Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet könnyen elérni,...

Kordina kérdése:

Hogyan lehet könnyen elérni, hogy hamar beszívja a mellbimbót a kisfiam?

Figyelt kérdés

A kisfiam Áron 1,5 hetes. Szoptatási gondokkal küzdök. Esténként hozzápótolok tápszerrel 1x hogy eltudjon aludni, kevés neki még amikor már mind 2 cicit kiüríti is. A probléma hogy 5-10 percet is igénybe vesz mire beszívja és rendes vákuumot tud képezni a bal oldali bimbómon. A jobb oldalinál rosszabb a helyzet, mivel még tovább tart, 15-20perc. A baj hogy az elején elfárad, és utána nem sokkal rá elalszik, továbbá amikor tovább tart 5-10 percnél a próbálkozás, akkor már fájdalmas is mire sikerül. Volt rá példa hogy 20 percig is próbálkoztunk, mire nagy nehezen sikerült. Tartok tőle hogy a csöppség egy idő után bele fog unni, a szopás előtti hosszas próbálkozásokba és elfogja utasítani. Volt példa arra is hogy a jobb oldali bimbónál, már sírás miatt váltottunk át a bal oldalira, mert nem sikerült beszívni eléggé. Csak a bal oldaliba ugye kevesebb volt már a tej. De utána 15 perccel megint újra próbálkoztunk a jobb oldalival, és viszonylag hamarabb de sikerült bekapni, csak eddigre már annyira kifáradtunk h hamar el is aludtunk rajta.

Kérdés: tudok valamit változtatni, hogy ne legyen ekkora tortúra az evés? Szívfájdító mikor látom a csöppségen hogy éhes, de nem sikerül beszívni a bimbót. Kemény a bimbó? Esetleg sok lenne a tejem? Bár ez utóbbit kétlem az esti kiürülés miatt. Tud valaki ebben segíteni?


2015. júl. 4. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Meg fogja tanulni. Nekem is nagyon nehézkes volt az első időszak. Sokszor a sírás kerülgetett, annyira fájt a bal mellbimbóm. Hidd el, napról napra könnyebb lesz, csak legyél kitartó. Az első hónapban én is adtam pótlást, mert azt hittem, nem elég a tej, aztán szép lassan elhagytuk. A fájdalmas seb szépen begyógyult, és utána már imádtam szoptatni.

Nagyon könnyű feladni, hisz milyen könnyű a kimért tápszert odaadni, de ha kitartó vagy, később rájössz, mennyivel jobb mindkettőtöknek a szoptatás.

Erőt és kitartást kívánok Nektek.

2015. júl. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján nekem úgy tűnik cumizavarral küzd a pici. A tejedet kellene serkenti, hogy ne kelljen sokat dolgoznia, ahhoz, hogy jóllakjon. Ha beindulna úgy a tejed, hogy szinte folyik magától a szájába, akkor nem kellene tapszerezni. Most úgy tűnik annyira elapadt a tejed, hogy ha így megy tovább tápszeres lesz.

Sok szénhidrátot egyél és sokat, 3-4 litert igyál és minden szoptatás után fejni kell! Ha csak pár csepp jön akkor is fejni kell, mert az ingerlestol indul a tejtermeles. Ihatsz tejserkento teát is, azzal egy kicsit könnyebb beinditani a tejtermelest (laktoherb stb...)

Ha már láthatóan napközben is jollakik egy mellbol, akkor nyugodtan elhagyhatod a tápszert. (ha csinálod a fent leirtakat, másfél nap után szinte magától is folyni fog a tejed)

27 honapos koráig szoptattam a fiam, műtét miatt kétszer kellett szinte nulláról visszahozni a tejtermelest.

Kitartás! Még az elején vagy, nem könnyű belejonni, de megéri!

2015. júl. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem sem tudta beszívni a mellbimbóm, sokféle bimbóvédőt végig próbáltam, végül a Medela bimbóvédője, a közepes méretű bevált, gyönyörűen evett vele...sajnos mire idáig eljutottunk majdnem el is ment a tejem, mellgyulladást kaptam, ezért a 8. hétig folyamatosan pótoltam szupi után. De utána elhagytuk a tápszert, és cumi zavaros sem lett, fél év után már a bimbó védőt se kérte (előtte is elhagyhattam volna, mert anélkül is ment utána már neki az evés, csak nem akartam hogy anélkül szopizzon ha egyszer már elfogadta)
2015. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)


Láthatóan napról napra több a tejem, szóval nem aggódok az elapadástól, laktoherb teát is iszom, esténként fejem is. Mindent megteszek hogy egyre több legyen.

Bízom benne hogy tényleg még van időnk beletanulni.

A kezdéssel vannak gondok, de utána már eszünk rendesen, amíg el nem alszunk rajta :)

Várunk még türelemmel, és bízunk benne hogy már később estére is lesz elég anyatej, hogy utána tudjunk este is legalább 2 órácskát ébredés és tápszer nélkül aludni. :)


Kitartunk ^^

2015. júl. 4. 15:57
 5/7 anonim ***** válasza:

A műanyag bimbóvédő tényleg jó! Rendesen be tudja kapni, nem kell vele bajlódnia. Ezt használjàk azok is akiknek "nincsen" nagyon mellbimbójuk.. Próbáld ki, neked is könnyebb lesz!

Üdv:)

2015. júl. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem megmutatta a kórházban egy tanácsadó, hogy csippentsem össze a bimbót ahhoz, hogy a baba be tudja kapni és elkezdje szívni. Merthogy nem mindegy, milyen tartásban van épp a baba, hogy áll a szája, és ehhez képest milyen a mell és a bimbó.

Szóval nem tudom, nálatok hogy van ez, de én végül ülve tudtam elkezdeni a szoptatást, és úgy fogtam össze a bimbót, ahogy állt a baba szája, általában függőlegesen. Aztán belejöttünk mindketten, válthattunk testhelyzetet is, és most már 22 hónapja szopik.


Kitartás, napról napra, sőt szopiról szopira jobban fog menni! Esetleg kérdezd meg a védőnődet vagy egy tanácsadót, mit érdemes másképp csinálni. Néha olyan apróságokon múlik a siker, amire az ember nem is gondol, hogy úgy kéne csinálni.

2015. júl. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld ki a mellbimbóvédőt,nekem is a medelás vált be,előtte iszonyatos tortúra volt a mellretétel (kicsi,lapos a mellbimbóm). A másik tippem ahhoz,hogy jól bekapja,hogy ha még nem próbáltad,akkor cseppents az ajkára vagy szájába anyatejet (ha nem tudsz,akkor tápszert vagy cukros vizet),ha megérzi az ízét agilisabb lesz! Sok sikert!
2015. júl. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!