Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nekünk nem vált be az igény...

Nekünk nem vált be az igény szerinti szoptatás. Más is van így?

Figyelt kérdés
Több napon át próbáltam minden sirásra mellre tenni a babámat, de csak nyüglödttünk egész nap. Cicire raktam evett keveset majd bealudt, néhány perc múlva felébredt evett pár kortyot majd ismét aludt. Így ment egész nap. Egyszer sem lakott jól, és egyszer sem aludta ki magát. A tejem sem lett több, és semmi másra sem jutott idöm. A babám 2 hónapos. Lehet én csináltam valamit rosszul. Vagy nem ezt jelentené az igény szerinti szoptatás?
2015. júl. 3. 22:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Nem te csináltad rosszul, egyszerűen nem mindenkinek van elég teje. Ez, hogy több lesz, ha állandóan mellre rakod, csak parasztvakítás. Van akinél beválik, de a többségnél nem.
2015. júl. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Nekem sem jött be. Én 1 hónapig próbáltam. Állandóan cicizett amikor nem akkor fejtem vagy ittam vagy a wc-n ültem. De nem lett több a tejem ugyhogy kap potlást is. 5,5 hónapos
2015. júl. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem se igaz, hogy ha rengeteget szoptatsz+fejed, akkor sokkal több tejed lesz.

Én mindig is igény szerint szoptattam, mégis 5 hónapos korától estére pótlást kellett adnom, 7-8 hónapos korára meg úgy lecsökkent a mennyisége, hogy abbahagytam a szoptatást, csak fejtem, de már csak napi 60-70ml jött le, majd 10 hónapos korában abbahagytam a fejést, mert akkorra már csak 15-20ml jött naponta több fejéssel összesen.

2015. júl. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
az, hogy minden nyikkanásra cicire teszed az nem igény szerint szopatás. az lenne az, hogy akkor teszed cicire, amikor éhes. tiéd nyilván nem volt éhes 10 percenként, csak egyszerűbb volt cicire tenni, hogy csöndbe legyen. én is ezt csináltam, nekem sok tejem volt, a babám hízott mint a veszedelem, aztán elkezdtem figyelni és rájöttem milyen az éhes sírás és milyen az unatkozós, anya szeretgess meg sírás na meg a valami bajom van, fáj a hasam sírás :) ezek után már ment az igény szerinti szoptatás ami azt jelentette, hogy volt amikor 2.5 óra múlva éhezett meg és volt amikor csak 4 óra után.
2015. júl. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Az igény szerinti szoptatás nem az, hogy minden igényét szoptatással kell kielégíteni, tudom, hogy baromi nehéz kitalálni épp mi a baja egy pici babának, de azért érdemes próbálkozni. A gyakori szoptatástól meg nő a mennyiség, ez nem parasztvakítás, hanem szimpla biológia. Nekem amúgy bejött, sose kellett tápszert adnom. De csak akkor lógott folyton mellen mikor növekedési ugrása volt, vagy beteg volt vagy fájt a foga.
2015. júl. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Igen, az igény szerinti szoptatást helyesen kell értelmezni és akkor működik. Nekem mindig annyi tejem volt- és van most, amennyi kell, míg csak anyatejes volt. Aztán sajnos még igényelte volna a cicit, de már nem volt-9 hónapsos korában fújt ki. Kipróbáltam fejéssel szaporítani, igazából csak nyűg volt. 2.-kal eldöntöttem, hogy nem fejek, hát anélkül is megvagyunk, csak épp le kell szrni, nem számolgatni, hogy mikor szopotatok, hogy hányszor szopott és nem kell méregetni se. Minél kevésbé figyelek ezekre, annál kevésbé valószínű, hogy baj lenne. És szoptatás közben se arra kell görcsölni, hogy jajj, csak elég legyen. A legjobb, ha néha mást csinálsz szopi közben és nem a babára figyelsz.

Idővel a baba is és az anyuka is megtanul különbséget tenni sírás és sírás között és a kisbaba is megtanul kicsit másképp sírni más problémákra. Először majdnem tényleg csak egyféleképp sír. Pár hónap alatt megtanulnak kommunikálni a "felek".:D

Persze ha az egyik fél mindig egy féleképpen reagál, akkor a másik fél nem tud fejleszteni a kommunikáción-anya mindig sírásra cicivel kínál.

Mikor elkezd sírni, először felveszed, mert lehet, csak ennyi a baja. Elkezded szórakoztatni, csekkolod a pelusát, megnézed milyen a hőmérséklete, hidegek e a végtagjai, kipirult e az arca a melegtől. Aztán ha már semmi nem használ, akkor cici. De egy idő után nem mindig kell ezt végig játszani, mert egyből tudni fogod a sírás neméből, hogy mit kér. De ha fáj neki valamije, vagy beidegelte magát, akkor sokszor a cici 'gyógyszer', 'nyugtató'. ilyenkor lehet elég pár perc. de van, hogy csak konfort miatt kell a cici és akkoris néha elég pár perc, néha pedig azon akar bealudni. Ez utóbbit meg kell próbálni elkerülni.

2015. júl. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
mi ezzel odáig fajultunk, hogy nonstop cicin akart lenni. szószerint, semmi túlzás nincs abban, hogy csa addig nem sírt, mig cicin volt. beleőszültem, visszatértem a 3 órás rendszerre, béke lett és nyugalom.
2015. júl. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem akik isz szoptatnak, és ezt értik iszsz alatt, amit te, azok belebetegednek a szoptatásba és a végén ezért nincs elég tejük. A tejtermeléshez nem csak az inger kell, hanem a folyadékpótlás és a pihenés.


Ha olvassa az ember a Szoptatás kérdezz-felelek csoportot, akkor tényleg az a benyomása, hogy ezt jelenti az iszsz, mert az a csoport televan ősanyákkal, akik persze tökéletesek és istenítik a szoptatási tanácsadókat. Már azt is bemagyarázzák mindenkinek, hogy ha mellre teszi a gyereket, olyan nőnek is lesz teje, aki nem szült vagy hogy tejmirigyek nélkül is lehet szoptatni, csak akarat kérdése. Azért léptem ki onnan, mert elkezdtem szar anyának érezni magam - pedig nem vétettem semmit. Egyszerűen csak annyit olvastam, hogy ők mekkora hősök. Aztán meg jöttek panaszkodni, hogy a 8 hónapos gyerek 12 kiló, és ugye hogy hülye a védőnő, és semmi baj nincs a gyerekkel? És a sok birka még adta is alá a lovat, hogy nem, ez teljesen normális, és (természetesen mindig) a védőnő a hülye.


Na mindegy, a lényeg, hogy nem mindig az a baja, hogy éhes. Próbáld belőni, hogy azért két óránál gyakrabban ne egyen, addig próbáld máshogy megnyugtatni. 1-2 nap és beáll, és jól tud lakni ő is, és tud pihenni. Az iszsz arról szól, hogy akkor eteted, amikor éhes, ez általában 2-4 óránként van. Nem ötpercenként.

2015. júl. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Amugy meg ha 20 ml-t szopik mert csak annyi van akkor igen is az éhség miatt sir. Nyilván ujra mellre tettem igy ment a folyamatos nyűglődés mert sosem volt elég. Szóval nem feltétlen igaz hogy ha sokat van mellen több lesz a tej.
2015. júl. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
De egy 2 hetes babának nem tudod megmagyarázni hogy most legyen elég 20 ml mert anyának pihenni kell meg folyadékot pótolni. Igény szerint az szoptat akinek van miből.
2015. júl. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!