Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Üdv. Mindenkinek! Szoptathatom...

Üdv. Mindenkinek! Szoptathatom -e a gyermekenet, ha gyógyszert szerdek ( Advagraf, Prednisolon)? 38éves vagyok, a 26. hétes terhes, ez az első babám lesz. Veszélyeztetett terhes vagyok, átestem egy transzplantáción.

Figyelt kérdés
2015. júl. 28. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Most akkor terhes vagy vagy szoptatsz? Az orvosodat kellene megy első körben megkerdezni
2015. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez pont nem az a dolog, amit ismeretlen laikusokkal beszélnék meg...
2015. júl. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

elvileg nem szoptathatsz, elvileg! pont ezért, az orvost kérdezd meg, légyszíves. de nem is értem, eddig nem került szóba, a terhesség kapcsán, vagy bármi?

Prednisolont elvileg első trimeszterben nem is szabadna adni.

2015. júl. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Várandós vagyok,válaszolva a kérdésre,és a másik pedig az,hogy az orvos,a genetikus sem mond egyértelmű választ ezzel kapcsolatban,gondoltam megosztom veletek,hátha valaki tapasztalt ebben. De Köszi a hozzászólásokat.
2015. júl. 29. 07:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd kérdező, azért nem ad egyértelmű választ, mert nem tudja. Pillanatnyilag te vagy a fontosabb az orvosoknak, a te életedet védik, a magzat "másodlagos ". Emiatt kapod a gyógyszereket, amik károsítják a babát. A szoptatason nem aggodnek a helyedben. Nyilván a babának az anyatej a legjobb, de tápszerek is felnőtt már millió gyerek és semmi bajuk. Inkább ne aggódj ezen.
2015. júl. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. júl. 29. 07:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem magasvérnyomásom alakult ki a terhesség alatt, olyan gyógyszert kaptam ami egyébként már elavult és nem annyira hatásos, de mivel 30 év alatt megfelelő adat áll rendelkezésre a magzatra gyakorolt hatását illetően, ezért adják ezt. Így ezt szedtem terhesség alatt, és mivel a magasvérnyomásom megmaradt szülés után is, ezért szoptatás alatt is ezt kell szednem.

Úgy látszik a te gyógyszereidről még nem áll elég rendelkezésre álló adat , főként mert kevés idő telt el és még jobban azért, mert nem kísérleteznek kismamákon. Így nem tudhatod a várható következményeket. Mivel a transzplantáció miatt muszáj ezt a gyógyszert szedned, ezért ezt várandósan sem hagyhatod abba, bármi károsodás is lépjen fel. Az orvosoknak te számítasz, a magzat neked számít. Így én azt tenném a helyedben, hogy mivel nem ismerjük a hatásokat, minél kevésbé tenném ki a gyógyszernek a babámat. Így én megpróbálnám feldolgozni, hogy nem szoptatok, és tápszert adnék a kisbabámnak.

Ha így döntesz biztosan nehéz lesz, tudom mennyire belénk van ivódva a saját testemből történő táplálás, az ölelés közben...de túl kell lenni rajta, és feldolgozni. Jó egészséget, könnyű szülést kívánok! Ili

2015. júl. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Ili,kezdem felkészíteni magam arra,hogy nem szoptathatok,nem teszem kockára a pici egészségét.Lehet a védőnői szolgálattól anyatejet vásárolni hetente 2 alkalommal,az is több a semminél. 😊 Szép napot! Reni
2015. júl. 30. 12:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó ha tudsz vásárolni, az első 6 hétben a legfontosabb az anyatej, ha addig tudsz, az nagyon-nagyon szuper!!! Én egyébként 3 hetes koromtól tápszert kaptam, 76-ban születtem, szóval képzelheted milyen tápszerek voltak akkor. :-)
2015. júl. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!