Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha ketfazisu mellszivoval...

Ha ketfazisu mellszivoval fejem a tejet, es ugy adom a babamnak, az nem befolyasolja azt, hogy meddig lesz tejtermelödes? Aki igy, vagy reszben igy csinalta, mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy a körülmenyeink nem hozzak ugy, hogy fejnem kell a tejet, akkor meg mar lehet, hogy jobb lenne a babanak, ha kezdetektöl a cumisüvegböl kapott tejhez szokik. Szeretnem, ha minel tovabb anyatejet kapna. A mostani mellszivokrol nagyon jokat hallok, hogy segitenek a mennyiseg fenntartasaban, növeleseben, vagy akar apado tej eseteben a visszahozasban.


Van itt valaki, aki igy, vagy reszben igy adta az anyatejet a gyerekenek? Mennyire mas erzes a kettö az anyanak es a babanak? Megfosztom valamitöl, ha nem mellböl kapja a tejet, hanem cumisüvegböl?



2015. aug. 28. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

11 hetes a babam, az elejen fejtem minden szoptatas utan, higy beinduljon a tekem rendesen, ezt a pluszt cumisuvegbol ette.

A szoptatas semmihez sem hasonlithato kapcsolat anya es az ujszulott kozott, ne foszd meg ettol magad szandekosan.

Annyira jo erzes!

A fejes egy plusz munka. Ido, mig a babad alszik, inkabb pihenjel te is. Mosogatas, sterilizalas ( minden fejes elott ! ) , ha szerencses vagy gyorsan jon a tej, ha nem akkor orakat is szenvedhetsz vele. Tarolas, a hutoben mindig hatulra tenni, hustol, tojastol messze, lehetoleg kulon polcon plusz a hutot is 2-3 naponta fertotleniteni.

Es a szopival tobb tej jon, a fejogeppel sosem lesz annyi.

En ugy orulok hogy nem kell mar fejnem, mert tenyleg nagy nyug, el sem tudom kepzelni, hogy valaki onkent valasztja.

2015. aug. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt én sem ajánlanám,hogy önként válaszd a fejést.Én anyatejleadó vagyok,napi 1 liter tejet fejek le a szoptatáson kivül.Ahogy előttem is irták,nem biztos,hogy könnyen megy a fejés,van akinek nagyon nehezen jön a teje,köztük én is.Semmilyen mellszivót nem tudok használni,mivel egyszerűen olyan nehezen jön a tejem,hogy órákat küszködnék,mire felét sikerülne lefejni,az összeset nem is lehet,ezért kézzel fejek.Ez elég gyorsan megy,már rutinos vagyok,de ehhez ki kell alakuljon a helyes technika,rutin,ami szintén keveseknek megy...Másrészt a szoptatás tényleg semmihez sem hasonlitható.

Üdv

2015. aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!