Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes babám 2 hete csak úgy...

7 hetes babám 2 hete csak úgy tud kakilni, ha segítek neki kúppal, lázmérővel és így is csak napi egyszer. Anyatejes és csak estére kap tápszert. Mit tegyek, hogy ne kelljen mindig segíteni neki? Nem tud ehhez hozzá szokni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 6. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
a babad gyakorlatilag anyatejes. miert kellene naponta kakilnia??? es miert nem a vedonovel beszelsz? gondolom o mondta volna hogy anyatejes babaknal a heti egy szeklet is eleg...persze a tied tapszert is kap, akkor legyen 2-3 napont egy kaki. na de naponta??? ne lazmerozd, ne kupozd szegenyt, majd fog kakilni ha lesz benne salak. es igen, hozza szokni is hozza tud.
2015. júl. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes babánál az is normális, ha naponta többször, illetve ha csak hetente 1-2 alkalommal van széklet. Ha tud büfizni, nem sír szoptatás után és kiegyensúlyozottnak tűnik, akkor szerintem feleslegesen ne zaklasd azt a szegény babát!
2015. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én babám is anyatejes és ő is hetente egyszer kakilt, én akkor lázmérőztem amikor már meghaladta a 7 napot...a dokink azt mondta valószínű olyan tipus aki mindent magára szed, és igaz is volt mert duci baba és meg 7 nap nem kakilás után se volt valami sok széklete..amikor elkezdtük a hozzátáplálást akkor minden nap volt kaki..
2015. júl. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 LadyLoss ***** válasza:
Mi szélcsövet használunk. Ez egy puha, nagyon vékony műanyag cső. Megkönnyíti a gázok távozását, és kakilni is tud tőle a baba. Annó mikor a gyerekorvos ezt javasolta, a rettentően gázos belű lányomnak, akkor én is aggódva kérdeztem ,hogy de hát hozzá fog szokni. Erre ezt válaszolta, hogy nem fog, nyugodjak meg. Amint megerősödik kissé a hasizma és tud erősebben préselni megoldódik a kaka puki ügy. Azóta 3 éves és biztosan mondhatom, hogy nem szokott hozzá. Mostmár a tesójának is ezzel segítek ha nagyon nyűglődik. De csak ha úgy látom, hogy ez kínozza. Azért nem elvárás, hogy mindig legyen kaka. Ilyenkor még azt szokták mondani hogy az is jó ha 10naponta 1x és az is 1nap 10x van kaki.
2015. júl. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én babám is anyatejes. Eleinte minden nap kakilt. 1 hónapja het 1-szer,amire nekem is azt mondták nem baj,de én láttam ,hogy az 5. Naptól szenvedett. Laevolac szirupot ajánlottak a gyógyszertárban,ami a bélben szívódik fel, nem lehet hozzászokni. Fél nap elteltével meg lett az eredmèny. De csak akkor használom,ha szenved. Ha tápszert is kap szerintem fontos lenne a rendszeres szèkletürítès.
2015. júl. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Általában reggel szokott szenvedni.Nagyon erőlködik és feszíti a hasát.Ilyenkor óvatosan nyomkodom a pociját,akkor néha pukizik.Ha már nem bírja,akkor szoktam segíteni neki.

2015. júl. 8. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!