Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van értelme visszatérni a...

Van értelme visszatérni a szoptatásra? Egyáltalán vissza lehet?

Figyelt kérdés

11 hetes a fiam. 6 hétig szopizott majd egy idő után abba hagyta. Mellé pótolnom kelett. Most már csak tápszeres.

Ha megnyomom a mellem még mindig jön belőle tej. Vissza lehet hozni a tejmennyiséget hogy több legyen? Van értelme küszködnöm vele?


2015. júl. 28. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Én biztosan megpróbálnám. Keress egy IBCLC szoptatási tanácsadót, akár személyesen is segítenek, keress rá a neten, hogy a környéketeken hol van legközelebb.
2015. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért hagyta abba, lehet tudni? Ha akkor abba hagyta miért szokna vissza rá? 11 hónapos volt a lányom amikor 2 hónapos terhes voltam már, és többé nem kérte a cicit. Rá 7 hónapra még szülés napján is jött pár csepp ha megnyomtam. Minden hónapban néztem, szóval ez még sokáig van. Elvileg visszahozható, de jobb lett volna folyamatosan fejned, már attól kezdve, hogy probléma lépett fel. De azért ha megfogant ez a gondolatod akkor küzdj, mert szeretnéd ha kapna még anyatejet a pici, és ez jó.
2015. júl. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem van èrtelme, hisz mèg csak 11 hetes.

Az èn babàm 2 hònapos koràig szopizott kizàròlagosan, azòta tàpszert is kap ès szopizik is - most 9 hònapos. Sajnos èn cumibòl adtam es adom azòta is a tàpszert így hamar elkènyelmesedett es nem akart szopizni vagy csak tàpszer utàn. Így 3 hònapon àt fejtem kitartóan - mèg egyszer nem csinàlnàm, rengeteg idôt elvett es feszült is voltam tôle. 5 hònaposan megelègeltem es azt mondtam ha elapad hàt elapad èn bizony nem sanyargatom magam tovàbb ès nem veszem el az èrtèkes idôt a babàmtòl. Aztàn nem apadt el, a babàm elkezdett egyre többet szopizni, ma màr kimondottan igènyli. Annyi törtènt, hogy vèletlenül ràjöttem, hogy ô fekve szeret szopizni, ill elkezdtem cicin altatni, ja ès èjszaka is szoptatni - elôtte 3 hònapon àt àtaludta az èjszakàt.

Szòval nàlunk így törtènt, ugyan teljesen anyatejesem màr nem lettünk, de szopizik, aminek örülök.

Ha a kisbabàd mègsem szokna vissza a cicire, akkor se aggòdj es ne csinàlj belôle lelkiismereti kèrdèst. Èn nagyon sokat ettem magam miatta, így utòlag azt mondom nagyon nagy kàr volt, a tápszer is nagyon jò!

2015. júl. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!