Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 9 napos a babám. Van tejem...

9 napos a babám. Van tejem is, de mióta hazajöttünk a kórházból, nem eszi meg az adagját, ami ott 80-100 volt. Ráteszem a cicire, elalszik, majd böfi, és leteszem aludni,15 percet alszik, és felkel sír. Miért? És mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az evés is 1 óráig tart. És nem tudjuk kivárni a 2-3-4 órát. hogyan oldjam meg, hogy kibírja?
2010. márc. 4. 14:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor még csinálj mindent, ahogy ő akarja, egy pár hét alatt beáll, ha éhes óránként, akkor etesd úgy. Nekem azért sírt ilyen picinek, mert hiányoztam neki, és a pocakomon szeretett volna mindig aludni, érezni közelről. Aztán ez nagyon hamar elmúlt. Az egy óra kicsit soknak tűnik, valószínüleg a felétől már nem is eszik, csak cicizik, próbáld figyelni, hogy nyel-e vagy csak jó neki hogy ott lehet....
2010. márc. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk is ez volt, h egyfolytában rajtam akart lógni, a szoptatások összefolytak....éjszaka is....nekem 3 hetet mondtak h addig lesz még ennyire durva....nagyjából ez helyt is állt.....adhatsz neki cumit, h ne legyen állandó szopikényszere, de ezzel csak kis időt nyersz....
2010. márc. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2. egyenlőre még csak ismerkedtek, de majd rá lehet állni a 20 perces szopikra, mert az is elég kell h legyen....még nagyon pici...édes lehet...gratulálok!!!
2010. márc. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gratulációt és a válaszokat. Nekünk ma a háziorvos azt mondta, hogy ne igény szerint etessem. De ugye a 3 órát még nem bírja ki. Azt én is észrevettem hogy hiányzom neki. Remélem beáll nekem is pár hét múlva.Mi az ideális idő?Mennyi legyen két szoptatás között ilyen idős korban?
2010. márc. 4. 15:20
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatejet a baba gyomrocskája nem egészen egy óra alatt emészti meg. Ráadásul nagyon pici gyomorral születnek (az újszülött gyomra cseresznyenagyságú!), abba nagyjából egy evőkanálnyi tej fér. Nem tudom, hogy mérték a kórházban, de elég fura. Mindegy.

A pici babák azért is szopiznak annyit, mert szükségük van az anyukájuk közelségére. Gondolj bele, 9 hónapon át a te szívverésedet hallgatta, érezte minden rezdülésedet, most meg elvárnád tőle, hogy aludjon órákat, távol tőled, a kiságyában... Ez túl sok egy ilyen picinek! Ráadásul hozzák magukkal az ősi ösztönt - a kardfogú tigrisek korában a csecsemő túlélésének csak akkor volt esélye, ha éjjel-nappal az anyja testén/karjában volt! Ezt nem felejtettük el, mélyen ott él minden kisbabában.

Ne félj, hogy elkényezteted, nem fogod! Altasd magad mellett, szoptasd igény szerint, pontosan így fog hamar önállósodni, hiszen csak az tud és mer nyitni később a világ felé, akinek nagyon biztos támasza van a háta mögött! Én is így csináltam a lányommal, most másfél éves, magától kezdett úgy egy hónapja az ágyában aludni, már csak hajnalban jön át mellém egy gyors szopira és reggelig velem marad. Kiegyensúlyozott, boldog, okos gyerek, semmitől nem fél, nyitott az idegenekkel, beszédes, kedves kislány.

Hagyd a babádra, engedd, hogy ő alakítsa ki a rendet, pár hét alatt sikerülni fog! Két hósan már simán letehettem aludni a lányomat, tudta, hogy anya úgyis jönni fog és ott alszik vele, így sose volt gond, hogy magában is jól ellegyen.

Mindig hallgass az ösztöneidre és dobd ki a mérleget, ha van napi 4-5 jó pisis pelusotok és igény szerint szoptatsz, semmi baj nem lehet!

Sok boldogságot!

2010. márc. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi dokink is híve a szigorú napirendnek, a három órás etetésnek. Kb. 55 éves, régen nem volt ez, mint manapság. mindenképp igény szerint szoptass egy ideig, aztán lassan beáll majd a rendszer. aztán mikorra beálna, már meg is változik, mert változnak az igényei..
2010. márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó!


Köszönöm.Hasznos tanácsokat adtál. Az első kisfiamnál így csináltam.De most félek így csinálni. Jó ez ha így szopizik,hogy akkor amikor Ő akar? Jobban fog aludni éjszaka, ha mellettem van? Nekem is jobb lenne így,csak hát nem tudom hogy okosan teszem-e. A védőnő mondta hogy hagyjam sírni a kiságyban. De hát nekem nincs szívem ezt tenni. Te hogy pihentél az első időkben?Milyen volt egy napotok?

2010. márc. 4. 15:33
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor még nincs ideális, de ha már kibír 3 órát, az jónak mondható. De mindenképp tedd mellre, ha úgy gondolod, hogy éhes. Nincs rosszabb, mint egy éhes pici baba. Ne csinálj semmit, rendelj kaját, és 2-3 hétig a pici igényei szerint élj!
2010. márc. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15:32 -es, ha jól értem, tőlem kérdeztél... Nekem fontosabb volt az alvás, és a mai napig is az, mint hogy hagyjam sírni. Az első hónapban velem aludt, és komolyan mondom, hogy a mai napig, most 16 hónapos egyszer sem sírt éjjel. Ha felébred, odaveszem magam mellé, és alszunk együtt. Nem érdekel sem a védőnő, sem az orvos, Anyós, stb. véleménye. A lényyeg, hogy boldog, kiegyensúlyozott kislány . Tök fura, hogy a védődnő neked ilyet mond, a mienk egy igazi védőnő, és sosem mondana ilyet. Mikor pihentem? napközben amikor ő aludt. Meg sokszor megfürödtem előtte , megfürdettem, és fél 8 kor már ágyban is voltam.. Így egész jól kihúztuk az első heteket.
2010. márc. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
megint én, uccsó! arra nem válaszoltam, hogy milyen volt egy napunk.. hát mondták már rég, hogy beállt-e a napirendünk, hát nekünk kb. 11 hónaposan sikerült ez. mindig, amikor lett volna rendszer, megváltozott. meg amikor ilyen pici volt, egyszer aludt 2 órát, egyszer 20 percet, innentől kezdve nincs napiren. ami biztos volt, az esti ritálé, fürdetés, evés, alvás...
2010. márc. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!