem eszik, csak szopik"


Ekkora hülyeséget régen olvastam már.

2015. jún. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Kedves kerdezo! Na itt most kaptal mindent jot es rosszat. A szoptatassal van problemas vagy azzal hog sokat vagy a gyerkoccel? Nekem hasonlo a fiam. Oszinte legyek en hagytam szopizni ahogy kerte es sokaig igy marad. Baaar ami nagyon pozitv mar (1,5 ev) hogy fel napokat elvan nelkulem mert mar tudja h.csak nalam van cici. Sokat van a ferjemmel anyukammal aposommal ea vigan eszik veluk de ha en is ott vok sokat cizik. Szoval ezt gondold at hosszu tavon hogy birnad. En alapbol szeretek szoptatni de neha nezegetek h. meg mindig mennyit keri. Mostmar "kivarom a veget" kivancsi vok hogyan szokik le magatol.
2015. jún. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!