Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek magas lett a vércukra...

Akinek magas lett a vércukra és elküldték dietetikushoz mit javasoltak, mondtak?

Figyelt kérdés
2015. szept. 24. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
160g szénhidrát diétát.
2015. szept. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szintén. Naponta 5-6-szori étkezés, a 160g ezen belül oszlik meg. Reggeli 20g, tízórai 15g, ebéd 60g, uzsi 15g, vacsora 40g, pótvacsi 10g. Cukor, méz tilos, kerülni kell a szénhidrátgazdag ételeket, mert abból csak nagyon keveset lehet enni, nem laksz jól vele. Ilyen a tészta, liszt, pékáruk, rizs pl. Amit ehetsz saláta minden mennyiségben. Gyümikkel is vigyázni kell, nem mindegy mikor eszed.

Nálam egy átlagos nap úgy nézett ki, hogy reggelire fél szelet vékony kenyér egy kefírrel, tízórai és uzsi mindig tejeskávé volt, esetleg még egy alma. Ebéd többnyire husi salátával vagy párolt zöldséggel, főzelékfélék, vacsi ugyanez vagy szendvics sok zöldséggel és felvágottal, kevés kenyérrel, pótvacsi meg egy kis sajt.

2015. szept. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és még azt is javasolta a dietetikus, hogy ha éjszaka felébredek pisilni akkor is rágjak el egy szelet sajtot.
2015. szept. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És nem voltatok folyton éhesek?
2015. szept. 24. 09:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Lassú felszívódású, rostdús ételek mellett nem :)
2015. szept. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. Nekem néha még sok is volt, amit meg kellett volna enni és így legalább pár hónapig totál egészségesen étkeztem. Arról nem beszélve, hogy szülés után 5 kilóval könnyebb voltam, mint terhesség előtt.
2015. szept. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez a diéta, nekem 170-180 gr szénhidrátra volt beállítva, az étkezéseknek is megvolt a pontos időpontja.Eleinte nagyon éhes voltam, de találtam szénhidrátcsökkentett kenyeret, abból kicsit nagyobb mennyiséget is lehet fogyasztani. Több húst ettem, leveseket, amik zöldségekkel voltak tele. A tejtermékek is sajnos többségében nagy szénhidráttartalmúak, de pótvacsira kevés tejjel zabpelyhet ettem, ez bevált.A gyümölcsökkel tényleg vigyázni kell, egy kisebb alma - ehető meg kb. egyszerre, és mellé mindig hosszan felszívódó szénhidrát is kellett. Én ezt korpovit keksszel oldottam meg. Táblázatot is kaptam , miben mennyi a szénhidrát.Hozzászoksz nyugi, nem fogsz éhezni. Ha igen, egyeztess újra a dietetikussal, mert akkor nem jól van beállítva a diéta.
2015. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És mit történik ha a következő vérvételen is magasabb lesz az eredmény?
2015. szept. 26. 19:46
 9/10 A kérdező kommentje:
*mi
2015. szept. 26. 19:47
 10/10 anonim ***** válasza:
inzulin :(
2015. szept. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!