Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a teendő, ha a legkisebb...

Mi a teendő, ha a legkisebb bimbóvédő is nagy?

Figyelt kérdés
33 hetes vagyok.Gondoltam, veszek egy bimbóvédôt, biztos ami biztos, legyen.Eddig is tudtam, hogy kicsi a mellbimbóm, de hogy ennyire.Kb. 4-szer férne bele az S-es védôbe. Teljesen ki kellene töltse, ugye?Fog vajon így menni a szoptatás?Köszönöm!
2015. szept. 26. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell. Teljesen felesleges.
2015. szept. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A baba "beleszívja" a mellbimbót. Alapból persze hogy nagy.
2015. szept. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is ránk erőltették ezt a nyamvadt bimbóvédőt a korházban, aztán 4 hónapos volt a gyerek, mikor végre sikerült átszoktatni a rendes szopizásra. Se a cumi, se a cumisüveg se a bimbóvédő nem jó, sőt! Teljesen más technikát igényel a baba részéről a műanyagból szopizni, mint ciciből. Jó, elhiszem, hogy speciális esetekben talán lehet létjogosultsága, de a legtöbb esetben felesleges és egy szoptatási tanácsadó tud segíteni a bimbóvédő nélküli helyes szoptatási technika kialakításában.
2015. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ne vegyél ilyen mű vackot szerintem . Én nagyon rosszul jártam vele mondjuk valószínű kicsi volt, de kislànyom véresre szívta a cicim igy, a bimbóvédőben állt a vér... Borzasztóan fájt, anélkül nagyon jo volt szoptatni kényelmesebb is volt nekem is és a babának is, ha nem muszáj akkor ne akard hogy szilikont szopizzon a cicid " helyett " most varom a második babát nála meg sem próbálom ezt a...... :)
2015. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Én is nagyon remélem, hogy nem lesz rá szükség.
2015. szept. 26. 18:48
 6/13 anonim ***** válasza:

nekem nem volt a korhazban. a bab nem tudott szopizni, a noverkek a 4. napon birtak adni egy bimbovedot amivel mar tudott volna szopizni csak nem volt mit. begyulladt ugyanis a mellem, 39 fokos lazzal 2 hetet toltottem bent, 2-szer obliettek at a mehem es 2 honapba telt mire ujra anyatejes tudott lenni kizarolagosan. szoval szerintem ne sajnald ra a 1000 ftot inkabb legyen ott feleslegesen. a 6. honapra magatol elhagyta a lanyom egyaltalan nem lett cumizavaros


egyebkent a bimbovedok nagyobbak mint a bimbo a baba megszivja es ugy toltik ki vakummal. nekem nem nagy a mellem de kellett a kozepes. tobb fele meretet es markat kiprobaltam, a Medelat ajanlom, ebbol vedd meg az also ket meretet.

2015. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

a babának sokkal erősebben kell szívnia, ha még védő is van rajta, és eleve is nagy munka nekik a szopizás.


ha helyesen kapja be, akkor nem szabad, hogy sérüljön, kizárólag rossz technika esetén sérül az ember bőre. a babának helyesen kell a szájába tenni, ebben az újszülött osztályon a csecsemősnővérek segítenek.

2015. szept. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"az újszülött osztályon a csecsemősnővérek segítenek"


Vagy nem... Vagy inkább megetetik a gyereket, hogy ne ordítson, amikor meg odakerül az anyjához akkor meg valahogy "éppen nem éhes".

2015. szept. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

az durva.

nekünk nagyon rossz hírű a kórházunk a nővéreivel együtt(aki nem fizetős, azzal nagyon bunkók)viszont a csecsemősök úgy segítenek, ha kérdez tőlük az ember, mintha kötelező lenne. (de amúgy kihallgattják a szoptatós anyákat a bébifonon a csecsemőosztályon..)

2015. szept. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
en fizettem de leszartak hogy nem tudom mellre tenni a babam...orokke csak azt eroltettrk hogy szoptassam oldalt fkeve, nem ertettek meg hogy ugy faj a sebem hogy nem tudok oldalt fekudni 30 percet (csaszar) aztan duhosen elvittek a babamat es tapszert adtak neki...amikor mar 3. napja voltam lazas, a foorvos rajuk szolt hogy azonnal adjanak egy fejogepet es egy bimbovedot...ezek nelkul soha tobbet nem megyek szulni
2015. szept. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!