Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig "normális" szoptatni?

Meddig "normális" szoptatni?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek, mi az az életkor, ameddig kifejezetten jó a gyereknek, utána viszont már furán néztek valakire, ha azután is szoptatja?

2015. aug. 25. 12:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok mindenfajta ezzel kapcsolatos véleémnyre, bármilyen aspektusból nézve. Illetve, akik szoptattatok, és a gyerek még szerette volna, de ti döntöttetek az elválasztás mellett, mert már furának éreztétek, mikor jött el ez a pont, mennyi idős volt a gyerek?
2015. aug. 25. 13:00
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem max 2 éves kor. Egy egészséges 2 éves gyerek már mindent ehet, amit a felnőttek (talán a gomba kivételével, bár gyomra válogatja). Onnantól teljesen felesleges a szoptatás, már az égvilágon semmi olyan tápanyaghoz nem jut, amihez ne jutna hozzá rendes ételből.

Ezt az európai viszonyokra mondom.


Olyan helyeken, ahol nincs tiszta ivóvíz, az élelmiszerellátás is szűkös és bizonytalan, ott van helye a tovább tartó szoptatásnak is, hiszen a gyerek élete múlhat rajta (pl. az anyatej biztos nem fertőzött, míg az ivóvíz az lehet).

2015. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Nálam maximum 2 év, de én már akkor is hülyén érezném magam, egy 2 éves viszonylag nagy gyerek. Mások persze tovább is szoptatnak, engem az se zavar, de én nem csinálnám az biztos.
2015. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a nagyot 14 hónaposan választottam el orvosi javaslatra, mert terhes lettem a kicsivel.

A kicsit 17 hónaposan választottam el, már nagyon harapott.

Egyébként nálam is a 2 éves kor a határ, afelett már furcsa.

2015. aug. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
13 hónapos gyerkőcöm van, aki néhány étel kivételével szinte ugyanazt fogyasztja, mint mi és 1 éves korától már csak este szoptatom. Úgy terveztem, hogy max. 1,5 éves korában abbahagyom, mert minden szükséges tápanyaghoz hozzájut az elfogyasztott ételek által. Úgy tűnik azonban, hogy magától "leválik", ugyanis kb. 1 hete egyáltalán nem akar szopizni és mindenáron erőltetni nem fogom.
2015. aug. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Ameddig mindkettőnek megfelel - anyának és gyereknek is. 3 év max, afelett nem. Táplálék szempontjából 6 hónap a lényeges, egy éves kor felett már konform érzés, a tápanyag tartalom nem számottevő
2015. aug. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

A meddig normális és a mikortól néznek furán nem mindig fedi egymást.

Szerintem addig normális, amíg mind a két félnek megfelel, azaz a gyerek igényli, anyukának meg nincs terhére.


Ez pedig elég széles időszakot ölel át. Több helyen leírtam már a szoptatással kapcsolatos tapasztalataimat, most nem fejteném ki, csak felsorolom, melyik gyerekem meddig szopott:

1. 6 hónap

2. 8 hónap

3. 4 év

4. 7 hónap

5. 3 év

2015. aug. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
4 éves koráig szoptattad? Jesszusom, tiszta Trónok harca :))))
2015. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

1-1,5 évig terveztem szoptatni, nekem ez tűnt "normális"-nak, szerintem egy ettől idősebb gyereknek már nincs szüksége az anyatejre, az összebújás, anya-gyermek kapcsolat erősítése pedig enélkül is kivitelezhető.


Más kérdés, hogy csak 4 hónapig sikerült végül a szoptatás.

2015. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem a minimum amire egy gyereknek szüksége van az a 2 év, és kb akorra mindegyik abbahagyja mikor az első maradandó fogai kibújnak tehát kb 5 éves korig.
2015. aug. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!