Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon kellemetlen érzés...

Nagyon kellemetlen érzés szoptatni? Túl érzékeny mellbimbó esetén mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

A legkisebb érintésre is érzékenyek a mellbimbóim amióta az eszemet tudom. Nem izgat, hanem idegesít, ha a párom pödörgeti, vagy a szájába veszi őket. Vagy sikítok a nevetéstől annyira csikiz, vagy konkrétan fáj. Félek, hogy milyen lesz a szoptatás, hogy a babát le tudom-e venni róla közben, ha úgy érzem nem bírom tovább. Nem tudom, milyen erővel szopnak, tud fájdalmas lenni?

Egyedül akkor nem kellemetlen a bimbók érintése (szájjal) ha a párom már felizgatott ott lent. Viszont csak nem kérhetem örökké ezt tőle szoptatás előtt, meg az 1. pár hétben elvileg még oda sem nagyon nyúlhat.

Mennyiben más érzés a babát szoptatni, mint amikor a párod játszik vele? Én nagyon szeretnék szoptatni de félek, hogy nem fogom bírni, annyira viszketnek meg fájnak majd. Ha csak fejem a tejet, akkor elapad hamar? Nem tudom mit tegyek.


2015. aug. 27. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vegyél mellbimbóvédőt és legyen kéznél, mikor szoptatni kezdesz!


Ha a baba szája piszkálja a bimbóidat, csak rakd fel és úgy szoptass.

2015. aug. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%

Első szabály: ne parázz ezen már most.


Természetesen a szoptatás egyáltalán nem hasonlít arra amikor a párod izgatja a mellbimbódat... hiszen teljesen más a kettő. Szerintem mindenkinek érzékeny a mellbimbója, mégis tud szoptatni!


A szoptatás (amennyiben jól van cicire téve a baba) egyáltalán nem fáj és nem kellemetlen. Az első pár napban lehet érzékeny a mellbimbó, de kenegetni kell minden szopi után krémmel (pl. Bepanthen), így kb 3-4 nap után szinte észre sem veszed hogy rajta van a baba.

Nyugodj meg, minden rendben lesz, hiszen ez a világ legtermészetesebb dolga!

2015. aug. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

a kettő összehasonlíthatatlan. semmi szexualitás nem fog eszedbe jutni mikor a babádat eteted! azon kívül ott lesznek a hormonok...


iszonyat erővel szív, vákuumot képez és teljes erőből szív... de lesz tej benne amit eddig még ugye nem tapasztaltál. szülés után a 3.4. nap körül fog bedurranni, na akkor én csillagokat láttam 2 napig szopik alatt. aztán egy olyan hónapig már csak az fájt mikor elkezdte szívni, utána már az se, megedződött hozzá a cicim. de így évekkel később is sírhatnékom van mikor az első belövellés után rám csatlakozott a gyerekem

2015. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az is baj, hogy nekem nagyon nagyok a mellbimbóim. Szinte az egész mellem csak a hatalmas mellbimbókból áll és azt mondta a védőnő, hogy úgy kell szoptatni, hogy a baba bekapja az egész bimbóudvart. Na hát ólajtó szája kell akkor legyen szerencsétlenemnek :D szóval ezen is gondolkozok, hogy akkor bimbóvédő kell majd? és mi van, ha a bimbóvédőm kisebb, mint a bimbó, vagy vannak abban is különböző méretek?
2015. aug. 27. 22:09
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Eleinte nagyon,de nagyon rossz,és ezzel jó,ha tisztában vagy,mert általában nyugtatják a kismamákat,hogy á,az semmi,utána szegény megijed,hogy ez fáj és van,aki úgy dönt inkább nem fog szoptatni. Viszont!!! Azzal is légy tisztában,hogy minden egyes etetéssel egyre könnyebb lesz,egy idő után (ami több nap vagy hét is lehet) már szinte észre sem fogod venni, meg sem fogod érezni,úgy kell majd figyelni hogy ne aludj el közben.

Szexuális dolgokkal meg ne hozd össze,nagyon más és ha tudod,próbáld ezt kiverni a fejedből,ne légy képzavarban :)

2015. aug. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
mitől rossz? Kisebesedik a mellbimbó? Vagy nagyon erősen szívja a baba? és ha már szoptatok egy ideje, akkor hozzászokik a mell és nem lesz olyan könnyen sebes?
2015. aug. 27. 22:16
 7/12 anonim ***** válasza:
3. vagyok. na szóval ha eszembe jut.. :D bocs, lemaradt :)
2015. aug. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt kisebesedve,de ahhoz az kell,hogy jól tudja a szájába venni a baba,ha a bimbó fáj,mert rágja,akkor az tényleg nem jó és nem is szabad hagyni. Úgy nem tud elég tejhez sem jutni,csak felbosszantja magát a kicsi,neked meg plusz kínzás. Ilyenkor elvettem tőle és visszaadtam megint, volt hogy csak harmadjára,de mindig sikerült úgy bekapnia,hogy ilyen gond ne legyen. Nővérkék amúgy főleg elsőszülött babánál mindig segítenek. Nekem leginkább a tej megindulása fájt,mindenem be volt duzzadva a hónom alatt is,mikor elkezdte szívni az olyan volt mintha satuba fognák és tekergetnék az egész mellemet,bár rengeteg tejem volt szerencsére (az én kis lapos szilva melleimmel),de tényleg hamar jobb lett.
2015. aug. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is érzékeny vagyok a melleimre, nekem ugyan nem macerálhatja senki, mert idegbajt kapok tőle, úgyhogy férjem esetében ki van lőve a "mellbimbó-használat". Ámde 2 gyermekem szoptatásán vagyok már túl (mindkét esetben másfél évnyi időről van szó.)

Nem csiklandós érzés, hanem persze fáj az elején (nem csak napokig), amíg meg nem szokja a cici a strapát. Addig, amíg fáj (és nem azért, mert helytelenül van mellre téve a baba -- az külön eset --, hanem azért, mert igénybe veszi a bimbót a szopás), minden szopi után kend be erre alkalmazható kenőccsel. Idővel majd elhagyod a kenőcsöt és nem lesz fájós, se kellemetlen a szoptatás. Addig sajnos szenvedni kell. Kenegetés híján könnyen kisebesedik, ezt muszáj megelőzni, különben rémálom lesz a folytatás, illetve a szoptatás végét is jelentheti.

A babát bármikor le tudod venni a ciciről: szája sarkába kell bedugni a kisujjadat, esetleg onnan az ínye közé, és akkor kiszabadul a bimbó, hogy fájdalom nélkül kivehesd. Nem tudom, a bimbóudvar mérete mennyire számít amiatt, hogy azt is be kellene vennie a babának a szájába: a lényeg, hogy nagyra tátsa a száját, akkorára amekkorára tudja, és kész. Az ajkai ilyenkor kicsit kifelé fordulnak, az a helyes "szájtartás" szopáskor.

Nekem akkor szokott csiklandós lenni a szopi, amikor már kevés tejem volt és így nem evett a baba, hanem csak "szívogatta". Ez már nagyon szokott zavarni, és olyankor inkább "leszereltem" szegényt.

2015. aug. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy pár hónap kihagyással már 2,5 éve non-stop szoptatok, most a második babámat. Sohasem volt sebes, repedezett a mellbimbóm.

A kórházban feltétlenül kérd meg a csecsemősöket, hogy mutassák meg a helyes szoptatási technikát. Anno én órákat ültem a csecsemősöknél a fiammal, ott előttük tettem mellre a babámat, próbaszopikat csináltunk, és mindezt addig, amíg már magabiztosan irányítottam a szoptatást. Ne szégyellj segítséget kérni!

És felejtsd el, hogy a melledet összekapcsolod a szexualitással! Egy ideig annyira dolgozni fognak a hormonok, hogy eszedbe sem fog jutni a melleidre úgy tekinteni, mint korábban. A melleid a babád táplálékforrása lesznek. Az sem biztos, hogy a párodnak lesz kedve a melleidhez. Az én melleim több méretet nőttek a szoptatás elején, szépek és feszesek voltak, a férjem oda is volt értük, de az egyik együttlétünk során véletlenül megdörzsölte a bimbómat, mire elkezdett spriccelni belőle a tej. Na, azóta a melleimet tisztes távolságból csodálja:-)

2015. aug. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!