Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szokták kezelni az...

Hogyan szokták kezelni az emlőtályogot? Kórházba ugye nem kell feküdni?

Figyelt kérdés

6 hetes a babám, kb. 2 hete begyulladt a mellem (2 éve fibroadenomás csomó van benne), de lázas nem voltam. Borogattam és egy szem panadolt vettem be a fájdalom miatt, fél nap alatt elmúlt. Viszont a csomó azóta megnőtt, kb. háromszorosára, érintésre érzékeny lett. Ma voltam emlő ultrahangon, azt mondta a doktornő, hogy tályognak nézi, sebészetre kell mennem. Holnap tudok sebészetre menni.

Mire számítsak? Igazából a kórházi fekvést szeretném elkerüni, attól tartok. Van egy 3 évesem (2,5 éves koráig szopizott, baj nem volt sosem) és ugye a pici (őt is sokáig szeretném szoptatni).



2015. jún. 24. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismerősömet műtötték emlő tályoggal, 4 napot kellett bent feküdnie, utaba naponta kotozesre jarnia.
2015. jún. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Engem műtöttek szoptatósan, 2 napot voltam kórházban, addig lefejt, fagyasztott tejet kapott a bébim. Kezdj el tartalékolni tejet a rosszabb napokra. A kórházban fejtem, öntöttem ki, így nem volt gond, szoptattam tovább.
2015. jún. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem is sebészetre küldtek (sztk) először, ott felvágták de mivel nem tudtàk kiüríteni így kórház lett. 4 napot voltam bent, és altatással műtöttek, majd naponta kötözés! Na az baromira fájt/meg az sztk-s helyi érzéstelenítős is! :/
2015. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megvolt a sebészet, a doki szerint ez nem tályog, mert nem gyulladt a bőröm, lázam sincs. Ichtiolos kötést tettek rá, holnapig marad rajt, és holnap megyek vissza, és azt mondta, hogy szoptathatok. Azt mondta, hogy megpróbáljuk, hogy ad helyi érzéstelenítőt és tűvel megszúrja, hogy mi van benne, le lehet-e szívni.

2015. jún. 25. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!