Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Allergiás kiütesek lehetnek a...

Allergiás kiütesek lehetnek a szoptatástól?

Figyelt kérdés
7 hetes a babám,egy hete allergiás csalánkiütések vannak rajtam. Nem ettem semmi olyat,nem használok semmibújat. A kiütések a combomon fenekemen vannak jobban. De mikor szoptatok akkor a cicim is viszket és piros foltok vannak rajta.
2015. jún. 26. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

El nem tudom képzelni, hogy azért mert szoptatsz, kiütéses lesz pl. a feneked...

A baba elszív tőled, nem pedig belèd fecskendez valami allergizálót.

Én inkább tudnám azt elképzelni, hogy valami irritál, ès szoptatáskor azért érzed a mellednél, mert jobban igénybe van véve akkor ott a bőröd.

2015. jún. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én még csak olyat hallottam, hogy a babán vannak kiütések a szoptatástól, ami logikus, mert ugye ő az aki eszik ilyenkor, tehát ha valami allergén dolgot ettél, és bekerül a tejbe, akkor ha ő allergiás rá, akkor kiütései lesznek.

De rajtad a szoptatástól hogyan lehetne? ...

2015. jún. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]

öket kerdezd meg, ök mindent tudnak, ha majd elerhetö lesz az oldal. Ha nem tudnak ilyenröl, sztem tuti nincs ilyen allergia.

Fura... szoptatas utan jelennek meg a pöttyök vagy miert ehhez kötöd?

Ruha, izzadas nem okozhatja? Vagy nem allergia eredetü is lehet, emiatt börgyogyaszt javasolnek!

2015. jún. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nálad így jelentkeznek a hormonvisszarendezödés tünetei. Én se hallottam még ilyet...nekem pl minden lábkörmöm benött szülés után 6 héttel.
2015. jún. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A mellemen szopi közbe jönnek.ki ezek a csalánkiütések és kezd viszketni. De ez hamar elmúlik. A combomról fenék,derék(meg kb mindenhol) nem akar múlni.


Csak végső megoldásként jutott eszembe h talán köze vab a szoptatáshoz

2015. jún. 27. 04:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért nem mész ezzel orvoshoz? Már jó pár nappal ezelőtt is megkérdezted.
2015. jún. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem iszol véletlenül szoptatós teát?

Én pl. attól lettem kiütéses, ahogy nem ittam, el is múltak.

De ha nem, akkor pedig nem értem, hogy miért nem mész el vele orvoshoz? Mi nem vagyunk orvosok.

2015. jún. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem iszom szoptatós teát.


Voltam dokinál vele,kaptam calcium injekciot helyszínen,meg írt is fel,de nem múlik. Amint szoptatni kezdek érzem h viszketni kezdek.


Természetesen vissza megyek dokihoz. De biztam benne h vki halott/átélt már ilyesmit és tud tanácsot adni

2015. jún. 27. 11:34
 9/11 anonim ***** válasza:
6 hós volt a babám mikor nalam is ugyanigy jottek a kiutesek...fel evig szenvedtem vele, voltam allergologusnal, vervetelen...semmi. par honapja egyik naprol a masikra elmult..nem tudom mitol lehetett...
2015. jún. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt. Én is ìrtam ki annó egy kérdést erről, de engem is hülyének néztek. Hosszas kutakodàst utàn azt talàltam, hogy szoptatàskor oxitocin termelődik, és attól vannak ezek a csalànkiütések. Én szüléskor is kaptam oxitocint, és nekem màr a kórhàzban lettek kiütéseim.

Amúgy nagyon sokàig szenvedtem ezzel, sokszor majnem megbolondultam annyira viszketett.

De egyszercsak elmúlt magàtol, de akkor még javàba szoptattam.

2015. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!