Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akiknek még intenzíven szopizi...

Akiknek még intenzíven szopizik az egy év kölüliük, azok megtudják etetni őt 5-ször egy nap?

Figyelt kérdés

Nappal 4-5ször cicizik még. Mellette megiszik 400-500ml vizel.

Etetni max 2-3- szor tudom egy nap. Akkor rendes adagot eszik és változatosan.

Viszont többször már nem fogadja el.

Elszalad előlem,fintorog,kiköpi

Cicifüggő. Nem szeretném őt leszoktatni biztos,hogy óriási traumaként élné meg.


2015. júl. 25. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Az én 1 évesem már csak este szopik, emellett van 4-5 étkezése attól függően, hogy mikor kel, és legtöbb esetben már azt eszi, amit mi is. Nem úgy tűnik, mint akinek traumát okozott 1-1 szopi kiváltása.

Ennyi idősen én már nem szoptatnám ennyiszer.

2015. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jól teszed, ne szoktasd le! Valóban megviselné, ha elvennéd tőle.

A kérdésedre a válaszom pedig az, hogy tudja a babád, mennyi étkezésre/ételre van szüksége. Az jó, ha minőségi, változatos ételeket eszik a szopi mellett, de ne erőltesd! Kínáld meg akkor, amikor szerined elérkezett az étkezés ideje, hátha egyre gyakrabban fogadja majd el! Napi 5x ajánlj fel neki a cici mellé valami egyebet /gyümölcsöt, főzelékeket/, és bízd rá! Ha már nagyobbacska, nyugodtan kínálhatod a ti ételeitekkel.

2015. júl. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 2-es válaszolóval. A fiam is cicifüggő volt, napközben többször kérte (nálunk csak az igény szerinti szoptatás vált be). Kb. 10 hónapos korától csak otthon kapot cicit igény szerint. 14-15 hónapos korában próbáltam a szopizások számát csökkenteni, de nem értette hogy miért nem lehet mindig. Megfogant 18 hónapos korában a kistesó, a tej már kevés volt. Segítséggel egyik napról a másikra abbahagytuk. Egy kicsit szomorkodott de elfogadta, hogy elfogyott.
2015. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!