Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan hogy a baba adott...

Van olyan hogy a baba adott időpontokhoz szokva éhezik meg?

Figyelt kérdés
Néha olyan mintha hiába teltek voln el feltűnően hosszú vagy rövid idők szoptatások közt furcsamód nem éhes vagy éhes. Elképzelhető hogy mondjuk reggel 8kor "szokna" reggelizni, hiába evett az éjjel előtte 4kor vagy evett előtte 6kor?
2015. szept. 28. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
nálam így volt, de én ahhoz hozzászoktattam..mármint lehet hogy előbb megéhezett, de nem jelezte...a babák érzik a napirendet, persze bizonyos kor után, nem 2 hetesen.
2015. szept. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor szültem, nálunk nem volt rooming-in rendszer, 3 órànként hozták a babákat. Otthon is ezt tartottam, a harmadik hétre órát lehetett volna állítani a gyerekhez.
2015. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam az első 1-2 hónapban sírt, hogy éhes, de utána megszokta és szerintem megtanulta, hogy bizonyos időközönként ad anya enni, tápszeres egyébként. Most 8,5 hónapos és mivel az alvásaink nagyon össze vissza vannak napközben én az evések időpontját próbáltam nagyjából hasonló időpontokra tenni és aköré szervezni a nap többi részét. Most úgy van, hogy hajnalban 5-fél6 körül kel reggel akkor tápit kap, utána még alszik aztán fél9-9 körül uzsonna, dél-fél1 körül ebéd, 3-4 körül uzsonna, 6 körül vacsi és lefekvéskor fél8-8 körül tápi. Az első és az utolsó étkezés tápszer a többi már zöldség, gyümölcs, tejpép, joghurt stb, amit életkora alapján ehet. Amikor már teszem be az etető székbe tudja, hogy kaja lesz, izgatott lesz ahogy látja hogy melegítem neki a kaját. Megtanulta, hogy enni fogunk.
2015. szept. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, de épp az a kérdésem hogy lehet-e hogy nem csak arról van szó hogy adott időközönként kapja az ennivalót, de hogy adott időpontokban is?
2015. szept. 28. 12:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, nekem a három óránként az reggel hat, 9, dél, 3-6-9.hat hetes korában átaludta az éjszakát, szóval kilenctől hatig béke volt.

Amikor már elég volt eggyel kevesebb étkezés, később ébredt, akkor alakultak át az időpontok, de akkor se volt hol délben, hol háromkor ebéd.

2015. szept. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!