Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kicsit hízik a babám, nagy...

Kicsit hízik a babám, nagy gond lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2015. augusztus 20-án született a kislányom. 3050 grammal, 3000 grammal engedtek haza minket (bár szerintem nem volt annyi, hisz nehezen ment még odabent a szopizás, nem sokat tudott enni, most már bimbóvédővel szopizik). Most 1 hónapos 2 napos a picim és 3250 gramm. 4 hét alatt 250 grammot hízott, ami nagyon kevés. A doktornő ez idáig még nem mondta, hogy szükség lenne kivizsgálásra! Ha ritkán nem tud eleget szopizni tápszerrel pótolom. Nem sírós, nyugodt, éber baba. Valakinek volt valami hasonló tapasztalata? Van okom az aggodalomra?

2015. szept. 22. 13:55
 1/4 Bella169 ***** válasza:

Minden baba más és más. Nagy gond akkor lenne ha egyáltalán nem hízna. Ha az megnyugtat akkor kérdezz rá konkrétan a gyerekorvosnál, hogy ő mit gondol erről a súlygyarapodásról.

Amúgy ha nem ordít az éhségtől akkor nem hiszem, hogy nagy gond lenne, bár tény hogy némileg átlag alatti a gyarapodása, de az átlag pont ettől átlag, hogy van aki alatta van aki felette teljesít de ettől egyik sem lesz rosszabb vagy jobb.

Szerintem nyugodj meg. Az aggodalom amúgy se tesz jót a tejtermelésnek. Amíg a kicsi vidám nem lehet nagy gond.

Az én kislányom is aznap született mint a tiéd. Egyidősek a kicsik. Nálunk ellentétes a probléma, nagyon sokat szopizik így sokat is bukik. 3860 grammal született, 3580-al engedtek haza minket, 4 hetesen 3830 gramm volt. a percentilise 97, tehát kicsit ducika. Kezd "michelen" baba lenni.

2015. szept. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem hagyd el a bimbóvédőt. Anélkül sokkal hatékonyabban tud szopizni. Amúgy, ha nem éhes, nyugodt baba, akkor nincs semmi gond.
2015. szept. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem tud bimbóvédő nélkül szopni hogy hagyja el? Nem olyan egyszerű az!

Nálunk is keveseket hízik, volt 4 hónaposan egy 250 g 1 hónap alatt. Ekkor követtem el a nagy baklövést és az orvos és védőnő szavai szerint cselekedtem. Az orvos mondta, hogy végülis hízott ő...nincs gond...de azért felírta a tápot. Én meg elkezdtem adni...ekkor lecsökkent a tejem és felborult minden. A pici már csak a tápot szereti és alig akar szopcsizni. Nagyon bánom, hogy nem tettem azt amit éreztem, hogy tennem kell. Gyakrabban szoptatni és így megnövelni a tejet. Egyébként lehet,hogy nem is volt kevés a tej, neki ennyi kellett. Ma is keveseket eszik, ő ilyen.

2015. szept. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A bimbóvédő csak kényelmi faktor. Kicsit az elején fáj, persze, de aztán megszokja az ember.
2015. szept. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!