Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már alig van tejem, gyakorlati...

Már alig van tejem, gyakorlatilag nincs. A babám viszont éjjel csak cicin tud visszaaludni ha felébred. Mit csináljak? Hogy szoktathatnám át valami másra?

Figyelt kérdés

10 és fél hóbapos. Napközben már egyáltalán nem szopizik, minden étkezés ki van váltva, illetve reggel és este tápszert kap.

9 hónapos volt amikor megjött, akkor kezdett el csökkenni a tejem, végül tápszert kellett neki adni, mostanra már nincs vagy minimálisab van csak tej a mellemben.

Éjszaka ha felébred, viszont nem alszik vissza máshogy. Próbáltam már cumisüvegből mást adni (teát, vizet), de idegesen kilökö a kezemből, szájába sem veszi. Próbáltam simogatni, hátha visszaalszik, de ez sem vált be, sírni kezd ha nem szopizhat. Mondjuk azt még nem vártam meg meddig sírna, mert mindig megsajnálom, de nem sok értelme van így a szopizásnak sem, ha nem jön neki semmi.. viszont elalszik rajta pár perc alatt.

Cumizni nem cumizik, így az a lehetőség kilőve, hogy adjak neki cumit.

Mit lehetne tenni, hogy visszaaludjon máshogyan? Volt valaki ilyen helyzetben, és esetleg bevált valami?


2015. jún. 24. 21:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
en hagytam sirni (mivel mas nem hasznalt semmi - elore is kosz a lepontozast). bementem hozza ujra es ujra de nem vettem ki csak simogattam nyugtatgattam illetve odatettem a cumit bar o se volt cumis...elaludt nagy nehezen vagy egy oraba tellett...de onnantol mintha varazs utes lett volna ataludta az ejszakakat sot a nappali kaotikus alvasa is megjavult. egesz egyszeruen az tortent hogy banataban bevette megis a cumit es onnantol az is megfelelt neki, azota barmi van a cumi ha keznel van, visszatud aludni. tobbet nem kellett sirni hagynom hala az egnek...de ezt az egy alkalmat viszont nem banom, mert nalunk mar az elet minosegunkre is ra ment az allando ciciztetes (nekem 7-8szor kelt ejjel es kerte a cicit)
2015. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Ha egyszer a szopizás megnyugtatja, neki tökéletesen megfelel, akkor miért nem hagyod? Ezt sosem értettem.
2015. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hagyom :), de ha nincs tejem már, akkor mit szopizzon?

Pont ma éjszaka történt, hogy elkezdett szopizni, aztán elengedte a mellemet, és olyan keservesen sírni kezdett, hogy majd a szívem szakadt :(. Szerintem nem jött neki semmi. Alig bírtam megnyugtatni és visszaaltatni. Ezért írom, hogy ez így nyilván nem lesz jó... és kellene helyette valami mást kitalálni.

2015. jún. 25. 11:21
 4/15 anonim ***** válasza:
2-es: azért mert nem pihentető sem az anyának, sem a babának, ha nem bír átaludni normálisan egy éjszakát ennyi idősen, vagy legalább egy-két felébredéssel...visszaaltatni szintén nem túl pihentető senkinek sem, nincs minőségi alvás, ha állandóan felriad mert nincs mell a szájában. A kérdező meg nyilván nem tette volna fel a kérdést, ha nem zavarná.
2015. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, három gyereket szoptattam nem kevés ideig. Nem csak a levegőbe beszélek, ill. írok.

Kereslet-kínálat. Igyál sok folyadékot, még lehet tejed. Ha nem, akkor tápszert adhatsz.

2015. jún. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
de a kérdező nem szeretné már szoptatni, érted? mit mondjak, ha 10 hónaposan elment volna a tejem, már én se törtem volna magam, főleg ha egyértelmű, hogy már csak megszokásból cicizik...imádtam szoptatni (még most is szoptatom 1 évesem), ne érts félre, de nem véletlen nő a babáknak foga, és szerintem az anya szervezete jelzi, ha ideje van az átállásnak... azzal meg egyáltalán nem értek egyet, hogy egy majdnem 11 hónapos szeretet éhségét szoptatással kellene kielégíteni...nem csecsemő, hanem majdnem egy éves baba, akit meg lehet dajkálni, meg lehet ölelni, lehet vele játszani, simogatni, boldoggá tenni anélkül is, hogy mellett tennénk a szájába.
2015. jún. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól sejtem, te vagy, aki hagytad sírni is...
2015. jún. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

igen, de valószínű, napi 2 óra alvás, éjjel 8-9 ébredés mellett te is hagytad volna sírni...akiknek jó vagy átlagos alvó a babájuk, fogalmuk sincs róla, hogy milyen érzés hónapokig napi 2 órát aludni...nem napokig, nem hetekig, hanem hónapokig!!!! Tűrni hogy a babád napi 6-7 órákat aludjon, míg más baba legalább dupla ennyit...elfogadni hogy amíg nem tud aludni, gyarapodni sem fog..emiatt minden szarral tömni..egész nap sírni, nem játszani, nézni ahogy fáradt és nem fejlődik mert nincs kedve játszani.... igen, én vagyok az a szar anya, aki az elmúlt 11 hónapban egyetlen egy alkalommal hagytam sírni fél órát...

még jó, hogy utólag ez volt maga a megváltás, mindkettőnknek, mert valószínűleg rövid idő alatt a babám egészsége, és a házasságom is rá ment volna.


nem értek egyet a sírni hagyással...de azzal sem, hogy mindent háttérbe kellene szorítani, zombivá válni, és mindenáron szoptatni egy 4-5 éves "kisiskolást" mint ahogy néhány anya teszi...bízva abban, hogy a gyereknek kell...pedig nem a gyereknek kell..

2015. jún. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

:)


Sejtettem, hogy teljesen ellentétes elveket vallunk:)


Szerinted rajtad kívül senki más nem éjszakázott? Megsúgom, 2 extrán hasfájós volt. Egy gyereked van, ugye?

2015. jún. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

egy igen, de gondolom, ha 5 gyerekem lenne, akkor is ennyire nehéz lett volna az elsővel... :)

persze tudom, akiknek több van, szeretik ki oktatni azt akinek egy, akik szeretnek az utcán szoptatni, kioktatni azt aki nem, akik meg nem csinálták végig amit én (és itt most nem csak az éjszakázásra gondolok, hanem arra ahogy egyáltalán elértem hogy szoptatni tudjak, meg ami történt velem a kórházban) azok engem kioktatni. nem számít, nyilván mindenkinek a saját babája a legfontosabb, és azzal a legnehezebb neki...de hidd el, én sem jó kedvemben hagytam sírni, hanem mert nem láttam más kiutat, és mert meggyőződésem, hogy a "nem szabad sírni hagyni" csak egy trend, a jelenlegi időszakban, mint ahogy 30 éve meg az volt a trend hogy sírni hagyták a babákat...nem lettünk szar emberek, akik így nőttünk fel :) szóval ne aggódj kedves kérdező, nem lesz semmi gond ha a sarkadra állsz. a babád már nem csecsemő.

2015. jún. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!